Pes v byte - je to horror?

Príspevok v téme: Pes v byte - je to horror?
mimi321

sestra si kupuje psa - fenku vlčiaka. o tri týždne má ísť pre ňu a ja už teraz prežívam horrory. nikdy sme nemali doma psa. bývame v byte, dosť malom. neviem, čo ju to napadlo a prečo jej to naši dovolili. asi v slabej chvíli. teraz majú už aj rodičia trocha obavy, ale nechcú jej pokaziť radosť. sestra má 17 rokov a sľubuje hory - doly, ako sa bude o fenku svedomito starať a ako ju vycvičí. veľmi sa na to nespolieham. nikdy som nechcela mať psa v byte. pokladám to za nehygienické a za týranie psa aj ľudí. ešte tak malého izbového, to by som bola ochotná akceptovať, ale nie vlčiaka. ten patrí na dvor a nie do bytu.
veľmi vás prosím, ktorí máte takého veľkého psa, napíšte mi, ako sa mám na to pripraviť a čo mám vlastne očakávať. mám taký strach, že by som sa najradšej odsťahovala. vďaka za vaše rady!

mimi321

ale kto ho bude tak často venčiť? veď rodičia sú celý deň v práci a my so sestrou v škole. ešte ráno a večer sa dá, ale cez deň je to vylúčené.
ďalšia vec ktorá mi vadí je, že keď sa vonku vyčurá alebo vykadí, tak taký chlpatý pes by sa mal umyť - nielen labky, ale aj konečník. protiví sa mi, keď pes behá po vyvenčení po byte s neumytou riťou.

papricka29

ja mam civavu a nic lepsie som spravit nemohla.....ale vela ludi ma velkeho psa v byte, ide hlavne o to vencenie, ked sa vybeha kludne zaspinka, ak nie, bude vystrajat, a musite chodit s nou na cvicak, teda nemusite, ale pre tieto velke psy je to to najlepsie, nech sa vie spravat, a pravidelny rezim, napr venim o 6tej, 12tej, 16 tej, 21 ( obrazne) ....a ked je strasi menej .....je to svojim sposobom narocne starat sa o tekehoto maznosa,ale odvdaci sa... a ozaj nezabudnite na dobru stravu (vela bielkovin, asi ten tvaroh prve mesiace) .... a inac nie je to tyranie psa, ked si to zoberies v byte si nutena ho vencit, starat sa o neho a v dome resp. na zahrade vela ludi nasype granule a kasle na psika, ....ziadne vencenie stale len zahrada