len príznaky stresu?

Príspevok v téme: len príznaky stresu?
ivusa07

Ahojte, som tak trochu úzkostnejšia povaha a keď má čaká niečo dôležité, tak dosť stresujem. Väčšinou mám príznaky úzkostí - mierne závraty, nervozita a zhorší sa mi pleť. Teraz sa ale pridal aj taký zvláštny stav, že si pripadám akoby s hlavou v balóne, neviem, ako to presne opísať, akoby som bola nejako mimo, pritom v pohode vykonávam prácu, čo mám robiť aj rozmýšľam, len taký čudný pocit je to. Je to len na pár sekúnd, ale je to viackrát denne. Trvá to už 3.deň. Mám aj problémy s krčnou chrbticou, neviem, či to môže súvisieť aj s tým. Našla som na nete aj niečo o depersonalizácii a derealizácii, ale neviem sa rozhodnúť, či mám také príznaky. Keby som sa v tom rýpala, tak ich určite nájdem, nemám problém s tým, nájsť si príznak nejakej choroby, ak o nej veľa čítam :), tak radšej neskúšam ďalej. Máte niekto tiež takéto pocity? Nemôžem sa z toho zblázniť?

macka001

ked to tu tak citam...ja mam tiez uz asi 4 dni pocit, akoby som sa obcas ocitla mimo svojho tela...Aj dnes, vstavala som trosku skor, sla som este za tmy na autobus a az po chvili som sa prichytila, akoby som par minut ani nebola. Dalej, ked som si isla vcera lahnut do postele, akoby som nevnimala na chvilu moje telo. Najprv som si myslela, ze mam nizky tlak, ale snad ho nemam nizky tak dlhu dobu...

ivusa07

no ak sa to bude opakovať, určite s tým niekam pôjdem, moja sestra má úzkostnú poruchu, tak sa možno niečo deje aj u mňa, len dúfam, že ma s tým nezavrú niekam do liečebne... :((

Meretseger

Hej, častejšie, už som sa s tým vlastne zžila:) Okrem toho mám niekedy aj pseudohalucinácie, takže mi hrabe kapku viac, no:)
Práveže fyzicky môže byť, ale psychicky nie, viem, že depresonalizácia/derealizácia súvisí s niektorými chorobami; možno to nie je len stresom. Nechcem okamžite každého posielať k psychiatrovi, ale na druhú stranu treba uznať, že to úplne normálny stav nie je - tým nechcem povedať, že si cvok, ak to tak vyznelo!

ivusa07

Ďakujem za odpoveď... tebe sa to stáva častejšie?

A akého odborníka máš na mysli? Kvôli tým závratom som bola pre istotu v júni na neurológii, robili mi aj magnet. rezon. - bola ok, ostalo to na chrbticu. Takže v hlave by to malo byť ok (fyzicky :D)

Meretseger

Videla by som to na niečo z týchto dvoch. S hlavou v balóne, hm, celkom dobre opísané. Poznám to dobre, aj pred chvíľou sa mi to stalo na ulici, mala som dojem, že sa nohami nedotýkam zeme.
Zblázniť sa z toho pravdepodobne nemôžeš (a don´t worry, ani to nie je príznakom nejakého bláznenia). Na tvojom miete by som snáď počkala pár dní, či to neodoznie samé od seba - život ohrozujúci stav to nie je - potom radšej navštív odborníka, nech nie si v neistote ;)