Zit, alebo nezit spolu s nevernou, len kvoli dietatu?

Príspevok v téme: Zit, alebo nezit spolu s nevernou, len kvoli dietatu?
Subert

Ahojte. Velmi by som ocenil radu ludi, ktory maju podobne zle skusenosti v manzelstve. Za reakcie vopred dakujem.
Som uz 10 rokov zenaty a mam jednu 6 rocnu dcerku, ktoru lubim.
Za tych 10 rokov som sa snazil zit tak, aby za kazdych okolnosti som bol verny a myloval svoju zenu, aby som neohrozil manzelstvo (rodinu).
Pracujeme v tej istej firme, len v inej miesnosti. Ona po navrate z materskej zacala komunikovat intenzivnejsie s kolegom, ktory sedi v jednej kancelarii a je zenaty.
Ja hlupak som si myslel, ze potrebuje iba spolocnost(kamarata), tak som nechcel byt ziarlivy. Po case som zistil, ze sa spolu uz aj nezne dotykaju, tak som uz to nemohol len tak nechat a isli sme do poradne, kde vela sa nevyriesilo. Som sa porozpraval aj s kolegom a slubil, ze budu iba priatelia.
Po pol roku ale uz sa aj stretavali mimo firmy a maly uz aj sex. Samozrejme vsetko tajili, kym som sa nato priamo neopytal.
Nedavno sa priznala, ze kolegu zacala balit hned, ako sa vratila z materskej. Kolega odolal na zaciatku, a z toho ona bola deprimovana a zacala brat lieky. Mne tvrdila, ze kvoli mne z coho som mal vycitky. Kolegovy tvrdila, ze kvoli nemu. Nato uz aj kolega povolil a zacali flirtovat.
Manzelka tvrdi, ze so mnou zostava uz len kvoly dcerke, nechce mi ju brat. Kolega sa nechce rozviest a nechce startit ani manzelku ako doru priatelku. Po vyhrazke o rozvod slubili, ze budu len dobry priatelia .
Ja som uz bezradny ci zostat v takom manzelstve, alebo sa rozviest a stratit kontakt s dcerkou.

ivanecenka

.. presne, rozvod, nemá to zmysel a dcéra sa dá poriešiť striedavou starostlivosťou, nerozdvádzaš sa s dieťaťom, ale s matkou, takže dá sa to skĺbiť tak, aby si bol s dcérou...

Magy

no chlape... dobru metelicu mas zenu. sorry ale pisem co si myslim. nevera je vzdy o tom, ze niektory z partnerov hlada to, co doma nema. to je prva vec. ak sa nudi - to je dalsia vec. ale ked uz zacne kdejako spekulovat, klame obe strany, aj teba, aj milenca - to uz sa tazko da prehltnut ako jednoazove zakopnutie. z jej strany slo o premysleny, dlhodoby zamer, vedome konanie. prepac, ale tu niet velmi co riesit. zenska zrejme nedospela, alebo ma v hlave kratas. rozvod je nejmenej bolestne riesenie, lebo u nej uz nikdy nebudes mat istotu, ze to nezopakuje. len si nabuduce da vacsi pozor, aby si jej na to neprisiel. sluby ze to uz neurobi, ze to bolo len chvilkove apod . - same sracky. robila to zamerne, dlho, vedome... niet co riesit.

Blondula

povedala ti,ze je s tebou uz len kvoli dcerke ?? ...tam co akoze riesit ? keby som sa ocitla ja na tvojom mieste,tak by som riesila rozchod... nema to zmysel a strazit tych dvoch nemozes stale,takze tu nie je ine riesenie,ona sa uz rozhodla,ocividne ta uz nelubi :-(

doubledog

ak spolu vychadzate ako tak ok, tak sa nerozvadzaj. naco by ti to bolo?
ved ju to mozno prejde a mozno si opat k sebe najdete cestu.