Popraskany jazyk

Príspevok v téme: Popraskany jazyk
alessa

Dobry den,
pisem za svojho priatela. Uz zrejme od narodenia ma popraskany jazyk. Ma velku prasklinu v strede, z ktorej sa odvijaju mensie prasklinky a tak isto aj po boku jazyka. Jazyk ho neboli, ide skor o esteticku stranku a vlastne o pricinu, kvoli comu mu jazyk tak popraskal. Vedeli by ste mi poradit, aky vitamin mu chyba, popripade, co ine by s tym bolo treba robit? Dakujem za kazdu odpoved a prajem vsetkym pekny dnik:)

mia811

Ja mám tento problém už asi tri roky. Jazyk mám akoby porezaný a taktiež mám na ňom mapy...niekedy to je lepšie no niekedy je to strašne pretože ma to bolí..hlavne po jedle čo sa týka ovocia a zeleniny to nemôžem vôbec..dokonca ani zemiaky, škoricu atď..bola som s tým pri lekárke brala som injekcie trochu to utíchlo a teraz to mám opäť...Nevie niekto čo by mohlo pomôcť aspoň na zmiernenie??...ďakujem

lule

mna prave teraz dost stipe jazyk, a tez dost casto sa mi robia jazvy a mapy ale ked uz je to zle tak si davam b-komplex, alebo riboflavin, myslim ze mne to pomaha

jazycnica

Ja mam tiez popraskany jazyk,ale aj ma bolieva. Po jeho bokoch mam aj vytlacene ryhy od zubov, cize dedukujem, ze mam asi "siroky" jazyk pre svoje zubne obluky.Tym padom hlavne v noci si donho kusem. Zistila som, ze dost pomahaju ustne vody,ktore maju dezinfekcny ucinok proti zapalom a tiez pravidelne umyvanie zubov.Niekedy ked som leniva a necham si to zvecera az na rano,tak hned rano ma jazyk boli.

majka1984

a ja som myslela ze to mam len ja, a teray som si uvedomila ye orechy a najma kiwi nemoyem, strasne ma po kiwi stipe jazyk

hihihihihihihih

Ja mam tiez popraskany jazyk a co? Ja to mam dedicne, moja mama ho mas tiez, este horsie ako ja. Mam to take na bokoch akoby dorezane od noza a potom v strede tak jak by to bolo popraskane. No tak nevyplazujte jazyk a hotovo. Komu sa nepaci, nech sa nepozera, vedu z toho nerobte, je to len esteticka zalezitost. A navyse ho mate v ustach, takze vam ho nevidno :)

mimka

ja mam tes takyto problem ale citala som ze vrajt o z nedostatku tekutin...tak treba pit pit pit vodu pravdaze :-))

louie

Hmm mam tiez popraskany jazyk a vacsina rad co som pocul bola jest vitamin B lebo vraj to mozu byt problemy s travenim resp so vstrebavanim tohto vitaminu ... asi fakt budem mat nieco s tym travenim lebo nemozem vobec pribrat .. na vianoce sa mozem prejest do bezvedomia a aj tak nic :)

jaja

a ja som si myslela, že taký jazyk ma iba moj priatel...ako tak čítam, je takých ludí vela... je to v pohode, ked len to, však jazyk mate schovatý...a nie je to nič hrozné, pokial to nebolí, nie??? a jeho ten jazyk štípe po orechoch a aj po banáne...tak to nejedáva