prehnaná láska ku psovi

Príspevok v téme: prehnaná láska ku psovi
psíčkar

Ahojte!Pred pol rokom som kúpil deťom pre radosť psíka. To som ani netušil, čo to spôsobí. Deti ho majú radi, ale manželka ho priam zbožňuje. Vraví mu, ako ho ľúbi, bozkáva ho na ňufák. To by ešte šlo, ale ja ho nemôžem za nič vyhrešiť, keď aj dačo vyvedie, všetko musíme prispôsobovať psovi. Nedávno som ho škrabal za ušami a on namňa tak zamručal. Manželka spustila do mňa krik, že čo mu ubližujem. Že ho nemám tak či onak hladkať, lebo on to nemá rád.A že ja naňho žiarlim, lebo ona ho ľúbi a ja to nejdem zniesť.Púšťa ho aj do domu. Minule mu bolo zle a ovracal celú plávajúcu podlahu.Radšej som nič nepovedal, aby zase nebolo zle. Najnovšie jeho výstrelky sú úteky zo dvora. Ja potom po večeroch opravujem plot a plátam diery, ktoré si tam spravil. Naposledy som povedal, že už namám na to chuť a keď chce ujsť, ujde tak či tak. Bolo mi povedané, že ho budem mať na svedomí, ak sa mu dačo stane. Zdá sa mi primitívne, aby sme sa každý deň hádali kôli psovi,ktorý mal byť na radosť. A aby som nezabudol, ešte máme jedného psa a tomu nemá ani kto vodu naliať, keď to ja neurobím. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Už sa bojím aj kýchnuť, aby to nebolo zase namierené proti nášmu miláčikovi.Povedal som manželke, že by som chcel byť tým psom, aby mi venovala toľko starostlivosti a lásky, ako jemu. Hneď som bol zase vyhlásený za žiarlivca.Jedno je láska ku zvieraťu a iné doslova posadnutosť. Čo si o tom myslíte? Je to normálne?

Deria

Martina,
chcem ta este ubezpecit, ze ani jedno moje zviera by som nedala prec, ani kvoli alergii! Urcite by som hladala vsetky mozne sposoby ale neriesila by som to tym, ze ho dam prec. Moji susedia mali tiez dieta, alergicke na psov a predstav si, nedali ho prec. A div sa svete zvladli to, dietatu presli aj alergie. To sa cudujes, ze?

Deria

Inkognito,
samozrejme, ze netreba prehanat lasku k psovi tym sposobom, ze ho necham robit, co chce. Ved deti tiez milujeme a nemozu si takisto vsetko dovolit, vsak co by z nich vyrastlo? Taktiez pes, ktory nedostane spravnu vychovu, no co z neho vyrastie? Len to, co z neho urobime. A potom sa hnevame, ze je taky alebo onaky. A hadaj, kto je v konecnom dosledku na vine, ak je pes neposlusny, ci dokonca agresivny? No vzdy pes, vsak kto druhy? Ved ho mozeme vymenit za druheho, keby volaco...psov je dost.

dazdovka666

Ty kokos, nechapem, preco sa vylucuje kombinacia "sestra - pes", no ale dobre, kazdy mame ine priority. Ja osobne by som moje zviera nedala z domu, ani keby sa mi malo narodit desat sestier alebo bratov alebo desat deti. Psickar, na tom tvojom prispevku by som sa aj celkom zasmiala, keby mi nebolo luto toho druheho psa... chudak...

Deria

Martina,
tak o tvoju radu urcite nestojim. Zatial som si vedela poradit sama. Ale ak by som potrebovala radu, mam vela priatelov, na ktorych sa mozem vzdy spolahnut, (v dnesnej dobe je to pomaly rarita) asi je to tym, ze im nepomaham, ked ma potrebuju, ze? Samozrejme, ze mam rada ludi ale nie vsetkych, to je pravda. Su to ti, ktori ublizuju, ci ludom, ci zvieratam. Ublizenie je ublizenie!

martina0222

Deria, nie, nevadí mi to. Naopak, je to od teba veľmi šlachetné, ak s tým tvoja rodina nemá väčší problém, tak som za. A som za prísnejšie tresty za týranie zvierat. Len som povedala svoju vlastnú skúsenosť a čo by som ja nedovolila z hygienických dôvodov. Mám na teba jednu otázku. Čo by si urobila so všetkými psami a zvermi čo máš, keby sa ti narodí dieťa s alergiou? A jednu radu aj keď o ňu asi nestojíš: nezanevri na ľudí kvôli psom, keď im dáš šancu, zistíš, že aj oni majú srdce ;)

[zruseny1]

protivnejsiu gambu :DD to bolo zlate deria :))))
je pekne ze sa tak pekne staras:) ale ak to hranici s takou posadnutostou ako opisuje autor temy, tak to nepochopim:)

dada.

mám yorkshira, malého, 2 kg a milujem ju najviac na svete. Som už dospelá, nemám deti, tak prečo nie...spí so mnou v posteli a je tak zlatá, že jedna polka je jej a ona napriek tomu sa túli ku mne..
a aj ma na tvár líže, lebo ako inak má prejaviť psík svojmu pánovi lásku...

Deria

jajaja, vies, ze pes ma liecive sliny, ktore obsahuju nieco podone ako penicilin? preto si vie sam lizanim vyliecit ranu. mne nepripada hnusne, ked ma moj pes olizne alebo spi somnou v posteli. na to som naucena od malicka, ked som sa so psom na dvore cele dni hravala. a ze by som bola byvala chora...... neviem o tom. niektori ludia maju protivnejsiu gambu a smradlavy dych, nez pes. to moj nema a je cistucky!

Deria

@Martina
Ano, som naviazana na psov, na zvierata, velmi! A co teraz, vadi to to? Na tom nie je nic divne, snad len pre teba a tebe podobnym. Mam a vzdy som mala len take zvierata, ktore uz zazili svoje, vdaka cloveku! Tyrane, nechcene, vyhodene. A urcite ich mam radsej, nez ludi, ktori vidia len seba.