odchod preč, ďaleko

Príspevok v téme: odchod preč, ďaleko
laskonka12

Ahojte, nemáte niekedy nutkanie zbaliť všetky veci a odísť? Niekam preč, hocikam. Mám strašnú chuť ísť preč, viem, že by to bol v podstate útek od všetkých povinností nad ktorými sa mi už nechce ani premýšľať ani ich riešiť, ale konečne by som našla pokoj v duši. Ale nám nejako odvahu a "zaužívané vzorce" správania ma nepustia....Spravili ste to už niekto?

lost

No mozno by to cloveka "nestihlo" pritiahnut spat :) Ale aj keby, mozno mas pravdu, ale zas myslim ze je to individialne a ked uz - Zvedavost? :D

Slobodna

Tu nejde o ľudí, to je zákon života, ktorý platí pre všetkých. Možno sa vráti o 30 rokov ale raz sa vráti. Na to miesto ju to totiž bude ťahať a zhodou mnohých okolností - náhod, ju to privedie späť. Ale s tebou lost sa púšťať do debaty nikam nevedie, pretože tebe nejde o výsledok, len sa tak filozoficky točiť dokolečka.

Slobodna

vrátiš sa :-) aj keď teraz tvrdíš, že nie. Vždy sa vrátiš na to isté miesto, odkiaľ si ušla. To je taký blbý zákon. Vždy si totiž musíš doriešiť svoje veci.

laskonka12

nemyslím mentálne, ale reálne úteky, mentálne sú u mňa na dennom poriadku, inak by som asi prišla aj o poslednú štipku zdravého rozumu :).
slobodná presne toho návratu sa obávam, resp. viem, že už by návrat nebol a možno by zopár ľudí zranilo, ale mám pocit, že ja by som bola spokojná....
lost ja teda vôbec nemám problém kam, aj keď je to nereálne za pokus by to stálo :)a ak by som sa nedvážila na takú diaľku, tak by mi určite stačili nejaké okolité krajiny s kopcami a vidiekom...

Slobodna

samozrejme, robím to často, síce to nevyrieši všetky problémy, nedá odpovede na všetky otázky a nič nezmení, ale určite to pomáha :-) človek sa potom na všetko tak inak pozerá, z nadhľadu, čo pomáha veci posúvať vpred. No ja som už na takýchto útekoch závislá, potrebujem ich čoraz častejšie. V konečnom dôsledku ťa to aj tak vráti späť, ako bumerang len s oveľa väčšou silou a realita potom býva dosť krutá, viac než pred útekom.

blondula

ja som to urobila pred 11 rokmi,ale odisla som vtedy s priatelom.na slovensku som rok a pol a dalsi "utek" planujem niekedy v aprili,maji a mozno aj skor :D
ale ak myslis take "mentalne" uteky,tak momentalne by som chcela byt niekde na Hawaii a tancovat tam so sustavymi suknami s tymi krasnymi zenami :P