co mam spravit, aby som zapadla do kolektivu?

milli

Druhých vždy provokuje, keď niekto trochu vybočuje z nejakého uznávaného štandardu. Ale to nemusí byť dôvod na znepokojenie, ak to naozaj nie niečo "nezdravé". Možno by si sa na to niekoho vo vhodnej chvíli opýtať, čo na tebe vidia také zvláštne. Možno sa ti hneď nepodarí včleniť vo veľkom do kolektívu, ale skús si nájsť aspoň jednu kamarátku, s ktorou by si si rozumela - trebárs aj nejakú tichšiu - aby si získala väčšie sebavedomie. Neskôr sa váš okruh možno postupne rozšíri, ak druhí spoznajú, že je dobre byť s vami a že sa nechcete odlučovať. Len hneď nestratiť hlavu.

monikaa1

marinka- ja by som to aj urobila, ale ked oni su vsetci takí divní, nikto tam neni taky normalny, aby som mu mohla povedat vsetko, co si myslim, problemy atd..je to tazke, moc dobry kolektiv tam nemame.a este aj pocitujem, ako keby sa mi chalani smiali..lebo vzdy ked sa na nich pozrem, tak cumia na mna jak neviem co..a nieco si posuskavaju..neviem, co si mam o tom mysliet:-( ci sa mi smeju na vyzor, alebo .. no ja neviem a trapi ma to strasne :-( a inak dik

aurora9

Monika, hlavne sa neboj opýtať, napr. čo ste dostali na úlohu, že si to čo vám učka povedala ako nepochopila a pod. Väčšina ľudí ti neodpovie len jednoslovne a ty sa už toho chyť a rozvíjaj rozhovor. A hlavne, neboj sa zasmiať ak máš chuť a príde ti niečo smiešne. Lebo smiech zbližuje a prekonáva bariéry. Veľa šťastia

lucia123

podla mna bi si mala urobit niaku party ver mi to pomoze vsetci budu o tebe rozpravat ja zijem v amerike na floride a mam 14 rokov a som popularna v skole lebo mam same party a este sa skus rozpravat a z ludmi k torych ani nepoznas to naozaj pomoze

marinka39393

mozno neuveris monika, ale ja som mala presne ten isty problem. a to preto, lebo na zakladnej skole som nemala ziadnych priatelov (mozno 1-2). a utrpelo moje sebavedomie. ty si mala na zakladnej skole priatelov? ak ano, vies preco? lebo si ich ziskala ako dieta. a vies, cim sa deti vyznacuju? ze sa neboja prihovorit a su priamociare. prihovori sa ti po case aj to dieta, ktore je tak hanblive, ze by si neuverila tomu. preco to neskusis aj ty? ja som to skusila na strednej skole (a som dost hanbliva a ostychava) a teraz sme tak uzasny kolektiv v triede... ak sa da, tak si spolu vyjdeme niekam von. ja sice idem malokedy, lebo skoro vzdy vyberu termin, kedy ja ist kvoli povinnostiam nemozem. ale bola som s nimi raz oslavovat kamoskine narodeniny a boli sme na pizzu, 1. aprila tohto roku sa chystame do kina na 3-D film... sme maly kolektiv, ale zato uzasny. skus to. skus sa prihovorit dievcatam ci chlapcom, ktori su ti sypmaticki aspon trochu. neboj sa. ja som to urobila, prihovorila som sa spoluziacke v 1. rocniku a dnes sme celkom dobre kamaratky a poviem jej a napisem hocico. dokaze ma podrzat (a to aj cely kolektiv) a pomahame si, ak sa to da. SKUS TO!!! DRZIM TI PALCE!!! PODARI SA TI TO!!! :o)