Kúpa auta

Príspevok v téme: Kúpa auta
Autíčko

Prosím poradte, moja situácia je takáto:
mám k dispozícii 4tis Eur na kúpu auta a úver v banke v zostatku 2 tis.
- Buď si kúpim použité auto, 4-5 ročné do 100tis km a budem naďalej splácať úver
- naraz splatím úver v banke a za zvyšok si kúpim nejaký šrot
- alebo splatím úver, tým pádom sa mi uvoľnia peniažky, zvyšok hotovosti použijem na akontáciu pri kúpe nového auta a budem to splácať
- alebo za zvyšok peňazí si kúpim leasingované pojazdené auto, čiže budem pokračovať v leasingu a v banke už úver nebudem mať.
Ďakujem za seriózne odpovede.

lost

no "dusia" motor, jazdia v meste 50kmh na 5tke napr :)

i ked mozno na nejakych mikromotoroch to je OK, ale na beznych 1.2-2 litroch asi ani nie :)

tj namiesto udrziavania otackach (benzin, nafta neviem, to patri do traktorov :) ) okolo 2000, tak ich tlacia tak nizko, ze su ledva na 1200 az az sa motor tak trasie, ze to trha usi..

tj. skuste sa pridat plyn na 4ke v 30kmh,

to urcite nemoze byt dobre pre motor :)

obzvlast ked brutalne vela ludi veri, ze cim menej otacok, tym mensia spotreba..

ale to je uz ina story :)

Deria

ja kupujem rada ojazdene ale mam tu nastastie kamosa fachmana, ktory mi vie zadovazit spolahlivejsiu znacku, malo tkm, atd. oplati sa kupit od starsich ludi, ktori moc nejazdili a auticko garazovali. tak, ako george pise, nekupuj lacnu znacku. s tym su len problemy a velke investicie. take auto je uz 6 rocne srot. myslim, ze to sa tyka vsetkeho: bud si kupim second-hand ale kvalitu, ktora aj nieco vydrzi alebo radsej nove.

david23

ak máš robotu, tak si kúp auto na leasing, kľudne aj 2 ročné, keď padne euro, zarobíš na tom. V joj správach predvčerom bolo, ako si živnostník kúpil auto z aaauto a že prišiel na to, že auto má najazdených 650 000 a nie deklarovaných 140 000:-(