Biopotraviny podvod?

Deria

spravidla plati, ze kvalita aj nieco stoji! to vsak neznamena, ze lacne veci musia byt vsetky zle. najdu sa. slovensky vyrobok moze by napr. dobry a lacny. ak sa dovezie, zaplati sa dovoz a uz je drahsi, pritom nemusi byt ani zdaleka kvalitnejsi.:)

bingham

jasne...kazdy ma svoj nazor :)

ja osobne hodnotim na zaklade kvality daného vyrobku(nie ceny/ani znacky)...ale bohuzial...som sa stretol s tym ze tie drahsie su vacsinou kvalitnejsie..napr ten tuniak...

maruska123

neporovnavaj bio s nebio, to je velky rozdiel

to je vlastne jedno. nemam chut sa tu dotahovat, za tym co som napisala si stojim, kazdy ma vlastny nazor a hotovo

bingham

maruska...akoze kde to mam zarucene... ???...tomu nechapem

prave preto spominam bio vyrobky...lebo tam je to najlepsie vidiet - ten cenovy rozdiel :)

maruska123

bio nie je drahsie len kvoli kvalite, ale aj kvoli ovela mensej ponuke a pomerne vysokym nakladom na vyrobu, pestovanie atd

a nehodnot vsetko na zaklade bio vyrobkov, to je kategoria sama o sebe

maruska123

dobre..a kde mas zarucene, ze je to vyssia kvalita na zaklade vyssej ceny? ja mam skusenosti s drahymi potravinami a bohuzial byvam cim dalej tym viac sklamana...

ked sa trochu vyznas do marketingu a do strategii firiem, tak ti musi byt hned jasne, kde sa scasti vyssia cena odrazi

bingham

maruska...ano aj ja pisem o potravinach na Slovensku...a stale plati ze cena urcuje kvalitu vyrobkov(aj ked to nemusi byt pravidlom)...a jednoduchy priklad je Bio(kvalitnejsie = drahsie)

bingham

maruska...ja netvrdim ze to musi byt niekde napisane...ja hodnotim samotny produkt...a tam bol pre mna jednoznacne lepsi Rio Mare...ovela viac masa...ovela lepsia chut masa...

maruska123

no bingham a kde mas napisane, ze ked je to tesco, tak to musi byt zle,ved to vyraba nejaka firma xyz, ktora to len bali do tesco obalov

napr ak chces vediet, niektore kaufland jogurty vyraba ceska hollandia...da sa to zistit velmi lahko, pretoze na obale byva kod vyrobcu

a osobne poznam ludi v takych firmach, ktore vyrabaju aj pre tesco a cudoval by si sa, ze su to velmi zname spolocnosti, ktore balia svoje produkty do obalov tesco, ziaden rozdiel v nich nie je, len obal a cena