Religionistika - štúdium na VŠ

Príspevok v téme: Religionistika - štúdium na VŠ
roman19

Je tu niekto kto studuje alebo studoval tento odbor na vysokej skole?Rozmyslam ze si dam prihlasku na greckokatolickej fakulte v Po ale osobne nie som velmi katolicky zalozeny, ani nechcem byt knazom ..len ma vzdy bavilo ucit sa o vselijakych nabozenstvach na celom svete a tak chcem vediet ci aj tento odbor je takto stavany alebo ci sa zameriava len cisto na krestanstvo a ci to nie je nudne atd.

0vecka

2 swistica bohuzial vela lud studuje hovadinu a neda si povedat ani rozumnymi argumentami ich nepresvedcis... a nakoniec sa stazuju ze nevedia najst pracu...

swistica

mna by len zaujímalo ake uplatnenie ma absolvent tejto ,,hluposti"
Dam ti radu, studuj odbor, s ktorym mas sancu najst si pracu a o nabozenstvach si citaj vo volnom case. Mozno sa o nich dozvies viac ako ti povedia na prednaskach :-)

0vecka

2 roman urcite to nieje az tak jedno ako si myslis .... s religionistikou v IT alebo strojarine nemas sancu... je pravda ze mozes robit aj nieco ine ale religionistika je uplne odveci s tym nemozes robit nic... a zabijes tym 5 rokov zivota ak nie viac... preto si to teraz dobre rozmysli aby si o par rokov neplakal ze si nezamestnany...

roman19

No tie predmety sa mi celkom pacia..ovecka-a ty si co studovala? manazment alebo pravo? Tieto odbory skonci najviac studentov rocne na slovensku a praca nie je preto je z nich najviac nezamestnanych..V dnesnej dobe je uz jedno co studujes, ide hlavne o titul a potom o tvoju sikovnost kde sa uplatnis..vobec to nemusi byt ani vo vystudovanom odbore pokial nestudujes medicinu. A inak ja si chcem dat externe studium takze si vsetko budem platit sam neboj sa..

majulinka

ak ta zaujima ake predmety sa tam vyucuju, chod na tuto stranku: student.unipo.sk
potom si tam vyber ze fakulta greckokatolicka, vyber forma studia denna, stupen studia 1. a st.program vyber religionistika, mas tam presne ake predmety su na Bc. studiu