Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia

Príspevok v téme: Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia
Samuel

Žalúdok ma trápi už niekoľko rokov. Na gastroskopii som bol už niekoľko krát. Posledne spomínané výrazy u gastrológa boli funkčná dyspepsia, antrálna gastritída s miernou metaplaziou a duodenogastricky reflux (spätný tok žlči do žalúdka). Lekár mi predpísal najprv costi + helicid bohužial bez vysledku. Tým pre nich liečba skončila a ja som ostal odkázaný na google. Takže som naštudoval čo sa dalo a postupne som skúšal veci čo by mi mohli pomôcť ako napr:

1.kombinácia venter + ganaton – vysledok mierne pozitívny
2.celý citrón vymačkať s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny
3.4 lyžičky jablčného octu s každým jedlom – výsledok neutrálny
4.betain HCL 650 + pepsín – jedna tableta s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny
5.tráviace enzými typu pancreolan – účinok negatívny, (problémy so stolicou a chudnutie)
6.tráviace enzýmy komplet (pancreatin + iné enzými) - výsledok negatívny (chudnutie, problémy so stolicou)
7.tráviace enzýmy komplet (pancreatin rastlinného pôvodu + iné enzýmy rast. Pôvodu) – výsledok mierne pozitívny
8.psyllium – výsledok neutrálny
9.ľanové semeno – výsledok neutrálny
10.repíkový čaj – výsledok mierne pozitívny
11.rumančekový čaj – výsledok neutrálny
12.klystir – výsledok neutrálny
13.zmena stravy a rozne diety – výsledok neutrálny
14.hladovka – výsledok mierne pozitívny
15.posledné jedlo 4 hod pred spaním – výsledok mierne pozitívny
16.spanie v naklonenej rovine – výsledok neutrálny
17. probiotiká komlexné – výsledok – negatívny

Bohužiaľ všetko čo som doposiaľ skúsil ma môjho problému nezbavilo. Daný problém riadne strpčuje život. Chcem sa spýtať kto mal náhodou podobné problémy a dostal sa z toho alebo hoci kto iný čo by vedel poradiť čo by som ešte mohol skúsiť tak nech prosím poradí bo ja som už vážne v koncoch.

orol

Užívam tinktúry, alebo odvary z tkzv. horkých bylín na povzbudenie, regulovanie atď -zemežlč, horec, hrdobarka, vachta, očianka, puškvorec, mäta, atď - čo je poruke, ďalej byliny proti kŕčom- ak je treba - medovka, nátržník, aníz, rumanček, resp. ich zmes atď , ako aj byliny ukľudnujúce - valeríána, medovka, ľubovník atď... konzumujem cesnak cibuľu, chili, zázvor atď ( cesnak a chili každý deň ). Samozrejme disciplína, úprava stravy, zvyklostí V posteli pred spaním 2-5 min. autogénny trening - tiaž, teplo, "zdravotný problém" dýchanie, studené čelo )...

RNG

Betain HCl nepodporuje tvorenie zaludocnej kyseliny, ale ju priamo dodava, totiz 26% vahy betainu HCl je samotna HCl,ktora je podstatna zlozka zaludocnych kyselin.

RNG

Ked mas bolesti zaludka ale nikdy si nemala palu, tak to moze byt z refluxu z dvanastornika, ked sa ti plynami tlaceny obsah spolu so zlcou dostava do zaludka. Mnohi lekari dnes odporucaju na to mikrovlakniny, ktore tu zlc absorbuju, zrychlia posun v crevach(motilita) a tak sa zlc nedostane spat do zaludka. Zaludok je vyborne chraneny mazom proti kyselinam, ale nie je chraneny vobec proti silne alkalickej zlci.
Takze naprava je casto velmi jednoducha a sice zjedz 1-2 jablka tesdne pred spanim, to ti doda 3 az 6 gramov nikrovlakniny pektinu. Alebo si mozes zobrat ine mikrovlakniny, napr inulin, arabinogalaktan,. psylium, glucomanan atd, ktore tak isto do seba tu zlc nasaju a vynesu z tela von spravnym smerom.
Naviac mikroblakniny zivia nase probiotika, ktore nam zabezpecia az 70% vsetkych obrannych latok, ktorymi telo disponuje, tj prispeju viac, nez samotne telo je schopne.

solet

Dobry den, potrebovala by som poradit. Mam diagnostikovany duodenogastricky reflux. Lekar sa ma pytal, ci som po operacii zlcnika, ale nie som. Predpísal mi prisnu dietu a lieky ITOPRID. Mala som stale bolesti zaludka po najedeni, v crevach sa mi stale vsetko prelievalo, palu som vsak nikdy necitila Hlavne sa mi vzdy velmi zvysil tlak a tep, zacala sa mi tocit hlava a nebola som schopna vobec fungovat Bola som aj na kardio vysetreni a tam mi predpisal lekar Tenaxum, aby sa mi tlak po najedeni nezvysoval. Zatial dodrziavam dietu a beriem tabletky a citim sa normalne. Precitala som si vase forum a zaujalo ma odporucenie od RNG kupit si v takychto pripadoch Betain HCL na podporu tvorby kyseliny. Betain som bez problemov zohnala, ale teraz mam dilemu, ci to mam vobec zacat konzumovat pri mojich liekoch(ITOPRID a TENAXUM) a hlavne, ked som nikdy napocitovala palu, niekto to vola zaha.
Poradte, prosim!!! Alebo sa mam spytat mojho gastro lekara?

betty1

Samuel, možno som toto forum objavila neskoro, ale možno sa tu ešte zastavíš. Ja mám dlhoročné problemy s antrumgastritídou a duodenogastrickom refluxe po vybratí žlčnika. Najprv som dostala Ganaton, Panzytrat/tráviaci enzým/ a Ursofalk /kyselina ursodeoxycholicm/ a problémy síce nevymizli, ale je to omnoho lepšie ako predtým. Teraz ich mám na len na jar. Predtým som bola so žalúdkom, kyselinou, žlčou v ústach a hnačkou odpálená každú chvíľu. A idem si vysúšať kurkumu, vraj to pomáha. A hlavne nemať hladný žalúdok. Jem po malých množstvách, ale aj 8x denne.

RNG

Pala sa pantoprazolom da potlacit, potom sa do hrdla uz dostava len nekysle jedlo a nepali.
Samozrejme kvasenie a hnitie v zaludku to len zosilni a travenie znici.

RNG

Samuel, ja platim menej, musis sa naucit kupovat.
Internet je volna oblast, kazdy si tam moze napisat cokolvek, ja by som sa tym neriadil ale skor lekarskymi radami z roznych ich periodik a knih, ktore odoberam uz vyse 17 rokov.
3 625 mg tablety betainu HCl obsahuju na vahu 26% kyseliny a je to dokopy tolko, kolko bezne zaludok vyluci kyseliny. Takze tych 10 tabletiek je hlupost, bez ohladu na to, kde si to cital.A mozes si to overit jednoducho, ako som ti povedal, na to staci pol litra az liter vody a 3 take tablety, rozmixovat do upolneho rozpustenia a zmerat PH.

.

Ja som mal podobné problémy,pomohol mi domáci tvaroh a pantoprazol..musím zaklopať,už pol roka OK,dúfam,že sa mi to už viac nevráti,keď si pomyslím,že som po zemiakoch s kečupom 15x zvracal,pohotovosť,injekcia,po ktorej na ešte týždeň bolel sed. sval...

Samuel

RNG

inak to davkovanie ze 5 - 10 tabliet denne mam z inetrnetu z for ako aj s clankov o Betaine HCL urcite som si to cislo nevymyslel.

Ja viem ze ja ich kludne mozem zjest aj 10 bez toho aby som citil ze by ma palil zaludok takze u mna ten test ze jest tablety na lacno kym nezacne palenie nefunguje.