Priateľ chce odísť do zahraničia

Príspevok v téme: Priateľ chce odísť do zahraničia
Zufala123

Mám 20 rokov a 1 a 1/2 ročný vzťah. Som prváčka na výške a môj priateľ je štvrták na strednej, čiže sa rozhoduje kam na výšku. Bohužiaľ už dlhšie plánuje zahraničie. Stále som si myslela, že to nemyslí úplne vážne. NIE dnes si dal 4 prihlášky. a to pekne ďaleko až do Škótska. Neviem sa z toho spamätať stále myslím na to, že odíde a nehá ma tu samú. Ako sa mám zachovať? mám ho v tom podporovať?Prehovárať by som ho asi nemala, lebo je to jeho život. Asi aj tak nič nepomôže.. Neuvedomuje si aké je to ísť do zahraničia úplne sám, nejde tam nik z jeho kamarátov.. Som strašne nahnevaná prečo práve on takto vymýšľa. Mohli sme byť na univerzitách v jednom meste. Mama mi na to hovorí že je to odo mňa sebecké že on si môže robiť čo chce. Ale prečo sme potom SPOLU? Keby som vedela, že idem do vzťahu ktorý nemá budúcnosť. Niesom za také vzťahy.Čo by ste robili vy? Pokračovali vo vzťahu na takú diaľku (2x za rok by sme sa videli) alebo to ukončili.
Poznámka: ešte ho neprijali! Nič nieje isté. Ale učí sa od začiatku septembra, čítala som všade, že tie príjimačky niesú ťažké, vraj je to len angličtina, takže, asi je to reálne, že sa dostane!!

doubledog

takze on podla teba vymysla, ked sa zaujima o studium v zahranici?
mudry chalan to je, ked mas taketo nazory, dlho spolu aj tak nebudete.

Magy

Je dost caste vidiet, ako si niektori ludia este stale zakladaju na ocakavaniach. falosnych, sebeckych... Tvojmu priatelovi mozem len pogratulovat, ze si ide za svojim cielom dlhodobo a nemeni nazor ako kabaty, co rocne obdobie, to zmena. Pochopil, ze lepsie zabezpeci seba a svoju buducu rodinu (teda teba, ak ostanete spolu), ak ziska skusenosti a aj financie v zahranici. Na tvojom mieste by som bol stastny, mat takeho partnera a zvazoval by som moznosti, ako sa k nemu pripojit. A ty sa trochu spametaj a uvedom si, ze taky partner je poklad. Byt spolu neznamena drzat sa tvoje sukne. To, ze nieco chce dosiahnut neznamena, ze ta nelubi - prave naopak. Kopec ludi zije takto, dlhsie ci kratsie na dialku. Podstatne je, ci sa ma vzdy kam vratit, ci ho niekto caka, lubi, podporuje. To ze budete nejaky cas odluceni mozno nie je prijemne, ale rozhodne to nebude navzdy a vyhody z takeho odlucenia prevazuju nad nevyhodami.

paganstorm

ak ho máš rada, rozhodne ho podporuj,bolo by ozaj sebecke keby si ho tu chcela držať nasilu, moj chlap sa tiež chce vybrať preč, ale ja priveľký patriot, aby som vlasť opustila, nie sme spolu sice dlho, ale ked viem, že po tom tuži je zbytočne ho odhovať, ak by tu ostal kvoli mne, citila by som sa previnilo, že som mu pokazila buducnosť a časom by mi to isto i on začal vyčitať a to by vzťahu rozhodne neprospelo, hlavne sa s ním porozprav ako to potom bude s vami dalej či chce v tom on pokračovať na dialku a ako si to vobec predstavuje,ked je šanca že sa budete vidieť len 2krat v roku

J111

Treba mu len zavidiet jeho odvahu:D
Ked tam chce ist, tak asi chce nieco zarobit.
Ak ti staci zit len z lasky, prosim:D povedz mu to!!!

vebe

To je uskalie vztahu v obdobi, ked mlady clovek robi tak dolezite rozhodnutie ako je to, ze co a kde bude studovat. Toto rozhodnutie moze zasadne ovplyvnit jeho zivot -aku skolu skonci, ake bude mat vzdelanie a ake bude mat teda sance na dalsie uplatnenie a hlavne, ci to bude nieco, co skutocne chce robit. Ved pracujeme od skoncenia skoly az po penziu, tak nase vzdelanie a jeho kvalita ma velky vyznam. Prave pri tomto rozhodovani by clovek nemal byt sputavany vztahom (je to vo veku okolo 18-20 rokov), lebo hrozi, ze pod vplyvom emocii a vztahu urobi nie celkom spravne rozhodnutie. V tejto situacii to nie je egoizmus.

jankaaaaaaaaa

je to jeho rozhodnutie.. a zdravym rozumom aj ty prides nato, ze tam v zarhanici su skoly ovela lepsie ako u nas a aj celkovy zivot.. takze on sa bude mat lepsie v zahranici. preco mu teda branis v lepsom zivote a v lepsich moznostiach jeho zivota? zas na druje strane stoji vas vztah. ak sa skutocne lubite, vydrzite bez seba nejaky cas... aky dlhy, to je len na vas

Leela333

O tomto sa musíš porozprávať s ním. Ako si vôbec predstavuje váš vzťah ďalej, ak by odišiel a či s tebou vôbec ráta do budúcna. Lebo z tohto, čo tu popisuješ mám pocit, že skôr nie...