Akné!

Príspevok v téme: Akné!
kindervajce

Ahoj.. Na začiatok by som rada niečo poznamenala, lebo viem, že je tu už veľmi veľa tém o akné.. Takmer stále sa tu stretávam s hnisavými a veľkými vyrážkami, ktorými som si prešla aj ja, ale neboj nejak veľmi hnisavé, skôr veľké opuchnuté červené vriedky, hlavne po bokoch tváre a na čele. To bolo asi pred rokom, no teraz sa mi začali tvoriť malé podkožné vyrážky po úplne celej tvári, keď sa na nejakej náhodou objaví biela bodka (čo sa stáva veľmi málokedy) a vytlačím ju, potrem po tlačení alpou, proste sa vyrážka nehojí, zapáli sa a je o niečo vetšia ako predtým.. mám tým posiatu takemr celú tvár a čo je horšie, vôbec neodchádzajú, len sa ďalej tvoria a tvoria.. taká krupička, alebo jak to nazvať.. len niektoré su do červena, niektoré neaktívne.. vyzerám jak s kopčekami po ksichte, som na to strašne citlivá vzhľadom na to, čím som si prešla.. mám z toho strašné depky, po večeroch plačem.. a ešte si to predstavte hrbolčeky a vaky pod očami potom.. :( skúšala/skúšam pravidelné čistenie u kozmetičky, modré svetlo - marvel, dokonca IPL, Dalacin T, teraz berem aknemycin a mám pocit, že mi dusí póry, väčšie už dlhšie začervenané vyrážky celkom sťahuje, no tie menšie ešte viac rozširuje, sa mi zdá.. neviem čo s tým, snažím sa nejesť hlúposti ktoré podporujú akné, jem jačmeň, chlorellu, púpalku, innioven (alebo niečo také), allicin max no nič nepomáha.. prosím pomoc, už sa stále nechcem maskovať za najdrahší najviac kryjúci mejkap na trhu, ktorý to aj tak nedokáže zakryť.. :( akúkoľvek radu ocením

vopred veľmi ďakujem!

kickloop

Zdravim
Mam 25, a uz 10 rokov ma trapi akne, hrudnik, chrbat a jasne ze tvar. Uplne mi to znicilo sebavedomie, proste sa hambim pozriet inym ludom do oci, rano este sa ani do zrkadla nepozriem a mam zlu naladu a ten pohlad v zrkadle mi to len potvrdi - vyzeram jak saso pocmarany.
Tiez som chodil ku koznej a klasicky scenar ako to tu tak citam - vodicky masticky a prd z toho.

Asi su dve moznosti, a to bud ten roacutane, alebo sa dat fakt na komplet vysetrit ( ale ktoremu doktorovi sa chce s vami babrat ze ... ) a dodrziavat zdravu stravu a podobne somariny cely zivot, stale sa v niecom obmedzovat ... Preco nemozem byt ako normaly ludia ??
Citim sa ako pes bez chvosta.

takze co by ste poradili ??
A ked vysetrenie tak ake ? ktore vysetrnie mi povie preco moje telo tvori akne ???

Alebo sa od hambi zabit :))

kickloop

Zdravim
Mam 25, a uz 10 rokov ma trapi akne, hrudnik, chrbat a jasne ze tvar. Uplne mi to znicilo sebavedomie, proste sa hambim pozriet inym ludom do oci, rano este sa ani do zrkadla nepozriem a mam zlu naladu a ten pohlad v zrkadle mi to len potvrdi - vyzeram jak saso pocmarany.
Tiez som chodil ku koznej a klasicky scenar ako to tu tak citam - vodicky masticky a prd z toho.

Asi su dve moznosti, a to bud ten roacutane, alebo sa dat fakt na komplet vysetrit ( ale ktoremu doktorovi sa chce s vami babrat ze ... ) a dodrziavat zdravu stravu a podobne somariny cely zivot, stale sa v niecom obmedzovat ... Preco nemozem byt ako normaly ludia ??
Citim sa ako pes bez chvosta.

takze co by ste poradili ??
A ked vysetrenie tak ake ? ktore vysetrnie mi povie preco moje telo tvori akne ???

Alebo sa od hambi zabit :))

jingles

mne sa zase raz osvedčila bioderma krmik akn, gel, voda.. nehovorim že to robi zazraky ale u mna je to zaručene zlepšienie ;) aj chrbát si odkedy sa po zime oteplilo davam gel a nerobia sa mi na nom vyrazky tereba len poskusat čo ti vyhovuje určite ked ti nepomahaju žiadne bežne kozmeticke pripravky skusit niečo drahšie z lekárne popr. vypytat vzorky aby si neminala peniaze za niečo čo ti nevyhovuje ale určite sa nevzdavat :)

kindervajce

Ahoj! Dokladne som si precitala tvoj clanok, skus si dat vysetrit oblicky-dokladne, jes dobre veci, myslim jacmen, ch..., ale musis upravit aj jedalny listok, mam pocit, ze problem je v oblickach su velmi zatazene a potom sa to prejavuje na tvari a vackami pod ocami. Drzim palce.

tpch

Chod ku koznemu a nechaj si predpisat Roaccutane (Aknenormin, Curacne...). Jediny pripravok, ktory ta moze definitivne akne zbavit.

pillli

Skús si večer potierať tvár iba repíkovým odvarom, mne to vždy pomôže, plus skús dvadsaťminútové pleťové masky z medu, aj každý deň. Btw, to modré svetlo Ti pomáha? Ja som si teraz objednala taký prístroj s modrými LED-diódami, tvár už mám celkom čistú, len občas dačo, tak to chcem skúsiť na to.. Ďakujem