Aby sa zamiloval/má to zmysel naťahovať?

Príspevok v téme: Aby sa zamiloval/má to zmysel naťahovať?
zmätená

stretávame sa 5 mesiacov, ja som za zamilovala, on nie. tvrdí že som skvelá, osobitá, má ma velmi rád, ale nelubi ma. neviem ako si ho mám ešte vôbec získať? myslíte si, že sa ešte môže zamilovať? citom sa rozkázať nedá,ale je to strašný pocit, keď ty lúbiš a vieš že ten druhý nie. Vzdať sa ho nechcem, ale trpím. Pomôže niekto?

zmätená

Zuzi, velmi si vážim, že reaguje niekto, kto už má podobnú skúsenosť. Ja by som si ale najradšej "otrieskala hlavu o stenu", už fakt neviem, koho mám počúvať, už som túto tému preberala so svojou sestrou viac x (37 r. pre info) a už len nado mnou zalamuje ruky. Presne také isté názory typu nerozhodny - kašli na neho, kopec chlapov by ti znieslo aj modré z neba, mala si určité predstavy, tento chlap je iný a pod., hoci ho pozná len z môjho rozprávania. najlepšie keď si len sama uvedomím, čo chcem a či mi za to stojí. Vieš u nás to je ešte aj trošku zložitejšie, mali sme nejaké problémy hneď od začiatku, lenže on ma vždy dokázal ovplyvniť svojim nežným správaním, keď rozpráva, zdá sa to byť ideálny chlap, reálne názory, poriadkumilovný, pracovitý, rodinne založený, úprimný (to aspoň o sebe tvrdí), len párkrát sa už stalo niečo, z čoho sa maximálne neviem spamätať. Cítim sa ako hlúpa hus, nikdy som taká nebola, sama nechápem svoje správanie. Hold, pri ňom pomaly ani neviem čo robím. Ja viem pochopiť aj Anet, viem že to myslíš dobre, chceš mi otvoriť oči, ALE...už som bola rozhodnutá aj všetko ukončiť, nedalo mi to, ani sama neviem či čakám na nejaké zaklincovanie, vieš, ty tvrdíš, že keď tam zalúbenie nie je na začiatku, tak ani nikdy nepríde, ale Zuzu si tým tiež prešla a tvrdí niečo iné, všetko je samozrejme individuálne. A neriešim pubertálnu lásku...ON ma ale úplne zmenil, hovorím, robím veci, ktoré by som predtým neurobila, nikdy by som sa v minulosti neprosila mužovi, nechceš? nechaj tak. Vždy som vedela svoju hodnotu, ale ako človek nemôže za svoje city, tak nemôže ani za svoje zaslepené správanie.

AnetaP5

Ok zuzi.
Vieš ale dnes rozumovo vyspely človek, ktory vie aka je situacia a doba a vie že len laska ma nespasi tak trochu rozmyšľam a použijem rozum nie? Načo mi je ťahať sa s niekym keď on ma nemiluje len ma má rád. Veď aký je problém mať s ním sex keď už celkom nevydrži bez neho alebo ja neviem čo a mať priateľsky vzťah?
Kde nie je obojstranná láska tam nehľadaj šťastie. A ešte by ma zaujímalo koľko rokov má zakladateľka. Či rieši pubertalnu lasku alebo už niečo do života. Aj to je rozhodujuce.
A áno nech sa riadi tým čo chce sama, ja len píšem skúsenosti kamošky a moje názory ktoré mi nik nevezme, veď preto tu zakladala tému. Ja jej nechcem zle. Ale už viac ani písať nebudem. Keď človek niekoho miluje je až nechutne zaslepený a nevidí čisto nič. Len srdiečka a lasku a všetko to ružové a dobré. Ona príde na to sama či urobila dobre alebo nie. Ja veľmi dobre viem o čom to je keď muž ženu nemiluje a zvykne si na ňu časom a ženu oblafne "už som sa do teba zamiloval" ako by sa to dalo naprogramovať. Taký prípad je aj v mojej rodine, kde mali týto manželia po 20tich rokoch problémy a vzišlo z toho že nakoneic bol chudák muž do svadby nahrnutý nasilu a že nikdy tú ženu nemiloval, no časom si zvykol samozrejme mal ju veľmi rád ale o láske reč byť nemohla. No a dnes sú rozvedený.
Proste ja píšem normálne reálne veci ale keď niekto pravdu nevie pochopiť alebo nevie ako to príroda zariadila a nevie sa s tým stotožniť tak potom o čom ta celá debata je?
A ešte keď píše zmätená: Vzdať sa ho nechcem ale trpím. Takže sama uznáva je je to oničom ale to ALE z toho len vyvodzuje že sa ho ani nemieni vzdať. Tak potom o čom to je?Keď bude mať 30 rokov bude sa na tekéto veci pozerať úplne inak, pokiaľ má rozum a je inteligentná sebavedomá žena.
A ako píše po do mnou nerozhodny - na svete je milión iných mužov.

podobne

dobre ste to tu napísali..nech sa riadi tým čo chce sama! nikdy nemôže nikto vidieť do ich situácie len oni dvaja...môže to byť zložité ale ak je aj naozaj človek zamilovaný tak sa vždy bude presviedčať že sa to možno časom zlepší a on sa možno do nej zamiluje...čo už...také sme my ženy :) ja som tiež toho názoru že muž má robiť prvý krok a prvý má vysloviť slová milujem ťa...lenže niekedy sa my ženy nevieme dočkať kým sa zamiluje ako prvý a to je asi chyba :( zo svojej skúsenosti však viem že to je zákon schválnosti,ked sa zamilujeme my skôr muž sa nezamiluje, ak sa však vyzná najskôr muž žene vždy je z toho láska ako hrom :D prečo je to tak? neviem ...asi muži potrebuju naozaj stále dobývať ženy, lenže ja už som z toho naozaj zmätená :/

wreck

zuzu, nadherne! :)))

a teraz ja. kedy zena vie co chce? a ak aj vie, kedy je naozaj spokojna ze uz to ma? :)

pozname polovtip o tom hoteli a poschodiach, damy, nie? :)

zuzi74

jasne, je to tvoj nazor, tvoja vec a tvoje pravo a brat ti ho ani nebudem. Len nemas s tym (chvalabohu) osobnu skusenost, takze sa ti lahko radi, aby sa na takyto vztah zmatena vykaslala a podla jej reakcie sa ani na to velmi neciti. Tvojej kamaratky priatel vsak vyzera byt naozaj pekny blbec na rozdiel od toho pisatelkynho...
A vlastne kedy je chlap dusevne vyspely a dospely....

AnetaP5

zuzi môžem si urobiť názor, je to moja vec, každý má na to právo, je to len môj názor a keďže viem ako to v takomto vzťahu funguje, áno v prípade mojej kamarátky tak viem že je to zbytočné a každý duševne vyspelý a dospelý chlap ktorý vie čo chce a má rozum by ti určite povedal, že ak sa na začiatku nezamiluje tak sa nezamiluje nikdy. My ženy to máme inak ale skús sa spýtať chlapa a povie ti.
Takže zakladateľka témy sa zbytočne trápi a zbytočne to naťahuje. A uznaj, keď to proste nefunguje tak je lepšie rozísť sa teraz ako neskôr lebo za ten čas čo budú spolu teraz tak budu mať zas nejake zážitky pre ktoré sa s ním ZAS nerozíde. Takže tak, zbytočne to naťahovať ako žuvačku.