distancna forma studia

xy:)

distancne studium nie je externe studium. zrejme mas namysli externe studium, je to tazke, rataj s tym, ze 5 rokov nebudes mat cas na nic, v praci ta vystavia (ak ta vobec niekto prijme a bude ta ochotny uvolnovat na skusky), budes studovat po veceroch a socialny zivot bude v prdeli. materialy budes zhanat ako sa da, poriadne skripta neexistuju, dorozumiet sa s vyucujucimi je tazko, vacsinou po mailoch.. a na statnych skuskach toho musis mat v hlave ako interny student, pretoze statnice obsahuju tie iste tezy. cize to obnasa vela samostudia. tak si to zvaz.

Slobodna

Ak ti to bude zamestnávateľ ochotný tolerovať...pretože je s tým dosť veľký problém. Buď prácu vôbec nezoženieš ak spomenieš, že študuješ alebo sa chystáš študovať externe, alebo ťa zamestnávateľ vôbec nebude chcieť púšťať do školy. Pretože budeš zanedbávať prácu kvôli škole a školu kvôli práci. Je to dosť náročné, preto si to dobre premysli. Ak si rozhodnutá tak ti neostáva nič iné len dištančná forma lebo prezenčná je len na dennom. Prezenčná jednoducho znamená, že tam musíš fyzicky byť a dištančná, že je to samoštúdium.

oseka

na tu distancnu formu studia sa pytam preto, lebo ja v maji koncim VS...chodim na denne....lenze som zistila, ze ma maximalne nebavi to co studujem ( neskoro som si to uvedomila )..:( preto rozmyslam, ze by som buduci rok skusila este nieco ine...asi cestovny ruch...to by ma bavilo....lenze studovat budem moct uz iba popri zamestnani....

Slobodna

veves asi to nie je to isté. Ja osobne som mala na prihláške na VŠ uvedenú dištančnú formu štúdia, pretože pre externistov sa prezenčná uviesť nedá. No a napokon máme kombinovanú, pretože istý počet prednášok si odsedieť musím, mám za to isté percento v hodnotení predmetu a takisto sa musím zapisovať do prezenčky. Takže nechápem, na čo sa to odlišuje, keď je to napokon aj tak jedno. Osobne súhlasím s tým, že externisti to majú ťažšie, externá forma je samotrápenie nie samoštúdium. Nikto sa s vami nehrá, všetko si zháňate sami, aj keď je pravda, že pri nás sa snažia byť benevolentnejší ale zas ako kto. A v konečnom dôsledku je to úplne jedno, či máš prácu, zdravotné problémy, choré deti, či máš alebo nemáš čas, či sa ti podarí zohnať tie správne materiály, tie skúšky urobiť musíš, tak ako denní. Neviem možno na iných školách znamená dištančná forma čisto len samoštúdium, v takom prípade by som si to rozhodne nevybrala. Čo máš potom z toho? Vôbec nevieš, či sa to učíš a naučíš správne, keď ťa nemá kto usmerniť.

veves

tak teda na vacsine skol:)
u nas sme na tom trochu lepsie, napr. nie je cas ucit sa na vsetkych specialnych programoch, takze to sa ucia len denni.

Maoam

ak je moznost, radsej denne, externa forma je pre samostatnych ludi, ktori vela zvladnu, kedze väcsinou aj pracuju

sad2

veves: to nie je pravda, ze na externistov a dennych sa nazera inak, u nas na skole je to tak, ze su rovnake naroky aj na dennych aj na externych, takze externisti to nemaju lahsie, skor by som povedal tazsie, kedze väcsinou sa jedna o pracujucich ludi, ktori po skonceni dennej sichty sa musia este po nociach ucit..

veves

nie je nahodou distancna - externa - kombinovana - dialkova forma studia jedno a to iste?
na dialkovom si vela veci musis osvojit, pochopit, naucit sam. na jednej strane nechcu po tebe vsetky veci co po dennych studentoch, na druhej strane aj to ,,pomenej,, co po tebe chcu je narocne ak ti to nikto nevysvetli a sam studujes. navyse ak pracujes... ono aj ta praca ta cez den dost vystavi a ked sa mas ist este sustredit na nejaku nepouzitelnu teoriu (ta je vsade) tak aj strana sa zda ako cely epos:) ale nemenila by som, na dennom bolo vela hluchych medzier medzi prednaskami, takze ani praca sa nedala najst, ani peniaze neboli a clovek iba sedel a cakal na dalsiu hodinu.

Slobodna

My našťastie máme kombinované štúdium a mne osobne dištancná forma nevyhovuje. Mne prednášky dajú tak 50%, čo je dosť. Ako píše xxxxxxxxx. Podľa mňa to nie je najšťastnejšia voľba, osobne ti odporúčam skôr kombinované štúdium.

xxxxxxxxxxxx

my mame na externom par predmetov takej formy. Co to obnasa? to ze nejdes na prednasku, dostanes len info z akej knihy sa ucit.. lepsie su prednasky tam prednasajuci aj povie co je hlavne sa naucit- alebo teda co odprednasa to da..takto sa treba ucit z celej knihy lebo nevies co bude.