pocit vnutorneho prazdna a vycerpania

Príspevok v téme: pocit vnutorneho prazdna a vycerpania
sad2

Ahojte, moj problem spociva vo viacerych veciach, tak sa to posnazim co najviac skratit.
Mam 22 rokov, studujem pravo (4.roc.) avsak uz od 1.roc. som citil, ze to nie je to prave pre mna, v podstate to uz teraz nenavidim, skusky robim na druhy, treti pokus, nevladzem, nestiham, stresujem, viem, ze je to moj problem, kedze som si vybral takyto odbor(kto ma vsak v 18. rozum?), ale teraz je uz pomerne neskoro rozmyslat nad zmenou skoly, dalsia vec, ktora s tym suvisi je, ze sa citim vnutorne prazdny, vsetky zaujmy alebo konicky, ktore som mal, tak z nich v poslednych rokoch nezostalo absolutne nic, to iste so zivotnymi cielmi a motivaciou do zivota, citim sa totalne prazdny, maval som aj myslienky na samovrazdu,ale po precitani clanku z knihy Zivot po zivote, by som to nemohol urobit. Okrem vnutornej prazdnosti sa citim aj osamely navonok, nadväzovanie kontaktov nie je moja najsilnejsia stranka, som typicky introvert so silnym sklonom ku socialnej fobii. Je mozne,ze som vnutorne vyhorety?
A vzhladom na to by ma teda zaujimalo, ako by som mal riesit tieto pocity, aby som citil v sebe aspon stipku energie a naladenia sa k zivotu. tiez by ma zaujimalo kolko z vas co ste vystudovali ci robite aj v tom istom odbore? resp. ci je vela takych co v skutocnosti robia nieco uplne ine..

sad2

uvedomujem si,ze kedze uz je to 4. roc.,ze uz by sa to patrilo nejako dokopat, ale ten pocit prazdna je strasne sklucujuci, je to ako boj s veternymi mlynmi,, najradsej by som to tu cele zabalil a odisiel hocikde aj do Afriky ako lost spomina, len co z toho, aj kebyze tu skolu nejako s odretymi usami urobim, ja si neviem predstavit seba v nejakom kolektive pracovat, ta socialna fobia je dalsi dost velky problem, uz teraz pocas skuskoveho sedim len nad knihami na intraku, a ked si urobim prestavku, ze idem na nakup, tak uz z toho mam stresy, mam pocit ako keby sa tam na mna vsetci pozerali, uplne sialene pocity,

Meretseger

Toixa má pravdu, lost, len si vezmi, koľko ľudí sa vyjadruje ako úplní idioti a dajme tomu, že VŠ majú - ale o tebe si nikto na základe prejavu nepovie, že si totálne vygumovaný ;)
sad2: Tvoje pocity sú mi bližšie, než by som si želala. Som študentkou prvého ročníka histórie, mám teraz skúškové a absolútne sa mi nechce, nebaví ma to, hoci históriu mám rada... Asi sa na to vybodnem, všetko spravím na E a nejako preleziem, hoci viem, že som dosť inteligentná na to, aby som mala samé A-čka. Som proste lenivá - ty nie? :)
U mňa práznota vyplýva z toho, že mám HPO, tam je to typické. Každú chvíľu si poviem "nič nemá zmysel, všetko je nanič, poďme umrieť" (inak, som strašný nihilista), ale potom ma to nakopne, vynadám si "holka, nebuď srab" a tú prázdnotu aspoň na chvíľu vyplní túžba bojovať - len by to mohlo byť častejšie.

Toixa

Lost, myslim to naozaj. Neznasam sarkazmus. Neviem, aky si bol v diktatoch, ale nerobis ani jednu gramaticku chybu. Kazdy ma v sebe nejaky talent, len mnohi z nas to prehliadaju.

lost

fakt? alebo to myslis sarkasticky? :D
lebo uprimne v dikate som bol v "spodnych 5%" (bolo nas 30 :D ) a uprimne nejak vela necitam, tak neviem odkial by to mohlo pochadzat :/

Toixa

Lost, na niekoho, kto nema ziadne vzdelanie mas perfektny pravopis a stylizaciu. Aj niektori ucitelia by sa mohli skryt.

lost

sad2

blizko k smrti - no neviem, ale viem ze sa tento proces da preskocit :) mozno staci nejaky vylet do Afriky, ale este som neskusal..

Tak ale zivot nie je o tom, ze skoncime skolu a sme bohaci :) postup je pomaly.. i ked pravnikov je vela, ale vezmi si kolko ich studuje len preto lebo musi (teraz myslim global) a kolko si povie to co ty prave, ze ich je vela, tj. zopar sa ich odstavi tymto sposobom, tj. "zmensi" sa ich pocet :D kazdopadne, je blbost hovorit ze ich je vela, ludi je vela vo vsetkom.. konkurencia je sakra silna vsade..

ja napr nemam ziadnu skolu - co myslis, kto je na tom horsie? :)
ako uprimne, pravnikov nejak extra nemam rad, lebo v podstate nic netvoria :) ale tak, kto dnes nieco tvori? malokto..
ale tak ked uz si na nej a mas blizko k 80% tak je skoda vzdat to, ak nemas nieco lepsie :)
resp. neni pravnik take povolanie, ktore napr ta niekto prenajme na sudny spor a aj ked prehras, tak mas isty zarobok?

Toixa

Sad, takto to vyzera, ked clovek robi na silu nieco, co nechce. Ty nechces studovat tu skolu, proste ta nebavi a myslis si, ze nemas k takemuto povolaniu vztah a navyse veris, ze sa s tym ani neuplatnis. Preco ta ta skola nebavi? Je to z casti aj preto, lebo mas skor introvertnu povahu a byt pravnikom znamena byt neustale medzi ludmi a stredobodom pozornosti? No je to pravda, ze pre cloveka so sklonom ku socialnej fobii je to dost odstrasujuce povolanie. Musi to byt dost tazke pre teba kazdy den sa nutit robit to, co ta nebavi teraz. Aj ked si to nepripustis, robis si velmi exclusivnu skolu, ja by som s tebou menila hned. Bohuzial nasa rodinna situacia nam nedovolila financovat ziadnu vysoku skolu, tak som vystudovala iba hotelovu akademiu. A poviem ti, ze cely ten cas ma ta skola nudila, kazdy den som cakala, kedy uz konecne zmaturujem a vypadnem z nej. Takisto ma nudilo celkovo prestredie, kde som zila. Stale tie iste tvare, ten isty stereotyp, tie iste konicky bez ziadneho ciela do buducna. Tak som sa rozhodla, ze po skonceni skoly pojdem zit inde. Teraz som v Anglicku uz par rokov. A zijem zivot. A ver mi, ta skola mi tu sakramentsky pomohla. Kedze ovladam dobre anglictinu, tak ma tu prijali do cestovky, robim pre CSA a som rada, ze som sa vobec niekedy rozhodla pre tu skolu. Chcem ti povedat to, ze ak ta skola teraz nebavi, este neznamena, ze s nou raz v buducnosti neuplatnis. A co by si chcel robit ty v buducnosti? Ake povolanie by sa ti pacilo?