Helicobacter Pylori a zápal žalúdka

Príspevok v téme: Helicobacter Pylori a zápal žalúdka
Megan

Dobrý deň. Už viac ako pol roka ma trápia tráviace tažkosti, doktorka ma poslala este v lete na sono a predpisala mi kopec liekov, no moje problemy neprestavali. Nechut do jedla, zo vsetkeho mi bolo zle, napinalo ma stale, nemohla som ist na velku... Po novom roku sa moj stav rapidne zhoršil, tak ma doktorka poslala na gastro a tam mi spravili gastroskopiu a zistili mi zápal žalúdka a Helicobactera. Nasadili mi dvoje antibiotiká: Ospamox 1000 mg + Clarithromycin-Teva 500 mg, Tevazol 20 mg a probiotika. Teraz mi je este horsie, skoro nic nejem, zaludok ma boli este viac, zo vsetkeho ma napina, nemozem ist na velku a uz som zufala z toho :( Prosim vas o radu, co mam robit. Dakujem.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

RNG

Zapal zaludka je sposobeny mikrobami. Mikroby sa mozu v zaludku udrzat len pri NEDOSTATKU zaludocnych kyselin. Najodolnejsia infekcia, helikobakter pilori sa moze kludne rozmnozovat az do PH3.5 a prezije aj ph3, ale v zdravom zaludku s dostatkom kyselin PH poklesne az na 2.5
Samozrejme, pri malo kyselinach je v zaludku kvasenie, ktore vyhodi jedlo do pazeraka, nasilne otvori uzaver medzi zaludkom a pazerakom. A lekari to "liecia" zastavenim tvorby kyselin kompletne(cest velmi vzacnym vynimkam), cim samozrejme znicia travenie a aj zaludocnu kyselinovu barieru proti prieniku mikrobov do tela cez zaludok.
Ale symptom palenia je potlaceny, hura!.Bez kyselin totiz nema co v pazeraku palit.

Janyna

llek,bývam blízko Bratislavy.Diagnoza:chronicka gastritída HP pozitívne opakovane.Refluxna ezofagitída A/LA,susp.Barretov pažerák,hiátová hernia.Inkopetencia kardie.

Ivka 1

Janyna čistá šťava aloe + prírodné antibiotiká potom kvalitné probiotika a vláknina. Presný postup a názvy produktov Ti napíšem na mail ak budeš mať záujem.

llek

Janpaul - trochu zvlastny pristup, to co popisujes. Lebo na preliecovanie HP infekcie je urcity postup - nasadi sa standardna kombinacia, malo by sa skontrolovat co sa udialo, ak tato kombinacia zlyha tak sa pouzije ina kombinacia ako 2. linia, v pripade zlyhania je mozne pouzit 4-kombinaciu s tym, ze by sa mala odoslat vzorka aj na kultivaciu a otestovanie citlivosti adlasiu liecbu podavta cielene.Neviem odkial pochadzas, ale chcelo by to asi odoslanie na vyssie pracovisko do centra, podla toho kde byvas. Celkom by bolo zaujimave vediet, aky je ten gastrokospicky a tiez histologicky nalez.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.