Pukanie v radiátorových rúrach

Príspevok v téme: Pukanie v radiátorových rúrach
Marielle_

Bývam v paneláku a už tri roky mám problém s pukaním v radiátorovej rúre v jednej izbe môjho bytu. Puká to neprestajne, vo dne v noci, odkedy sa začne vykurovacie obdobie. Takže v zime sa z nášho 3-izbového bytu stáva len 2-izbový, pretože v tej izbe, kde to puká, sa nedá vydržať ani cez deň, a už vôbec sa tam nedá v noci spať. Skúšala som si dať štuple do uší, ale vôbec to nepomáha, počuť to rovnako.
Minulý rok som žiadala správcu domu, nech s tým už niečo robí, ale povedal mi, vraj si máme na to zvyknúť, že sa s tým nedá nič robiť a to pukanie môže mať veľa príčin. Nakoniec však predsa len dal vymeniť kompenzátory, no nepomohlo to, v rúrach puká naďalej. Správca sa tým odmieta ďalej zaoberať a považuje problém za "vyriešený".
Uvažujem o presťahovaní, lenže to sa mi asi nepodarí, veď kto by si kúpil byt s pukajúcimi rúrami?
Preto sa chcem opýtať, či má alebo mal niekto z vás takýto problém, a ako ste ho riešili?

xxxxxxxxxxxx

no ono to zaujima aj mna, u nas to praska tiez akoby niekto trieskal do radiatora v kuchyni... aj ked pustim v izbe tak to trepe uz mam nervy hlavne v noci ked je tico to trieska na cely byt :-/