Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý

Príspevok v téme: Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý
Fero M.

Ahojte všetci, ani neviem sám prečo tu píšem. Možno ma niekto pochopí, niekto povzbudí, neviem..

Pred paru mesiacmi sa mi skončil dlhoročný vzťah, všetko bolo pekné, milé zlaté. Nastali však časom problémy z jej strany a všetko sa začalo rúcať. Prečo? Neviem. Nevyrovnanosť, nervozita, zmeny nálad a ja som nevedel ako jej pomôcť. Nájdi si inu, si priliš dobrý je veta ktorú nechce počuť nikto.
Voláme si píšeme doteraz, rozišli sme sa v dobrom, ale neviem sa stým zmieriť, lebo neviem kde som spravil chybu a čo mam na sebe napraviť..
Stále sa snažím, volám, píšem, túlim sa, milujem, neflirtujem, pijem raz za 3 mesiace, nefajčím, mám dobru prácu, som zdravý, vysoký, tmavý, vraj sympatický, cvičím a robim všetko čo len môžem pre milovanu osobu.
Našiel som si teraz novu známosť, od začiatku počuvam, že takého vždy chcela, že aký som, že to asi ani pravda nie je ale čo mám z toho? Zase sa opakuje to že 4 dni je dobre a potom 2 dni má zmeny nálad, nevie či začať vzťah či nie atd..
Nechápem to už.. Neviem či su ludia takí, alebo ja mam smolu alebo neviem...

Chcem milovať, dať všetko tej druhej a len mám stále viac pocit, že ak budem odmeraný s chybami, tak to je práve to čo ženy paradoxne hľadajú...

Fero M.

Ako toto ti davam totalne za pravdu. Vkuse vsrtko rozoberam kazdu somarinu a mozne dosledky, priciny, moznosti a potom sa len trapim.. Neviem, bojim sa spravit chybny krok v zivote a nechcem zazit ten pocit, ze som spravil chybu..
A tym to asi vsetko posieram koniec koncov.. Pytam sa, riesim, vhmyslam, ovplyvnujem. Mas pravdu..
Len teraz casom na to prichadzam a aj sa snazim zit inac a ide to pomaly. Mam upkny iny den ak si poviem ze zijem pre dnesok a veci naomolo nemozem ovplyvnit do totalnej miery.
Mal by som viac zit ako sa zaoberat tym ako zit a ci zijem dobre...

2bodka

Tvoj problem spociva v tom, ze vsetko strasne analyzujes. Si si vedomy svojich kladov, zapory nespominas (okrem toho ze si submisivny) a stale nerozumies tomu, ze v laske nie je nic podla pravidiel, laska sa neda logicky vysvetlit (a nemyslim tym teraz chemicke reakcie na zaciatku vztahu, ked sa ti klepu kolena aj z jej hlasu). Proste, podla mna, ty sa strasne snazis vsetkemu rozumiet a na vsetko mat odpoved. Ale takto to, zial, v laske nefunguje. Keby si menej riesil a viac zil, aj laska by si ta nasla ;)

Fero M.

2bodka nie som urazeny neries. To ze to pisem tu je preto, lebo tu mam pocit sukromia a je mi lepsie riesit to tu ako s ludmi naokolo ktori nikdy nevies co a komu povedia. Este sa ti nestalo ze si niekomu nieco povedala a ten to zneuzil?? Lepsie by bolo ak by som to rozoberal s kamosmi ktori by sa potom na nu ako pozerali??? Ze tato toto hento. Aj nalepsi priateli sa vje v dnesnej dobe otocit chrbtom.. Ako myslis to ze si nepripustam ze sa mozem mylit, teda v com? Pytam sa v dobrom

Veda - asi tak Mas pravdu. Ja sa nikomu z priatelov nestazujem a neriesim sukromne veci a radsej to napisem sem ako...

veda

Fero kazdy povazuje nieco ine za normalne.A ludia ktory nepisu=NEHOVORIA O SVOJOM SUKROMI,POCITOCH si myslia ze su normalny a o tych co sa vypisuju s pocitov a bolesti a trapeni Takych povazuju tak trochu za blaznou a slabochov.
Len sme ludia a nie stroje a kazdy vsetko preziva inak.

2bodka

blazna robis sam zo seba tym, ze svoje sukromne veci rozoberas na fore.. mne osobne, (keby som bola tvoja priatelka) by toto velmi prekazalo...

ocividne ale stale nechapes, co som vsetkymi prispevkami chcela povedat, nepripustas, ze by si sa mohol mylit a preto stale dokola narazas na rovnake problemy, nielen vo vztahu.

ak som ta urazila (aj ked si tym nie som vedoma), ospravedlnujem sa ti

PS: sebavedomie si nezvysis tym, ze tu budes detailne popisovat prebeh vztahu

Fero M.

Vies co ti poviem, ze niekedy na konci nestaci napisat neuraz sa aby sa clovek neurazil, ale beriem to s nadhladom. Narcis nie som, akurat moje sebavedomie je vami zenskym pokolenim kvalitne posliapane, co sa tyka vztahov a ak sa nechcem stat jednym z tych na ktorych tu v diskusiach nadavate - t.j. Sebeckym hajzlom - lovcom, tak to riesim takto..

A za psych. som chodil este koli bgvalej pred rozhodom a hovoril som tam o vsetkom aj svojich problemoch zaporoch atd.. A co myslis co mi povedala??? Ze som normalny clovek s jasnou predstavou o buducnosti a ona nevidi ziadny dovod preco by som k nej chodit nejak castejsie alebo ze by som to pktreboval a chcela rozpravat akor s byvalou ktora tam aj zacala vtedy chodit. Tak zo mna nerob blazna...

2bodka

Ty si fakt strateny pripad a navyse narcis jak hrom, zabilo by ta, keby o tebe ludia nepisali :))))))))))))
Ked ta zeny nechcu, aspon o tebe diskutuju, ze?
Mal by si napisat knihu, urcite by si ju polovica zucastnenych rada precitala :D
A prosim neber to ako urazku, jednoducho mam pocit, ze potrebujes viac ako pomoc diskutujucich ;)

Fero M.

2bodka - nic tu nie je mimo temy, a urcite tu nebudem kazdy den aktualizovat ze som jedol vyšne atd...

Lulu - ex neriesim, riesim sucasnost

Maoam - kamarata co sa vratil z UK si neprida na FB a aj mi vravela ze mu nedviha a neodpisuje aby si nenamyslal atd...

Co sa tyka toho suseda tak jemu povedala ako to je ze o nu bojujem a nedava mu priestor na viac a zjavne on ani viac neriesi a povedala mi ze mu nikdy nic neslubila tak ani on nema byt preco sklamany ze z jej strany tam nic nie je..
Navyse hnev ju orechadza bola mila a vsetko a konecne ma aj pobozkala tak.. :-):-):-) Drzte palce.
Svoju povahu riesim a snazim sa brat veci inac a aj sa menej vtierat a zbytocne netaktizovat a cwlkom ti vychadza, takze vase rady padlu na uzitok, len drzte palce aby... :-)):-):-)

2bodka

Viete comu nerozumiem???
Cele sa to tu zvrhlo na komunikaciu viac-menej mimo temu, co takto vymenit si skype udaje, pripadne ICQ, facebook, azet.. je tolko moznosti, kde mozte rozoberat Ferislavove dievky z kazdej strany... zbytocne tym, ktori sem nechodia tak casto aktualizujete temu, ktora by uz mala byt davno pochovana :)

Lulu2011

Maoam, ze co kecala :D

Ferislav, neboli ta nieco? ja len, či nie si niekde namotany na hačik :D

a ty mas teraz dve rozrobene, ci ako vlastne?