Nezaplatene zdravotne poistenie v tehotenstve? co robit???!!

Príspevok v téme: Nezaplatene zdravotne poistenie v tehotenstve? co robit???!!
loarian

Dobry den, prosim vas surne o radu priatelka nema zaplatene zravotne poistenie vo vyske minimalne 500-800 eur, a je v 6.mesiaci tehotenstva zatial bez lekarskeho dozoru, nakolko ma obavy z neplatenia zdravotneho poistenia..neexistuje nejaka vynimka pre zeny v tehotenstve??? ved ohrozuje seba a hlavne buduce dietatko???? dakujem pekne za pomoc

J111

Ty sa s nimi dohodneš a potom ti poštou príde, že máš zaplatiť všetko naraz:D Mne telefonoval môj bývalý zamestnávateľ, že ich vyzvala zdravotná poisťovňa, že majú za mňa zaplatiť dvadsaťpäť eur za RZZP. A čo ja s tým? Mám to podľa vás nejako riešiť? Myslím, že nie. Bol som na poisťovni a tam mi povedali, že všetko je v poriadku. Takže? Čo im drbe?

vova

v prvom rade,nebat sa,a ist na zdravotnu poistovnu,oni su v celku ustretovy,daju jej splatkovy kalendar,len nech tam hned ide,lebo ked nebude reagovat,pride jej exekutor,navyse davaju vselijake pokuty,a k lekarovi potom kludne moze ist,zajtra nech trieli na poistovnu a potom hned k lekarke,lebo ta ju zdzube tiez,nech sa drzi,neprijemna situacia,ale nieje to tak velky dlh ze by sa to nedalo nejako polepit

J111

Prácu na dohodu o vykonaní práce by mali v tomto štáte zakázať. Je to niektorými tak zneužívané, že to až bolí. Sú to vlastne nezamestnaní ľudia, pre Boha!!!
Samozrejme, že každý by si to zaplatil, keby na to mal, ale nemá, to je ten problém.

loarian

viem ze je v pripade kedy najjednoduchsie je odsudit ju, ale samozrejme ze keby to mala z coho zaplatit tak by to zaplatila uz davno... pracuje na dohodu a prekracuje 100e mesacne cize je vyradena z evidenicie uradu prace a zaroven ani zamestnabatel jej neplati zdravotne poistenie..... :( och sila tento stat

J111

Najlepšie je to vyrovnať celé, lebo oni sa najprv síce dohodnú, ale potom to budú chcieť aj tak celé. Neraz sa to stalo. Veľmi divné dohadovanie. A to keď ju dajú na exekúciu, tak zaplatí ex. ešte desať tisíc naviac. Samá balamuta. Vidno, že im ide prioritne o zdravie:DDD

??!!??

treba poslať na ušet do poisťovne aspoň 5 eur každý mesiac!!!!!
známa právnička tvrdí že ju nemôžu dať na súd pretože snaha tam je....

hm......

skoda, ze ste to nezacali riesit hned ako otehotnela. ak by chodila od zaciatku tehotenstva na prehliadky, tak po narodeni, ak by sa dieta dozilo 3 tyzdne by dotala prispevok okolo 1000e (myslim, ze tak nejak to je). to ze nema z coho platit zdravotne poistenie, je pravdepodobne blbost. bud pracuje a strhava sa jej to automaticky (co nie je tento pripad) alebo je nezamestnana a plati to za nu urad prace, ak tam chodi raz mesacne. dalsia moznost je, ze pracuje neoficialne. kazdopadne treba ist cim skor do poistovne a zaplatit to, urcite sa bude dat dohodnut na splatkach. zdravotne poistovne davaju velke penale a navyse bude rodit

jvc

A nenapadlo vas, ze asi to nema z coho platit ked ma taky dlh? To len cigani maju narok a na nas stat posle len exekutorov.

elviee

Cize svojou pstrosou politikou ste sa pripravili aj o prachy za decko...fasa, ste sikovni. Na krku exekutor, porodne zmarene, decko nieco stoji..to moze ist rovno slapat.