myslel niekto z Vás už na to?..EURO

Príspevok v téme: myslel niekto z Vás už na to?..EURO
lulu22

V poslednej dobe sa všade píše o krachu Eurozóny a tak mi napadajú čím ďalej, tým viac otázky typu - Čo sa stane, ak padne euro? čo sa stane s peniazmi v banke a pod? zostanú mi úspory, čo mám? Alebo sa oplatí radšej do niečoho investovať? aj z toho mála, čo zarobím, sa snažím ušetriť, takže by ma asi porazilo, keby som nemala potom ani cent.. alebo by bolo istejšie všetko vybrať a zameniť za nejakú inú menu? napr.českú korunu či libru?
Nerozmýšlaľ už nietko z Vás nad týmto?

lost

Ale v 80tych rokov padlo z cca 800 na cca 200 ci kolko :)

ale vseobecne, pred 6000 rokmi kupila unca rovnaky oblek ako dnes (samozrejme dnes mame pasovu vyrobu, cize sa pocita na ieru usity), a rovnaky pocet obedov ..

cize na ako take uchovanie majetku je to fajn :) (ak nebude zakazane/nelegalne) .. lenze aj tam by som pocital s 50% moznym prepadom, stat sa moze cokolvek, no ma to vyhodu ze do minusu to nepojde :DDD

sweater

no to zlato neponuka ziadne vynimocne zurocovanie, ale zober si kolko stala trojska unca pred 10timi rokmi, aj na tom sa da celkom solidne zarobit, ked si amater a nevies ako a kam spravne investovat pre vacsie zisky tak sa vrhnes do zlata :)

lost

mna by skor zaujimalo, kde su ti ludia, ktori sa mi smiali, ked som im este na zaciatku hovoril, ze euro zanikne :) resp nema sancu prezit..
jaaaj

mate59, zlato nie je investicia na zarobenie, ale prechovanie majetku vacsinou :) teda tak by sa to malo brat.. ja ak kupim zlato, ta ho miniem az na dochodku, ak vobec, tj poistenie alebo podam detom..

Deria

myslim, ze nemci, ci francuzi si to velmi dobre rozmyslia, to by bol totiz fakt koniec a pekny chaos! (vsak vam dam vcas vediet, ked budu nieco chystat!:)) ak sa da na nejaku menu spolahnut, tak je to norska koruna a svajciersky frank. amerika diktovala svetu a euro napad prisiel hlavne z toho dovodu, aby bola europa silna a konkurencieschopna. ako sa hovori " v jednote je sila", ibaze sa im to nejako vymyka z ruk.

mate59

eurozóna a euro ak to bude pokračovať takto ďalej je odsúdené k zániku.Ak vyrazia Grékov, prví, ktorí zo zóny vystúpia, budú Nemci a Francúzi.A čo my, potom ? Po zániku eura ak k tomu príde by sa malo meniť na korunu konverzným kurzom,toho by som sa nebál,ale môže byť privysoká inflácia, kt. potom tie peniaze znehodnotí.
Vhodná investícia je asi mehnuteľnosť,ale musí sa prenajať a tak zarábať.Na investičnom zlate sa moc nezarobí.
Dobré je investovať do pozemkov, kt by boli v budúcnosti stavebné.

lost

prenostna toaleta, benzinovy generator (pozor na hluk, to pritiahne tisic ludi), hygienicke potreby.. budu tiez extremne vzacne :)
a potom osatenie, obuv atd..

lost

sperky su fajn, ale nie diamanty :)
nenavidim ich :) je to lacna plagia..
to by musel byt zadarmo, lebo vzdy ak sa ho chcem zbavit, musim najst vacsia doslova debila, ktory z ato vysoli viac prachov ako som vysolil ja :)
to jedine ak by som bol ultra-bohaty, ze ani po tone zlata schovaneho v pusti nemam na ucte nulu :)
i ked, obycajny zlaty prsten je asi fajn.

problem zlomkoveho zlata je ze tazko sa zistuje jeho realnost..

zevraj zapalovac a zapalky budu extremne vzacne pocas vojny.krizy no a este alkohol (ma aj medicinske vyuzitie)
ale vsetko je relativne, niekde bude sol nad zlato, a niekde bude viac soli ako vody.. cize tazko predvidat :)

ale hadam ze AZ takto daleko do nezajde..

lost

pozor na investicne zlato, nikdy by som ho nebral inak, ako investiciu do dochodku, a uz absolutne vobec nikdy nie !!! obchodovat so zlatou incou (hoci aj za jedlo) cez vojnu, lebo plati: ten kto ma zlatu mincu, ten je kvazi insider a ma toho dost.. ale ak nejakemu typkovi poviem ze "pol kila muky za manzelkyn prsten" znie to urcite realnejsie, aj keby som vyzeral ako total loser gay...
vzdy treba zapadnut do davu cez krizu/vojnu, vzdy :) ak je kazdy chudobny, bez ohladu na to kolko ton tuniakov mam na sklade, nemam nikdy nic..

byt na hypo tesne pred krizou je spekulacia :) to neviem ako sa robi :P

martim, dufam ze si to zlato predal na aspn 1850$ za uncu

:)

este jedna vec - vacsinou (i ked osobne by som stavil na takmer urcite vzdy) plati, ze ked nas vodcovia (prezident, ministri, politici, ktokolvek v TV) ubezpecuju ze vsetko je v najlepsom poriadku a OK.. to je "echo" insiderske ze "balte kurfe" alebo "priputajte sa" (a za maximalne par hodin skonci nas svet tak ako sme ho poznali..)

to su inac poznatky od cloveka, co prezil istu vojnu v istej krajine (kedze si praje byt anonymny, neviem o nom viac :) ale myslim ze ma pravdu, tj. nevtipkoval)