Otehotnenie a nizka telesna hmotnost

Príspevok v téme: Otehotnenie a nizka telesna hmotnost
petul

Ahojte, mam 27, vysku cca 167cm a vahu 48-50kg...viac ako 50kg sa mi nepodari pribrat aj ked jem pomaly 8krat denne a pijem popri tom nutridrinky....3x som sa stretla s nazorom zdravot.sestier, ze preboha ziena priberte, lebo takto nemozete otehotniet,lebo budete mat len problemy a male babetko...Ale ja fakt netusim ako pribrat, ked sa snazim jest pravidelne, jem zeleninu, mäso, sladke veci,pecivo..fakt nikdy som nedrzala ziadne diety a je mi z toho strasne smutno,ked mi niekto povie ze hold som chuda tak nech sa ani o dieta nepokusam..Mate niektora s tym skusenost?

laskonka11

mam vysku153 a vazim 43 kg a mam 19 neviem ci vobec niekedy priberiem od zaklady som pribrala iba 3kg a nic nic

saxana

Moja sestra (29r) ma vysku 168cm a vazi 47kg a ma uz 2 zdrave dievcatka. U nej sa skor obavali tazsieho porodu, kvoli uzkej panve. ALe nakoniec jej to vzdy islo tak sup sup,ze jej nestihli ani epiduralku pichnut.

Simonella

boze Petul, ked taka si tak s tym nic nespravis ! mas to proste v genetike ako moja mama a ja.. moja mama ma 40 rokov a v zivote nemala viac ako 50 kg, proste je taka.. a ma 3 deti! a sme po nej.. ja mam 18 r., a tiez mam len nejakych 45 kg a co :) ked to telu staci a je spokojne tak co.. tiez pijem nutririnky, ale vobec mi nepomahaju kedze to mam v genetike a aj keby sme sa roztrhli, tak nepriberieme..

..a neboj sa nic, dietatko bude zdrave! ked je tvoje telo takto s tebou spokojne, ze nebyvas chora, alebo nemas vaznejsie zdravotne problemy, nemas sa absolutne coho obavat..:))

Lulu2011

petul- podla mna mas na svoju vysku idealnu vahu, ja som mala tolko pri ovela vyssej vyske ;) nemusis mat nadvahu, aby si mohla otehotniet, praveze zeny s normalnou vahou otehotneju skor, pri tvojej vyske to je akurat, kludne aj menej

kymy

petul, vlani v septembri rodila moja kamoska, ktora na zaciatku tehotenstva vazila 42 kg. je sice nizka, meria cca 157 cm. narodila sa jej krasna dcera.

petul

veronika16 tak prajem vela zdravicka pocas tehotenstva a vela radosti z babetka...tak vidim ze aj zeny s nizkou vahou su tehotne a porodia v pohode, tak uz viem ze sa nenecham strasit recami druhych...Mozno to je aj preto, ze si vsetci myslia ze ked je baba chuda, tak je to preto ze drzi diety a ze chce byt chuda a dietami by ohrozila babo...ale nikto nevidi ako sa ta zena snazi pribrat a serie ju ta nizka vaha

watermelon

Tak ja mám výšku 172 cm a pred otehotnenim som vážila zhruba 52kg a v pohode som celkom rychlo otehotnela a nikto má nestrasil. Jedla som prevažne vitariansky, počas tehotenstva som pribrala max.10 kg, babo sa mi narodilo 2760g a keďže som rodila doma to bolo super lebo ľahšie vyšlo. Takže nepočúvaj druhých, ver svojmu telu a intuícii.

veronika16

Ja mam 180 cm, a nieco do 55 kil :/ tiez viem ze je to malo, a mam ten isty "problem" ze pribrat neviem. A cakam babetko:)) drzim prsty nech ti to tiez vyde

petul

Dee...pred 5 rokmi som po statniciach asi z uvolneneho stresu dostala mierny zapal zaludka, odvtedy som bola 2x na gastroskopii, kde zistovali ci nemam celikakiu, kvoli mojej nizkej vahe a nemoznosti pribrat, ale nic sa nepotvrdilo...vzdy cez zimu ma chystia crevne a zaludocne problemy a vtedy schudnem aj 2kila, co sa mi zadari pocas roka pravidelnou stravou nabrat a preto ma o 2 tyzdne caka aj moja prva kolonoskopia... :-( a povedala som si ze ak bude v poriadku tak sa chcem sustredit na vytvorenie podmienok pre babo...Jooj a ked vidim ze zdrave babo mas aj pri takej vahe ako si pisala (co mna len strasia) tak som hned spokojnejsia

Deee

Vahou sa skutočne netrap, skor zisti prečo máš črevne problemy, ja som celiaticka a tiez nepriberiem nech zjem čokoľvek, celiakiu mi nasli nahodou, ale poteším ťa, pred tehu som mala 49 kg a na porodnej sále len 55 kg a mám krásne polročné bobo