Anorexia, depresia a ziskavanie pozornosti

Príspevok v téme: Anorexia, depresia a ziskavanie pozornosti
Carellova

Ahojte !

V mojom zivote, uz od skolky bolo vzdy dolezite byt NAJCHUDSIA..... Vazit najmenej. Ale nejak som sa tym nezaoberala, bol to len chceny 'status''zadarmo'.

Avsak ked sopm prestupila v 5-tom rocniku na novu zakladnu skolu, vtedy som tam nemala moc kamaratok az neskor som si nasla tu najlepsiu ale stale tam boli spoluziacky ktore nas zhadzovali atd.... A ja som si az teraz uvedomila ze odvtedy co som tam prestupila nepresiel 1 jediny den kedy by som nerozmyslala nad svojim telom a jedla bez toho aby som si pri tom hovorila ci priberiem schudnem co bude zajtra kolko vazim atd.... Vlastne uz ani neviem co je to jest 'normalne'.

Od 11 rokov az po 15 sa moja vaha nezmenila teda mozno o take + - 3kg ale nemenila sa a to som dospievala atd.... V 15 som dva krat bola na psychiatrii ale nemala som urcenu diagnozu anorexiu ani nic podobne... bola som tam pre depresie. Od tych 14 rokov nepresly dva dni co by som neplakala alebo ani jeden den kedy by ma nechitila depka. Beriem aj antidepresiva a tak. V 15 rokoch som vazil 36 kg a potom som kvoli liekom na zaludok - helikobakter pribrala na 43 a od vtedy az do dnes - mam 17 rokov som pribrala na 52 kil..... Ale stale som sa snazila schudnut. No uz som sa na seba nevladala pozerat a moji rodicia uz tuez nezvladali moje hystericke sceny kvoli tomu ako som tucna... A tak som pred mesiacom a pol zacala drzat 90-dnovu dietu a schudla som na terajsich 45.

Dalsia vec je ze cela moja anorexia alebo ánorexia' je postavena na tom ze CHCEM aby si ma ludia VSIMALI. Otazky typu - zase nejes ? zas si schudla ? mala by si jest ... malo vazis .... bla bla... mi robia 'dobre'.

Iz davnejsie som sem pisala ako som sa zalubila do ucitela .... Teraz dietujem nie len kvoli sebe ale aj kvoli tomu aby si to ON vsimol a zacal sa zaoberat tym ze mam anorexiu a snazil sa mi pomoct... viem je to divne ....

Este k tomu vsetkemu, sem-tam ak ziem nieco 'zle' tak to viem vyvratit.

Dnes sa mi vsak velmi toci hlava ale zjedla som jablko mala som kavu a salat.... je to malo ale to uz je zvyk ... Bojim sa ze sa moje chcenie pozornosti prevrhne do vazneho problemu a pojdem do nemocnice... to nechcem... bojim sa toho ale ked ucitel si to zatial nevsimol tak ma to STVE ! a stale nemam vahu aku chcem mat hoci v zrkadle sa stale vidim tucna..... VSETKO SI VSAK UVEDOMUJEM.... preto neviem ci mam anorexiu alebo nie.

Co myslite Vy ?

PS: Chodim k skolskej psychologicke ktora je jedina ktorej doverujem a ona pozna toho ucitela, vie aj to ze sa mi paci atd... myslite ze jej mam povedat o tom ze chcem ziskat JEHO pozornost ?

Dakujem Vam velmi .... :)

ladida

to,ze mas relativne objektivny nahlad na svoj problem nemeni nic na diagnoze.spominala si,ze si presla niekolkymi lieceniami na psych,tzn,ze sa v sebe vyznas,nakolko sudim,ze si inteligentne dievca.to co robis je ale velmi kontraproduktivne,ak aj uputas pozornost ucitela,tak urcite nie tak ako by si chcela..vacsinu ludi totiz anorexia odpudzuje a spajaju si ju so slabostou,nevyrovnanostou a sialenstvom...zlatko,ludi pritahuje zdravie,energia,usmev..takto to dotiahnes nazad na psychiatriu.aj ked si ini vsimnu,ze mas problem,asi nebudu mat zaujem ta z neho tahat,z vlastnej mnohorocnej praxi viem,ze nie je zbytocnejsej snahy ako pomoct anorekticke.

tess2010

Myslíš, že si tým získaš jeho pozornosť? Myslíš, že sa do teba zaľúbi? Pochybujem, takto sa do nerobí.Škodíš najmä sama sebe, možno má ten učiteľ rodinu a myslím, že posledné, čo by si všímal si ty,nemyslím to v zlom. Ak chceš zaujať jeho pozornosť(hoci vzťah učiteľ-žiačka mi je proti srsti) snaž sa to urobiť pozitívnym spôsobom , napr. vedomosťami, alebo ak máš na niečo talent. A hlavne sa daj do poriadku.Neskôr môžeš mať vážne problémy,fyzické a aj psychické, no stojí ti za to tá pozornosť? Ja som si všimla, že ak človek hrá, že má problémy alebo si ich vytvára iba pre pozornosť, okolie ho postupne začne ignorovať,mala som takú spolužiačku.Nesnaž za ho získať za každú cenu, aj muž predsa chce sebavedomú a spokojnú ženu a navyše, ak už aj získaš jeho pozornosť, nebude v tom nič viac ako ľútosť,toľko môj názor.