Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

pravy huhu

Deria,

preco obvinujes z tyrania zvierat ludi, ktori jedia maso? Ti predsa zvierata netyraju a ani nekastruju. Ak vies o nejakom tyrani zvierat, tak to nahlas a bude musiet zasiahnut policia, lebo to je trestny cin.

Deria

Fero M, kastracia stoji 4 eura, nie 10.
Ale aj keby stala 1 euro, aj to by im bolo este moc, je im totiz u prdele, co to zviera pritom preziva.

Deria

jaho_odka, ano, presne o to sa aj snazim!
a kto tu moralizuje? co odocujes? toto vsetko, co tu popisujes viem ja uz davno aj bez teba, ved som zvedava, co robis ty pre zvierata alebo ekologiu. my sme sa tu bavili o kastracii bez omrtvenia, nejako si sa zamotala upne inde.....dosli ti argumenty?

Deria

bingham, ja som sa nevyjadrila, ze kvasnice su jedinym zdrojom b vit. tak ja neviem, kde ten vit. beriem ale moje krvne testy su po 20 rokov vegetarianstva stale velmi dobre. doktor sa skoro prekotil, lebo vie, ze nejem mäso. :D

bingham

Deria...to ze jes kvasnice ti nezaruci dostatocny prisun B12...hlavnym zdrojom je zivocisna strava - vajca...mlieko...maso...(vacsina vegetarianov...preto uziva vyzivove doplnky...s tymto vitaminom)

JahO_Odka

Ach, Deria :) Trošku naivné veci tvrdíš. V dnešnej dobe je nemožné neubližovať flóre a faune. Jesť musíš... 90% toho čo máš v chladničke vzniklo spôsobom, ktorý buď rada, že nepoznáš :)
Chceš niečo zmeniť? Odopri si kozmetiku (je testovaná na zvieratách. Aj keď farmaceutický koncern náhodou tvrdí, že netestuje na zvieratách, tak testy posúva druhým firmám. Bez testov by nedošlo k schváleniu). A odopri si aj mäso a produkty živočíšnej výroby. A vlastne si odopri aj rastlinné výrobky nepochádzajúce z kontrolovaného poľnohospodárstva, lebo ubližujú Zemi. Nekupuj 90% toho, čo si kupovala doteraz. A za to málo, čo si budeš môcť kúpiť si fajne priplať BIO prirážku. A nekupuj nič balené v plaste, lebo to tiež ubližuje Zemi. A nekupuj nič z krajín 3. sveta, moja. Lebo tým podporuješ novodobé otroctvo a prácu v neľudských podmienkach. A vlastne ani nedýchaj... vieš, každý tvoj výdych obsahuje CO2, ktorý ničí túto Zem.
Dodrž to a potom moralizuj :)