bezcitný človek - čo sa to so mnou deje?

Príspevok v téme: bezcitný človek - čo sa to so mnou deje?
bezcitna

V poslednej dobe začínam byť voči všetkému ľahostajná. Ak sa stane niečo zlé, beriem to ako súčasť života a nevyroním ani slzu. Mávam pocity prázdnosti, napr. sa zamýšľam načo som na tomto svete, keď nič necítim, tak potom mi ostáva žiť iba materiálny život, ale to nechcem. Nerozumiem, čo sa to so mnou deje, ako keby som strácala city a duševný život. Chcem ľúbiť a byť milovaná, no necítim momentálne nič. Viem, že to vyznie fakt dosť divne, ale zažili ste niekto niečo také? :D Je to nábeh na psychickú poruchu? Otváram diskusiu :)

Magy

bezcitna - vzdy plati, ze najprv musis chciet ty sama. a velmi. len vtedy ti moze niekto alebo nieco pomoct, alebo ty sama sebe. dovtedy bude akakolvek pomoc, rady alebo hoci aj prizeranie sa, uplne bez efektu, neucelne, zbytocne.
kazdy ma v zivote obdobie, ked sa citi absolutne na vrchole blaha, stastny, spokojny - a mysli si, ze to tak ostane navzdy, alebo aspo ze by to tak malo ostat. to iste plati, ak je niekto na dne - je to zacarovany kruh, nevidis vychodisko, umaras sa, trapis, pochybnosti, depresie, alebo hoci len pocit prazdnoty - a to ta stahuje este nizsie, alebo prinajmensom drzi a nepusti.
zivot je ako hojdacka - raz hore, raz dole. ale netreba byt z toho frustrovany. teda pokial to netrva velmi dlho. verim ze len potrebujes nakopnut, inspirovat, zapalit iskrou a potom uz budes pokracovat sama a bude to stale lepsie a lepsie.

martina0222

veď sama vieš kde je problém "chcem lúbiť a byť milovaná" - chýba ti chlap, vášeň, romantika. Tak si treba na nejakého počkať... dovtedy sa tým netráp, veď si neutrálna, nemáš depresiu, tak čo!

bezcitna

ja som chcela počuť, či to niekto nezažil/nezažíva :D pravdupovediac si skôr potrebujem teraz písať, ale už všetci spia. môj život nestojí za reč ;) takže sa žiadnych omáčok nedočkáte... ale hej, ja sa chcem len prizerať, máš pravdu :D

bezcitna

ja nemám negatívne pocity! práveže sa "cítim" viac-menej "dobre" :D ako to vysvetliť, je mi neutrálne. ani smútok/depresia, ale ani radosť/šťastie. hocičo robím, nič mi to "nerobí". mám 18.

Magy

bezcitna - pomoc pomoc pomoc co ma robit...

ale to, co som od teba ziadal, aby si napisala, lebo je to nevyhnutne aby sme ti mohli lepsie poradit, ignorujes.

ani najlepsi lekar nedokaze spolahlivo zistit, aku ma pacient chorobu a spravne ho liecit, ak mu len povie "boli ma brucho, ale neprezerajte ma, hanbim sa"

pokial chces, aby sme ti naozaj pomohli, potrebujeme to, co som pisal na samom zaciatku. ale mne to skor pripada, ze cakas, ze tvoj stav zmenime namiesto teba, ze ty sa budes len prizerat, ako to vyriesime za teba.

Loveme

bezcitna, mas len zle obdobie, neviem ako ty pomoct, osobne mi nepomahaju rady ako: vsugeruj si, ze sa mas dobre,alebo usmievaj sa atd, skus radsej spravit pre seba nieco prospesne, napr ist zajtra von na prechadzku, dat si relaxacny kupel... cim viac sa ponaras do negativej nalady, tym sa ti zda ze veci su horsie ako v skutocnosti naozaj su. kolko mas rokov?