antibiotiká a následne ženské problémy

bebena

victoriaa, beriem atb na akne. to vsetko ostatne jem len kvoli tomu, aby som sa prave vyhla tym problemom, ktore atb mozu sposobit: znicene dobre bakterie a rozmnozene tie zle (=kvasinky).

bebena

dellya,

zasadne treba brat bud probiotika, alebo papat biele bio jogurty a acidko, a to od zaciatku antibiotickej liecby. ja som na atb zatial 4 tyzdne, kazdy den si davam probiotika, acidko a b vitaminy. este ma cakaju 3 tyzdne atb, ale zatial, klop, klop, okrem trochy povlaku na jazyku sa mi ostatne kvasinkove problemy vyhybaju.

Victoriaa

Nespominam si, ze by sa ma obvodna niekedy pytala, ci mam bolest svalov, klbov. Jedine teplotu, no a potom na lokalne priznaky. Nikdy mi nic neskumali z krvi.

maruska123

heatherka ma pravdu, len bohuzial, niektori obvodni lekari su taki lenivi, ze velakrat predpisu atb uplne nezmyselne,pretoze je to pre nich najlahsie a najrychlejsie

Heatherka

:D ako to robili doteraz ??? moja lekarka sa nikdy nezmylila , ci ide o chripku alebo o anginu. ved lekari maju roky praxe. je pravda, ze priznaky su rovnake, ale odlisuju sa v niekolkych veciach, ktore su charakteristicke pre anginu alebo chripku.

nemali by sa davat hned ATB a teraz sa bezne robi z krvi test. chod ku takej lekarke, ktora ti testy urobi a nemusis sa bat zbytocnej chemie :)

maruska123

tak si najdi takeho doktora, ktory ti to vysetrenie urobi, lebo by sa to malo robit a nie hned na vsetko plieskat atb..a este aj nezmyselne

a predstav si, ze viem, coho su lekari schopni, tiez chodim k doktorom

Victoriaa

Ale ked mi nespravi ziadne vysetrenie z krvi, odkial si moze byt isty, ci mam anginu alebo chripku, resp. bakterie ci virus?

Heatherka

victoria , ale ved ATB su proti bakteriam a chripka je virusova. tam ATB nezaberu.

neverim, ze lekar by dal atb na virus.