prvý let - rady a pokyny

mate59

viem, že chodí, lebo ho tam vídam,určite to bude lacnejšie.Možno z Nív,alebo z letiska v Ba.Ja chodím autom, ktoré si tam nechávam na Parkingu C pokiaľ nepriletím naspať.

mate59

viem, že priamo k odletovému terminálu ide z Blavy niekolkokrát denne autobus, takisto aj spat.
Ked vojdeš do odlet.haly,po lavej strane sú malé stojany s reklamami a sú tam orient. plániky celého letiska.Takisto aj na informáciach.Je to akoby pruhovaná skladačka a majú ju v roznych rečiach.
Na svetelnej tabuli si pozrieš svoj let,u neho je číslo chec in, pojdeš na to odbavovacie miesto /to číslo/, predložíš letenku a odovzdáš kufor.Váha max.20 kg.daj si na to pozor, nadváha sa dopláca,kolko za kilo - nájdeš na odkaze, kt. som sem dal skorej.Tam ti dajú miestenku na palubu, prejdeš na osobnú kontrolu a priemo na Gate,z ktorého tunelom/rukávom vojdeš do lietadla.Dnes tu lieta vela Slovákov, aj na prepážkach robia Slovenky,ak máš šťastie.Miesto si pýtaj k únikovým východom/na exit/,je tam viac miesta,ak by za to chceli príplatok, zober si radšej do uličky,môžeš sa počas letu vystriet, postavit,nemusíš otravovať spolucestujúcich.
Na palubu neber tekutiny,spreje,opalov. krémy,nožnice, nožík,pilník,dáždnik so špicou,to si daj do velkej batožiny.Možeš to vidiet na inštrukčnom videu v hale, než sa odbavíš.
Letisko je malé a prehľadné, nedá sa tam poblúdiť, všetko je zrozumitelne pooznačované.

no a čo

no ešte, že viem po nemecky, dúfam, mi to pomôže.. no a vystresovaná teda som a riadne :))
čo si mám vziať, čo si nesmiem vziať a kolko kg batožinu... čo so sebou do lietadla...