Priateľ chce odísť do zahraničia

Príspevok v téme: Priateľ chce odísť do zahraničia
Zufala123

Mám 20 rokov a 1 a 1/2 ročný vzťah. Som prváčka na výške a môj priateľ je štvrták na strednej, čiže sa rozhoduje kam na výšku. Bohužiaľ už dlhšie plánuje zahraničie. Stále som si myslela, že to nemyslí úplne vážne. NIE dnes si dal 4 prihlášky. a to pekne ďaleko až do Škótska. Neviem sa z toho spamätať stále myslím na to, že odíde a nehá ma tu samú. Ako sa mám zachovať? mám ho v tom podporovať?Prehovárať by som ho asi nemala, lebo je to jeho život. Asi aj tak nič nepomôže.. Neuvedomuje si aké je to ísť do zahraničia úplne sám, nejde tam nik z jeho kamarátov.. Som strašne nahnevaná prečo práve on takto vymýšľa. Mohli sme byť na univerzitách v jednom meste. Mama mi na to hovorí že je to odo mňa sebecké že on si môže robiť čo chce. Ale prečo sme potom SPOLU? Keby som vedela, že idem do vzťahu ktorý nemá budúcnosť. Niesom za také vzťahy.Čo by ste robili vy? Pokračovali vo vzťahu na takú diaľku (2x za rok by sme sa videli) alebo to ukončili.
Poznámka: ešte ho neprijali! Nič nieje isté. Ale učí sa od začiatku septembra, čítala som všade, že tie príjimačky niesú ťažké, vraj je to len angličtina, takže, asi je to reálne, že sa dostane!!

winki

zufala zmeni sa jedine to, ze sa budes vecer tesit na skype. Nic neni stratené bud sa to skončí alebo to váš vzťah neskutocne upevní. Budes mat viac casu na seba kamosky konicky. par mesiacov vydrzis.

xy:)

negativne komenty si dostala preto, lebo pozitivne sa na to napisat ani nedaju. chalan chce nieco dosiahnut a ty rumazgas. a cakas, ze ta budu lutovat.

poussine

Winki, to je pravda, ale môj to napríklad nedokázal, keď som bola s ním. Robil to len vtedy, keď som s ním nebola. Mal proste deficit, nevedel sa s tým zmieriť alebo čo a keď sa nájdu okolnosti, vplyvom kombinácie alkoholu a diaľky padajú zábrany ľahšie. My sme dokonca ostali spolu aj po tom všetkom. Vyzeralo to, že to náš vzťah posilnilo a mne to tak vyhovovalo, že nemusíme byť spolu každý deň. Jemu však asi nie. Doteraz mi je ťažko z toho všetkého, rozišiel sa so mnou, keď som raz prišla za ním. Tam. Ešteže mi tam býva rodina, inak by som to veľmi ťažko zvládla.
Autorka "zufalka" , verím ti, sú to hrozné pocity. A ja som bola tá optimistka, ktorá si myslela, že to zvládneme, hoci všetci naokolo mi vraveli, že to určite nevydržíme. Pritom ostával už len 1 rok, kedy by sme mohli byť spolu. Je to ešte celkom čerstvé, stále ma to bolí.

winki

zufala ty by si v prvom rade tieto tvoje problemy a dojmy a pocity mala dávno povedať jemu a nie vymyslat plány a scenáre ako to vsetko dopadne. Načo sem píses, keď nevies prijat iný názor ako je ten tvoj?

zufala123

winki.. asi si ma dobre vystihol, som trošku závislá,hlavne v tomto období, keď sa v mojom živote veľa zmenilo, vysoká škola, zmena prostredia, vždy som sa tešila domov práve na neho.Už sa pripravujem že sa to zrejme zmení.. To s tým letom ma nenapadlo, že by som tam kľudne mohla za ním.Na celé tri mesiace

zufala123

poussine.. ďakujem že si vyjadrila svoj názor. súhlasím so vzťahmi na diaľku, to musí byť pekne ťažké.Práve aj kvôli tým možnostiam ktoré na podvod sú.je mi ľúto že ťa podviedol. Tie stresy sa nečudujem, tiež by som to ťažko znášala.Preto som tu trošku hysterčila dneska.Som si predstavila že jediné riešenie v tom prípade je rozchod, prišlo mi to hrozne ľúto.Mala som slabú chvíľku,a všetky komenty ktoré som dostávala boli negatívne,že som ja tá zlá,sebecká. OK, na takúto tému sa dá porozprávať len s kamarátmi, lebo tu aj tak nikto nikoho nepozná, nedá sa súdiť..

winki

poussine podviesť ju kľudne môže aj rovno pod jej nosom ... nemusí nato mať vzťah na diaľku.

Ja si na druhej strane myslím, ze práve odlúčenie ukáže ten vzťah v pravom svetle.

winki

poussine podviesť ju kľudne môže aj rovno pod jej nosom ... nemusí nato mať vzťah na diaľku.

Ja si na druhej strane myslím, ze práve odlúčenie ukáže ten vzťah v pravom svetle.

winki

Z celého mám pocit, že tvoj problém je v tom, že si na ňom závislá a nesamostatná prepáč, ale je to tak. Ste mladý, keď tu aj ostane nikto ti nedá záruku, že si nenajde on inú, alebo ty.
A to vobec neni dlha doba....výškak končí v júni tak sa zobereš za ním budete v skótsku brigadovať cez leto a mozte byt spolu. toto dva roky vydrzís hadam a potom prides po výške za ním na trvalo.
Lebo dufam ze počítaš s tým, že ked odíde už sa sem nevráti.

poussine

Ahoj, ja by som ti poradila rozísť sa. Som teraz druháčka na VŠ. S priateľom sme sa zoznámili pred maturitným ročníkom, myslela som si, že je to láska na celý život, veď tak mi to stále vravel, bol ku mne stále pozorný, každú chvíľu chcel byť so mnou. Stále ho však ťahalo zahraničie a dal si prihlášku do ČR na jeho vysnívanú elitnú školu, kde ho aj prijali. Ja som mu nebránila. Mňa prijali tiež na náročnú školu a ostala som teda doma. Bol to on, ktorý ma presviedčal, že to všetko zvládneme, lebo pozná také prípady, sľuboval mi hory-doly. Ja som však po pár mesiacoch musela štúdium prerušiť, bola som takmer na dne... a po polroku ma v zahraničí podviedol. Vydržali sme na diaľku dokopy 2 roky a nakoniec to bol on, čo ma odkopol ;) . Takže ja už neverím na také vzťahy na diaľku, bol to jednak stále stres, vyhodené peniaze za cestu a nakoniec veľké sklamanie. A ja hlúpa som chcela ísť ešte za ním :) . Takže dávaj si pozor na to.