Vysťahovanie

Príspevok v téme: Vysťahovanie
JolanaR

Máme doma taký problém, žijem len s mamou(alkoholičkou) to je už sám o sebe problém. Pije dosť rokov a pravidelne. No nato som si už nejako zvykla aj ked ma to stále psychicky deptá ale nič sa s tým nedá spraviť. No trápi ma iná vec...hrozí nám že nás majitel z podnájmu vysťahuje, kedže ona nájom platí po termíne, a samozrejme že nato majitel nemá nervy už a niekedy ani nevie zohnať peniaze. Pravdaže prácu nemá. Ja mám onedlho 18 a chcela by som sa vás spýtať (resp. či neviete) kam by som od nej mohla isť. Rodinu žiadnu inú nemáme, ja mám len priateľa(som s ním dosť dlho, pozná ma aj jeho rodina) a to by bolo snád jedine riešenie u mňa. Neviete o niečom ? O nejakých domoch alebo také dačo...Už som zúfala z takej situácie. Ďakujem za každý príspevok

JolanaR

V tejto situacii sa neda uz ani len trochu myslet pozitivne s nezufat...na tom dne som uz dlho a nejako stale nic, a viem ze tam este aj dlho ostanem

lilianka5

nezufaj, vzdy ked si myslis, ze je to beznadejne, ze uz sa neda nic robit, tak sa zrazu nieco udeje, co zmeni situaciu k lepsiemu. inymi slovami, treba padnut na dno, aby si sa dokazala odrazit smerom hore. Drzim palce

JolanaR

Tak a najnovsie sa mame vystahovat do pondelka kedze neplati najom na cas a este aj dlhuje. A ja nemam ani sajnu ze co spravit, najradsej by som sa uz nato vsetko vykaslala a zabila sa...radsej to ako zit takto

JolanaR

To zase nechcem z toho dovodu že si myslím že by to okamžite začali riešiť a mňa by akurát tak dali do nejakého decáku

JolanaR

Ešte ma napadlo..nemože nato nejako sama dojsť sociálka? proste že sa o mňa stara tak ako stara, čiže nestará, a proste že nemáme ani kde bývať, že pije... Ale to asi nie však ? :)

JolanaR

Tak určite že by mi pomohol, aj jeho rodičia, len o otcovi mám pochybnosti síce s ním nemám zlý vzťah ale priateľ s bratom a mamou majú s ním vela krát rozdielne názory a moc sa nemusia tak jedine toho sa bojím aj keby tak mám na nejaký ten čas isť bývať :) ale určite by mi pomohli, no takže uvidíme ako to pojde dalej

Magy

riesenie existuje vzdy. zisti si moznosti s priatelom, popros o pomoc ak dojde k najhorsiemu, neverim, ze by ta nechal tak, nech si pomozes ako sama vies.