Prejavy cukrovky

Príspevok v téme: Prejavy cukrovky
tinusska

na fore som citala, ze staly smad moze byt prejavom cukrovky? je to pravda? prosim vas... teraz mam velky strach, bo otcova mama bola silna cukrovkarka, a tak sa bojim, ze je moznost, ze som to schytala.. mozno je to plany poplach, ale bojim sa... najhorsie je, ze som odcestovana, takze kym sa dostanem k lekarke, potrva to... dakujem vam uz teraz moc

kiki

preco mas podozrenie, ze ju mas? a ak uz mas podozrenie, chod si to dat co najskor overit. su aj ludia, co su na invalidnom, ale ja dufam, ze sa s tym da normalne fungovat, ze sa momentalne nestresujem na vyske zbytocne:)

go-an

o cukrovke neviem nic mam ale podozrenie ze ju mam mam info iba ktore som ziskala na nete chcela y som sa opytat ci ludia s takovto diagnozov byvaju praceneschopny alebo aj na invalidnom dochodku da sa s tym bez problemov pracovat?

delphia

jada na stanovenie diagnozy treba absolvovat glukozo tolerancny test. neodkladaj navstevu obvodneho lekara a ten ta posle na spominane vysetrenie

jada

Nikto v rodine nemal cukrovku.Odmerala som si cukor len nahodne s kvapky krvi pristrojom, ktorym si diabetici meraju hladinu cukru a uz treti raz som si namerala viac ako 8. Mam obavu ze mam cukrovku.Vysvetlujem si to tym,ze posledne obdobie mam dost stresove, zomrela mi mama, ale aj tak sa bojim, ze mam cukrovku.

RNG

Hypoglykemia je casty problem hlavne u zien, jednoducha rada na to je jest viackrat denne mensie davky a produkty z hrubozomleteho zrna(nizky glycemicky index, komplexne uhlohydraty, postupne dlho uvolnujuce cukry, cim sa hladina v krvi vyrovna a neskace hore-dole)

RNG

Dobry doplnok na kontrolovanie cholesterolu je Policosanol(vytazok z listov cukrovej trstiny, 2x10 mg denne.
A cvicit denne, alebo sa 1 hodinu prechadzat a schudnut.
Menej skrobovin, co najmenej cukru.

martus

tieto stranky som citala uz davno ked sa mi nepozdavala moja dcera a dnes som ich otvorila zas.Dnes som bola s 10 rocnou dcerou u lekarky pretoze mi den predtym odpadla,dost casto sa stazuje na bolesti bruska toci sa jej hlava dost casto jedava ale chuda nieje obcas je nervozna ani neviem preco,dalsia zaujimava vec sa jej stava mava nizku teplotu pocas celeho roka doktorka nas posiela na vysetenie stitnej zlazy ale okrajovo spomenula hypoglykemia poradte mi su to priznaky? mam o nu srach

ccc

dali 32, pokiaľ moje vedomosti stačia,tak by som povedala, že práca v noci by ti nemala ublížiť,resp.aspoň som na žiadnu takúto súvislosť s diabetom v nejakej odbornej knihe nenarazila.
A keď si chceš stav stabilizovať, alebo aj trošku zlepšiť,ak máš nadváhu, al.vyššiu hmotnosť, schudni.
Je veľmi dobré jesť pravidelne, v menších dávkach, aby si mal pravidelný prísun cukru, aby ti glykémia skákala čo najmenej,a samozrejme vylúčiť rafinovaný cukor, nahradiť medom a odporúčajú sa aj potravinové doplnky s obsahom chrómu, a samozrejme vylúčiť alkohol.
Treba si uvedomiť,že diabetes je porucha metabolizmu aj bielkovín a tukov a tomu treba prizpôsobiť celý životný štýl, aj potravu to ti môže dosť pomôcť a hlavne pozor na tú hmotnosť a tiež si nechávaj kontrolovať cholesterol,je to dôležité

dali 32

Dnes som bol na vysetreni krvi a zistili mi "zaciatocnu" cukrovku.Chcem sa opytat ci praca v noci moze zhorsovat moj stav. Za skoru odpoved vopred dakujem.