Akne - tvorba

Príspevok v téme: Akne - tvorba
saori

Z coho sa vlastne tvori akne? Mam 24 akne uz mam 5 rokov nemozem sa ho zbavit. Bol som u koznej predpisala mi zynerit ktory pomohol ale len docasne. Vyskusal som vela kozmetiky drahej a aj vela napadov co som sa docital tu na fore no nic nejak velmy nepomohlo. Ba dokonca mam pocit ze je to pouzitim horsie. Mam mastnu plet. Niekedy mi akne prestane na tyzden 2 a potom zas pride jeden den kedy sa vyhadzem mam pocit ze vacsinou mi akne vyskoci po spanku vecer nic a rano sa zobudim s dalsim akne.. Obliecky mam ciste pred spanim sa umyvam tak cim to moze byt ?

Damme

vsetko co sa tu spomenulo je dobrá rada pre Teba....ale ked uz to mas 5 rokov, mal by si vediet co ti robi zle..teda tvorbu akné.....
Ak mas rozsirene pory, mastnu plet, hormonalna nerovnovaha...pory sa raz za 2 tyzdne upchavaju a zapaluju.....viem to podla seba + ci nie si na nieco alergicky

Dada

tiež ma trápilo akné, a po vytrhnutí krčných mandlí a vysekaní zubov 8čiek je zas všetko v poriadku... mala som vysoké aslo, preto všetky tie zákroky

lilliiiiiiii

saori. no ked to nie je pre teba novinka, tak preco sa cudujes, ze ti na akne nepomahaju tie kadejaku masticky vodicky?

to je ale jedno:)

ja mam plet lepsiu, odkedy nejem priliz mastne,priliz koreniste a celkovo tie "nezdrave" jedla. Pijem vela cistej vody a bylinkovych cajov,kazdy den ovocie/zeleninu,ako doplnok hltam zinok a popijam caj z kory stromu Lapacho.

Co sa tyka vonkajsieho osetrenia, tak raz/dvakrat maska z obycajneho drozdia a kazdy vecer potieram plet olejcekom od Saloos.

Dost dolezite je si to nevytlacat a taktiez ani plet zbytocne nechytat.Taktiez pozitivne myslenie a menej sa stresovat:)

papricka29

normalne vojdes do zapadakovskej drogerie, ktora je nehorazne predrazena a spytas sa na sirove mydlo ...nie je asi antibakterialne, neviem ale viem ze zabera, aj mast s obsahom siri ...

saori

A to je ake ? Mne kedysi niekdo radil ze mam pouzivat antibakterialne mydlo aj som pouzival a ked som siel ku koznej prve co povedala ze nesmiem pouzivat mydlo..

papricka29

a este mi nieco napadlo, skus pouzivat sírové mydlo, maju to v tych klasickych drogeriach, mne jednu dobu aj to zaberalo

papricka29

oops tak to pardon.... inac mne sa neobsype nastastie cela tvar.... ale musis si to odsledovat neviem co papas, niektorim ludom vadi vyprazene jedlo, mlieko, koreniny ....

saori

No to osm na tom podobne akurat som chalan a kramy nemam xD Ale tiez je to tak len chvilami proste chvilu cisty a potom bum pride jeden dva dni a zas mam cely ksicht obsypany