Paroxetin

xirenka1

Ahojte ludkovia.Teda musim povedat ze ten paretin ozaj pomaha,ak si vsimnete tak asi s pred 2 mesiacou je tu moj prispevok kde sa pytam ci pomaha a teraz vam odpovedam ze mne pomohol,ale samozrejme chce to cas,zaciatky boli hrozne,asi po 3-4 tyzdnoch sa mi naozaj polavilo,takze treba vydrzat a bude dobre.Drzim palce

tibbi88

Ja som taktiež dlhšiu dobu bral Paroxetine (Seoxat) a musím povedať, že mi aj istú dobu pomohol. avšak tak ako aj z iných antidepresív,som po čase mal ten pocit, že viac tam ten placebo efekt, že som si aj sám nahováral, že je mi lepšie. Po vysadení som mal absťáky, závraty a pod.

ert

Janik 4,možno sa ti ten tlak z toho Seroxatu zvýšil len prechodne..možno keby si ho dlhšie bral že by sa ti normalizoval..ja som mala tiež všelijaké vedlajšie účinky zo začiatku a bolo mi kadejako ale časom sa to stabilizovalo,ja som brala 20 mg ale necítila som žiadnu zmenu k lepšiemu až mi doktor povedal že ked necítim zmenu treba ísť na vyššie dávky a neverila som už tomu.Ale ako som už spomínala asi po mesiaci čo som brala 30mg sa mi citelne ulavilo a prišla taká chuť do všetkého aj viac energie a menej strachu.Je pravda že každý človek je iný,každý organizmus je iný ale skôr kým to niekto vzdá treba najskôr vydržať to zlé prechodné obdobie

Janik4

Mne sa tych 20 mg denne zda malo, pretoze po 19 dnoch uzivania ziadna zmena. Mali ste niekto aj vyssie denne davky ?

ert

Ludia chcem vám všetkým poradiť že treba vydržať.Ja beriem Seroxat tam je tiež účinná látka paroxetín a ja ho beriem už 4 roky a nedám nanoho dopustiť.Raz mi menila doktorka za Alventu ale tá ma len oblbla a nemohla som nič vykonávať čo som všade len spala
Potom som sa vrátila späť ku Seroxatu ale najprv k jeho náhrade Paretín,lebo tam bol velmi malý doplatok.Ale nebolo to ono,najlepšie je brať originál v tomto prípade Seroxat,ono dosť robia aj tie pomocné látky.Ked porovnámSeroxat s Paretínom,tak Seroxat midáva viac energie.Je tam ale už dosť velký doplatok okolo 7€ ale mne neni luto vyhodiť tie peniaze pokial viem že mi ozaj bude lepšie.A ešte niečo,ked som začala brať Seroxat,mne začal účinkovať až po 2 mesiacoch aj to som sa ešte necítila dobre tak treba pouvažovať nad vyššou dávkou potom mi dal doktor 30 mg a asi po takom mesiaci mi začal zaberať,ale samozrejme si treba uvedomiť už v predstihu že kým vám začnú tieto lieky účinkovať je treba sa zmieriť s faktom že najprv budete mať všelijaké možné negatívne a vedlajšie účinky ým sa vám polepší.

Janik4

Ahojte,

ja som na paroxetine-teva viac dva tyzdne a bez xanaxu zatial neviem fungovat. Depresia, uzkost, strach, triaska a vnutorne chvenie. Presne to iste, ako popisujete Vy. Teda neviem, dufal som, ze za dva tyzdne uz budem citit nejaku zmenu. A zatial nic.