Priprava rano - muzi.

DzanaFX

:-DDDDDDDDDDDDD Dobre, toto ma pobavilo, to je fakt super fylozofia :-D Mňa baví sa maľovať, takže tiež to neberiem, ako žrúta...Takže v pohode :-D

lost

na druhu stranu, ak by som kazdy den 1 minutu planoval, ako co najlepsie stravit cas, tak pridem taktiez prave o tych 10 tych istych dni :D

to je blbe...

lost

kazda 1 minuta premarnena denne po dobu 40 rokov sa napocita az do 1 * 365 * 40 = 14 600 a to je (14 600 / 60) / 24 = 10,1388889

10 dni casu !!! :P

a kto by sa dobrovolne teraz vzdal 10 dni zivota? :)

cize nedochvilnost ludi, ked nepridu na cas, napr meskaju 7minut raz za tyzden, mi skratia zivot o 10 cely dni..

tych 10 dni by som si mohol vychutnat niekde pri mori a nie cakajuc na nich..

alebo upratovanim :P

lost

ale ak stravim v sprche 30 minut kazdy vecer a 15 minut kazde rano, tak to je 45 minut investicie do niecoho, co si vyzaduje len 5+5 minutovu investicu, alebo 10+7 minut..

i ked je to "hobby" takze tazko sa posudzuje :D sto ludi sto chuti no :P

za taky isty zrut casu povazujem cestovanie, a cestovanie na dialnici v 110-130kmh, preto rad idem rychlejsie, usetrim tak 1/3 casu (pri dennom cestovani 1 hodina po dialnici to usetri 15-20 minut) x 5 x 20 x 12 a je z toho pekne cisielko zas ;)

konieckoncov, technika nam ma zivot ulahcit a nie skomplikovat, no neviem neviem.. v poslednom case (desatrocie) je to ako keby naopak...

napr - kto ma dnes volny cas? co ludi poznam, vzdy nieco robia, vzdy.. jasne "pracuju" ale neefektivnejsie ako by mohli.. sice to by bolo na 20 stran kym by som mal ten pocit opisat :D

najviac markantne je to pri domacom upratovani
prach sa da utierat kazdy den
vysavat sa da aj 2x denne
umyvat podlahy taktiez kazdy den
prat a vesat pradlo sa da tiez kazdy den
umyvar riady sa da aj rucne
cele vsetko mi pride ako otroctvo :D

a to hlavne preto, ze ked som zil s rodicmi, vzdy som bol ten co musel vysavat KAZDY DEN :P

teraz by som, ak by som mal relevantne velky priestor, kupil vysavacieho robota a umyvaca podlahy, vyvesit budem musiet stale sam, no umyvacka riadu mi ziska extra cas zase :P

a to ze neutieram prach kazdy den? :D co ma potom.. tak hold utriem raz za mesiac.. mozem si kupit filtraciu vzduchu, co ten prach odchyta aspon v nejakej miere..

pointa je, som alergicky na prach, no nezabilo ma to este :) beriem to ako vakcinu, prirodzenu vakcinu, v malej davke nezabije :P

to uz fakt ten cas radsej prespim, alebo prevalam na sedacke :D

lost

no napr sprchu nepovazujem ze zrut casu, lebo ma to bavi :D

ale ak by som si mal upravovat vlasy, co i len vycesavat, len preto aby som vyzeral krajsie, tak to by mi uz trochu vadilo :D

ja som ale skor myslel na "extrem" typu 2 hodiny kazde rano sa malovat do dokonalosti atd :)

ako 1 hodina denne, to je 365 hodin do roku, co je pomerne dost dni :) konieckoncov je to 1/24 zivota a 1/16 bdeleho stavu a 1/8 volneho casu pracovneho casu cloveka :)

ono napr vysavanie tiez povazujem ze blbost, tak isto ako rucne pracenie, alebo rucne umyvanie riadov :P (sorry ojka :D )

tak isto aj nakupovanie (skoda ze u nas nie je donaskova sluzba)

naopak - tento usetreny cas mozem stravit so svojim psom (kedze nic ine nemam :P ) alebo na zdravi :D

ale lepsi argument je, ze namiesto tychto "zrutov casu" by sa napr rodicia mohli venovat detom, lebo rychlo rastu :) ja som si to vsimol na svojom psovi, i ked divne prirovnanie :D ale .. tie "najvzacnejsie" (kedze spat sa nevratia) casy ranneho veku jedinca su extremne vzacne.. preto by malo ist vsetko co moze stranou :) od vysavania az do ak je to mozne pracu..

DzanaFX

Mne to neberie čas zo života, nechápem, ako to niekto môže tak brať :-D potom ani nejedz, ani nespi, ani neži, lebo Ti to berie minúty v živote...:-) Fylozofia trochu divná...:-)

ojka.

lost, jaké podarené, že sa pýtaš NORMALNYCH (((-: ale podľa mňa to je u každého individuálne, každý to robí tak ako mu to vyhovuje a koľko má času (:

ojka.

ehm, david :D no to vieš, spolubývajúce sa musia namalovať kompletka :D (oči, mihalnice, obočie, ústa, nahodiť omietku:D), ďalej kým sa učešú, vyžehlia vlasy, natužidlujú , potom sa 4 x prezlečú, aby sa rozhodli v čom pôjdu nakoniec von :D ženy sú strašne komplikované :D a potom ešte aj tak nestíhajú a utekajú na bus... a kým sa oni tlačia v kupelke a pred zrkadlom, ja si ešte spokojne spinkám (((-:

david23

ojka, aká diplomatická odpoveď:-) a čo tie spolubývajúce toľko na sebe robia? Inak možno preto som taký rýchly, lebo ako decko sme boli na jednu kúpelňu 5:-)
tie rutinné veci sú fakt hrozný zaberák na čas, koľko len času zabere muž holením strniska. ja sa vždy holím večer, lebo mám veľmi citlivú pleť a vždy sa dorežem, tak nech nechodím po vonku, ako keby ma napadla svorka vlkov:-) a keď si predstavím, že holiť sa budem ešte nasledujúcich 70 rokov..;-))))