Kúpa psa - prosím o pomoc!

Príspevok v téme: Kúpa psa - prosím o pomoc!
Porad

Dobrý deň! Prosím ľudí, ktorí majú nejakú skúsenosť s kúpou psa s rodokmeňom: manželka s dcérou sa bez môjho vedomia dohodli, že si kúpia psa. Ja mám voči psom rešpekt, zvlášť k veľkým plemenám. A toto bol pes už svojím charakterom agresívny. Nikto z nás nikdy doma psa nemal. Šteňa sa kúpilo a prišlo do našej domácnosti. Dcéra bola veľmi šťastná, to nepopieram. Lenže psík začal hrýzť, neviem či preto, lebo ja som sa mu dosť vyhýbal a on to cítil, alebo sme jednoducho nevedeli ako s ním zaobchádzať. Bol u nás iba 4 dni, keď manželka napísala chovateľke, že máme trocha problémy. Tá - keďže nie je zo Slovenska - sa spojila s nejakou svojou priateľkou na Slovensku, ktorá má to isté plemeno a má s ním skúsenosti. Vraj nám príde poradiť ako k šteniatku pristupovať. Prišla spolu s manželom a dcérou a šteniatko si zobrali, zbehlo sa to strašne rýchlo, vraj majú také splnomocnenie od chovateľky a pre šteniatko to bude lepšie, lebo mi nevieme ako s ním zaobchádzať. A je to vraj náročné plemeno. To beriem, len ma zarazila tá rýchlosť. Mne osobne vyhovuje, že je pes z domu, nejde mi však do hlavy, ako mohla seriózna chovateľka dať odviezť šteňa, za ktoré moja dcéra zaplatila 600,- eur. Okrem toho kúpila dcéra na odporúčanie chovateľky drahú klietku a ďalšie potreby, po zrátaní zaplatila zo svojich úspor z vreckového bez pár halierov takmer tisíc eur. A to mala šteňa doma všeho všudy 5 dní. Trocha drahá sranda!
Manželka sa mi priznala, že v maili chovateľke napísala, že zvažujeme aj možnosť vrátenia šteniatka bez nároku na vrátenie peňazí. Nuž ale - ak ona niečo také \\\\\\\\\\\\\\\"zvažovala\\\\\\\\\\\\\\\", nemala na to nárok, lebo vlastníkom šteniatka je moja dcéra.
Mám teraz otázku: je možné, aby si chovateľka odviedla šteniatko a bez mihnutia oka si nechala sumu 600 eur a pokladala celú vec za vybavenú? Teraz predá šteňa ďalšiemu za ďalších 600 eur a má za sebou výborný obchod.
Som ohromený. Dozvedel som sa totiž, že s chovateľkou komunikovala iba moja manželka, dcéra šteňa vôbec vrátiť nechcela a samozrejme sa nebavili ani o tom, že by si chovateľka mala peniaze nechať. Dcéra je veľmi zronená zo straty šteniatka a nemá silu sa k tomu vôbec nejako vyjadrovať. Manželku už možno jej postup mrzí, ale tiež nechce v tom smere nič podniknúť. Ja samozrejme nie som majiteľ. Je mi jasné, že bez súdu nie je možné žiadať späť ani šteniatko ani peniaze. Keby chovateľka mala trocha svedomia, navrhla by sama vrátiť aspoň časť peňazí. Nehovoriac už o tom, že by nikdy nemohla zorganizovať také prepadové komando, ktoré prišlo odobrať šteňa právoplatnému majiteľovi. Dá sa s tým vôbec niečo robiť? Vie mi niekto z vás poradiť?

Livia_

Porad, prečítaj si túto tému, nedávno to sem písala tvoja druhá dcéra (predpokladám). www.zdravie.sk
Ibaže ona písala, že rodičia so psom súhlasia...a že sa kvôli psovi chcete presťahovať k dedkovi do domu. Ináč, je dobrá blbosť kupovať psa za 600 eur a ešte k tomu vlčiaka, také náročné plemeno !
Ak tvoje dcéry chodia do školy a vy-rodičia ste celý deň v práci, pre psa by to bolo týranie! Radšej žiadajte späť peniaze. Ak sa naozaj plánujete presťahovať do domu, a chcete psa, odporúčam vám KÓLIU. Ja mám toto plemeno už 13 rokov, je to skutočne milý, bezproblémový, nenáročný pes. A ani veľa nezje :o)Tak si rozmysli, čo urobíš, ale ja by som teda vlčiaka nikdy nechcela !!

MarekNovak

techit, máš pravdu, nikto z nás učený z neba nespadol, aj keď sa všetci tvárime, že sme najmúdrejší. Na kritiku druhých má ale každý dosť odvahy a ochoty. Len seba zabúdame hodnotiť.

techit

Nahodne som si otvorila 2 temy na tomto fore a priserne ma zaraza, aki ste ludia obmedzeni. Clovek, ktory sem napise otazku, hlada radu, pomoc. A co tu robi 99% ludi? Sudi, aki je kto sprosty a nekompetentny. Uvedomte si, ze ludia sem nepisu preto, lebo chcu vediet, co si o nich myslite! Hladaju radu a pomoc! Tak ak si o niekom myslite, ze je debil, na zaklade tych par riadkov, co sem ako svoju otazku napise, radsej sa vykaslite na to a nepiste. Je to strata casu pre obe strany. Co je na tom, ze Porad (alebo hocikto iny) nikdy predtym nemal psa a rozhodol sa (resp. jeho dcera a manzelka) psika si zaobstarat. To vy "znali experti na psy" ste sa o psy starali od narodenia? Kazdy mal prvykrat svojho psa a tiez nie len ten je "dobry a spravny", kto ma psa z utulku. Len pre info, aj ja som si zobrala nechceneho psa, ale nebudem tvrdit, ze niekto, kto si kupi psa s papiermi a predtym takeho nemal - je nezodpovedny blbec. Fakt mi nedalo nenapisat, sa uz trosku prebudte ludia, na svete su hrozne problemy a vy mate cas navazat sa tu do ludi, ktori su mozno uz zufali a hladaju pomoc na fore! A v neposlednom rade, pomohlo by pozriet sa raz za cas aj do zrkadla...

MarekNovak

Tu nejde len o vrátenie psa alebo peňazí. Tu ide aj o postup toho chovateľa, ktorý ako sa to javí nie je v súlade zo zákonom. Bráňte sa! Ja by som žiadal nielen psa alebo peniaze, ale aj odškodné za tento stres čo vám spôsobili. Aj keď by ste si popravde zaslúžili takúto príučku keď ste kupovali psa bez predchádzajúceho zváženia vašich možností. Teda hlavne tvoja žena a dcéra.

suska

pani moji! dobru hovadinu ste spiskali sak kupit psa a muz nesuhlasi to jasne ze nebolo dvakrat mudre.
ale mna by skor zaujimalo co je to ta chovatelka z jakeho zahranicia a jak sa vola a co je to za psa jaka rasa.
lebo sak chovatel moze byt aj svina ze ide po prachoch a toto je ten pripad jak sa zda. jak si mohla od tvojej dcery nechat prachy co ked jej to tvoja zena napisala ona do toho nemala co vobec kafrat. a ked jej tvoja dcera nic nedarovala pisomne tak nech navali prachy alebo psa do riti materinej! ju dajte na sud, co zme kde!a vam muselo dobre drbnut ked ste ich pustili do domu a vysli aj z vasim psom. do riti nakopat a bez psa! ja bi som mojho psa nedala nikomu nech bi skusil bi videl.
ja ti radim je tu taka stranka www.dogforum.sk. tam pekne napis vsecko jak sa stalo aj z menom tej chovatelky a tej osoby co toho psa odviedla nech kazdi hned vie od koho psa nema uz nikdy kupovat. aj mna to zaujima. a co to je za rasa?

JUDr.

Ja si tiez myslim, ze to kusal preto, lebo to bolo stena. Mam tretieho psa a kazdy hryzie ked je maly, potom ho to prejde. To treba vydrzat. Ale zas - ked nemali predtym nikdy psa, tak to nemuseli vediet. To je ta chyba, ze sa neinformovali a nenastudovali predtym ako to kupili.
Porad, napis v akom stadiu je komunikacia s chovatelkou a co je momentalne s tou vasou fenou. Velmi ma to zaujima, lebo toto je skutocne odvazny pristup zo strany chovatela. Neviem, ci si neuvedomuje, co tym riskuje. Stoji mu to vobec za to? Aj ked ludia pre prachy su schopni naozaj vsetkeho. Aj mater zapredat. He-he!

ajajja

A vy ste sa už kontaktovali s chovateľkou s tým, že žiadate vrátiť psa? Resp. kontaktovala ju dcéra ako majiteľka? S tým, že uviedla všetky veci, ktoré píšeš tu? Že ona je majiteľ, má kúpno-predajnú zmluvu ... a žiada vrátenie psíka ( alebo peňazí )? Povedali ste chovateľke, že sa obrátite na súd? Čo ona na to, že chcete psíka späť? Ako sa vyjadrila??
Inak tiež by ma veľmi zaujímalo čo to je za rasu. Veď napíš, čo je to nejak tajné? :)
My keď sme kupovali psíka, manžel bol tiež proti tomu, že len cez jeho mŕtvolu :) Nakoniec povolil tak, že on sa psa ani nedotkne, nech si s malým robíme čo chceme. Po pár dňoch čo sme ho mali doma, bol psík mužov miláčik, s ktorým sa hrá, venčí ho, kŕmi, nechá spať s malým v posteli ... To len na okraj k tomu čo tu bolo písané, že s kúpou musí súhlasiť celá rodina:)
A k tomu kúsaniu? To akože bolo kúsanie z jedu?? Že bol pes agresívny? To sa mi nejak u šťeňaťa nezdá ... Aj náš kúsal, ale brutálne, ruky, nohy, proste keď sa okolo neho niečo mihlo. Odniesla si to aj jedna stolička, keď bol chvíľu sám doma. Ale to bolo v rámci hrania, ojašenosti šťeňaťa. Ešte som nevidela šťeňa, ktoré kúše zo zúrivosti ...