Praca v zahranici

Luulii

Som tu 15 mesiacov a prisla som sem s expriatelom cez jednu slovensku pracovnu agenturu. Jeden znamy uz cez nu vycestoval, tak sa vedelo, ze to nie je nejaky podfuk. Tato agentura nam dala pracu a zabezpecila dalsiu agenturu, ktora nam nasla ubytovanie. Uprimne, prve dni som nevybalila ani kufor a bola som odhodlana ist spat domov. Bolo to na zaciatku tazke, ale nejak sa to ustalilo a teraz uz na to len spominam. Vsetko zavisi od toho, kde chces ist, aku pracu budes robit a na koho natrafis. Od toho sa vsetko bude odvijat, ver mi. Z vlastnej skusenosti, zazila som take veci, ktore by ma nenapadli, neraz som si od zufalstva poplakala a spominala na domov a pytala sa sama seba, ci by nebolo lepsie doma. Ale ako vravim, u kazdeho je to ine a stretnes sa s vela nazormi. Jedna rada, nemaj velke oci a nemysli si, ze budes na zaciatku zarabat neskutocneee peniaze ;)

sweater

a kolkko tam uz zijes? a ako si sa tam dostala? mala sitam znamich alebo na vlastnu past...? islo vas viac? taketo veci by som rad vedel, ten prvotny prechod tam co vsetko to obnasalo. diky :)

Luulii

Ano, nikto to nepisal, ale bolo tam nieco podobne, ze je lepsie mat VS, lebo mas vacsie sance. Ale to nie je pravda. Aspon tu teda nie. Uz ked chces ist na vyssiu poziciu, napr. manazersku, tak je lepsie mat nejaky papier, ktory dokladuje, ze si sa v tom sektore pohybovala. Ale tu sa v pohode daju urobit aj kurzy na take nieco.
Je to aj o povahe cloveka, ci si pojde za lepsou pracou alebo ostane pri tej prvej. A tiez aj o spolocnosti, kde pracuje.

jankaaaaaaaaa

luulii tu nikto nepisal, ze na pozicie ktore si ty spominala, treba VS ...
navyse neviem co za plat mas ked si nikde nepracovala..

Luulii

Prepacte, ja som sa len pousmiala, ked som si toto precitala :)
Chcem reagovat na to na zaciatku, s tymi skolami. Je jedno ci mas VS alebo SS alebo ZS. Ak ides pracovat na post napr. cleaner, warehouse operative alebo shop assistant, nikto nepyta ziadne papiere zo skoly. Na uvedenie prikladu z praxe, napisem toto - mam maturitu, vyucny list, vela hodin praxe a po ukonceni skoly som nikde nepracovala a mam rovnaky plat ako ma moj kolega, vystudovany pravnik s titulom.

krtko-lampa

Proste "bez remesla" nemas sancu nikde. Ani tu ani tam. Zahranicie nie je nic extra. Proste ti vedia dat viacej penazi, ale aj ty im daco musis dat svoju pracu. A ked nic nevies tak nic nedostanes :D Je to proste jednoduche ;) ...