Podkožné akné

Príspevok v téme: Podkožné akné
trisestry

Predpokladám, že táto téma tu bola nie raz spomenutá. Ale mám 18 rokov, "klasické" akné ma trápi tiež, ale najmä ma trápi podkožné akné- cysty, hlavne na brade a po ktorých mi ostávajú nepekné fľaky. Spraví sa mi jedno a nestihne ani zmiznúť a je na svete ďaľšie a už neviem ako s tým bojovať. Kozmetička, s ktorou som bola spokojná už nie je a čo máme druhú, k tej už nikdy, ešte 3 týždne potom som bola ako paprika červená. Kožná mi pravidelne predpisuje len zynerit, z ktorého ale nemám pocit, že by pomáhal, čo sa týka stravy som čítala nejseť mastné (čo ani nejem) a vraj mlieko, to ani nepijem, ale na mlečne výrobky ako syry mám slabosť a tiež na čokoládu. Ako s tým bojovať? Ďakujem za rady

Largo vhf

ja vám poradím čo pomáha na tie akné a tak :) Mňe to trvalo asi 4 roky mám 21 a len možno pred 2 mesiacmi som na to prišiel:) nepomôžu vám lieky mastičky a iné píč... Všetko je o strave dlho som zisťoval čo mi to môže spôsobovať... či je to Mäso alebo tak každý mesiac som vylúčil určití druh jedla a sledoval som to takto to trvalo asi 6 mesiacov a prišiel som na to moja pleť je akoby alergická na Sladkosti a slané veci... ale zase mám sesternicu z rodiny a pomohol som jej ona je alergická na Mäso z bravčového... treba si len od sledovať na čo je vaša pleť alergická.. Pozor nevravím že je to účine v každom prípade...

kacenqa

Prosím o radu... mám podkožné akné a nič mi naň nepomáha. Kozmetička mi odporúčila chemický peeling...
Nemáte nejakú inú radu, aby som sa čo najskôr zbavila podkožného akné, ktoré ani netuším ako mám??

xicht

Ahoj, tak ja uz davno nemam nast, ale pubertalna tvar ma este trapi. Zo skusenosti: lieky, masticky, kremiky od koznych mi nikdy uplne 100% nepomohli, aj ked nejaky ucinok to vzdy malo - docasny. Plet ale ostala velmi citliva, dnes neznesiem bezne kremy na tvar.
Co mi vzdy zarucene pomohlo bola naozaj dieta: ziadne sladkosti, minimum mastneho, koreneneho jedla, ziadne mlieko ani mliecne vyrobky (mam intoleranciu na mliecnu bielkovinu, takze aj ked mam chut, nesmiem:) skus si zakazat aj ty aspon na pol roka, neboj nezabije ta to)na jar caje z cerstvej zihlavy, vela cistej vody, pohyb (pekne si odlicit tvar a ist si zabehat, riadne sa zapotit) zeleny jacmen, chlorella (najdes info aj tu na fore) ja som si tiez zelene veci kupila kvoli inej chorobe, kt.ma trapi, ale cuduj sa svete, napravil sa mi z toho xicht..

alyiana

trisestry:
:
ja na tvojom mieste by som si nedavala predpisovat ZIADNE ALE ZIADNE MASTICKY ci chemikalie! vsetky tieto lieky su len priemysel na ktorom sa zarabaju miliardy....a co to urobi pre teba? nic.iba ti to zhorsi plet a ptm si plet na to zvykne a potom uz nic nepomaha..

byt na tvojoom mieste,liecila by som to holisticky..to znamena z vnutra aj zvonka...ale bez hociakych chemikalii...

umyvaj si tvar medom..aspon tie2,3 minuty rano a vece.kup si jojoba , kokosovy,almond olej a natier si jeden z nich na tvar! naozaj pomozu..hlavne kokosovy olej,ten hoji.a z jedla nejedz mliecne vyrobky,cokoladu tiez nie,,,a nejdela by som na tvojom mieste ziadne precesovane jedla..ver mi tvojmu telu to nerobi dobre..jedz ovocie,zeleninu,,var si sama....a ked sa zvyknes vela krat pozerat do zrkadla koli tomuto..tak s tym prestan...lebo plet je zivy organ...a ked sa stale kukas do zrkadla len mu pripominas ze mas to akne...takze daj zrkadlu byebye!:))...daj si do googlu abo kde ze holisticke liecenie pleti,akne..je o tom viac..je to vela na mna pisat..alenaozaj skus to!mpomoze ti to...zarucujem ti!..nebud hlupa a nekupuj somariny...liec to prirodne;))

jankaaaaaaaaa

akne je hlavne sposobovany hormonmi. takze kozna ti moze predpisovat veci od vymyslu sveta, ale na trvalo nepomoze ziadna vodicka ani mast

1. ella

Veď práve, píšem len to, čo pomohlo mne. A nenaťahujme sa tu, nás dve už akné netrápi, ale hlavne nech lekárka, ktorá by mala vedieť pomôcť, nech pomôže a ulahodí správnu liečbu, lebo v 18-tke problém s akné je ten naj- problém. :-(