Jednoduchy vypocet

ojka

tpch, on možno myslí výsledok príkladu čo sem hodila janka, i keď som sa na to nepozerala, neviem čo tam je (:

tpch1

ak ma byt 9 vysledok, tak je to zle. Na to, ze J111 tvrdi, ze ma VS, tak ma chabe matematicke schopnosti. Je to ucivo zakladnej skoly.

pravy huhu

lost,

ides na to spravne. Problem je v tom, ze ludia pod tlakom by mali dostat uplne rovnaky vysledok,ako ludia uvolneni. Takze pravidla musia byt co najjednoduchsie a lahko pochopitelne. Nasobenie je totiz len iny-zjednoduseny zapis scitania. Aby clovek nemusel pisat 8+5+5+5+5, tak napise 8+5x4 a usetri tym cas aj miesto na papieri. Takze ak kalkulacka necaka na tento zjednoduseny zapis, tak vypocet ovela viac komplikuje , ako zjednodusuje.

lost

pravy huhu

no ja by som to spocital takto:

3+(3*3)

to mi pride logickejsie ako krvoptone sledovat nejake skryte zatvorky :)

lebo ak mam len 3+3*3 tak MUSIM pozerat o 1 poziciu minimalne dopredu, aby som neurobil chybu, ak idem na to chladnokrvne ze
tri
plus
tri
krat
ejha.. spat spat.. a uz som v chaose :)

vzdy, aj ked som mal 10 rokov, som sa nad tym zamyslal, ze OK pravidla su jasne, ale musim sledovat dopredu, no lenze ak je clovek pod talkom, pocita fakt dolezite veci, tak tam nie je cas na sledovanie prikladu atd, tam mi pridu zatvorky napomocne (mozno som len trochu obmedzenejsi)