Chudnutie zdravou stravou

Príspevok v téme: Chudnutie zdravou stravou
Big CHange

Nechcem tu riešiť čo je zdravá strava čo nie, ide mi len o nejkú psych. podpru , chcem tu písať moj jedálniček. Mám okolo 66 kg a 168 cm, cítim sa strašne, môj problém je v tom že som jedávala len ovocie a zeleninu a od vianoc som to úplne pokašlala , snažila som sa asi 25x a asi 25x som znova a znova pokazilo všetko. Musím začať jesť normálne.

evcca

jasne, mozme si zalozit novu temu, lebo ja nechcem chudnut a pribudaju tu potom nezmyselne linky na este nezmyselnejsie diety.

watermelon

Nezalozime si novú tému s vystiznejsim názvom, aby si to všimli aj iní , čo sa snažia o vita stravu a zároveň by sme sa vyhli tým odporúčaniam ako schudnúť...hm?

watermelon

inac kludne sa pytaj :)
ten smer vitarianstva zavrhuje este aj cibulu a cesnak zazvor a celkovo korenia /a to som citala uz aj u ineho autora ze cibulu a cesnak nie, mne ani netravia, tak to povazujem za signal, ze asi tam nieco bude, ani mojmu muzovi netravia

watermelon

no nerobim si vela salatov zatial, ale zacnem...
som pisala jeden recept tu nizsie, to je velmi chutne
inac ked robime v nedelu salat, vobec ho neochutime, ani len olejom, lebo jeme k nemu zemiaky z truby a ovcie a kozie syry / ja len trosku.
navyse sem tam dame do salaty susene rajciny v oleji alebo olivy, a to dost ochuti.
su kadejake raw dressingy, nikdy som ich neskusala, lebo mna to bavi co najjednoduchsie, neznasam pripravovat jedlo = strata casu, radsej budem citat
ale pri synovi sa budem musiet naucit aby som ho udrzala co najsurovejsieho
inac sem tam mu muz da chlieb, lebo ho jedava pred nim a syn si ho pyta, co ma dost stve...
este k dressingom - ja som zacinala takym prudom vitarianstva ze 80/10/10 ten je asi najprisnejsie, cize som vylucila vsetku sol, ocot, oleje /to oni nejedia a povazuju to za nezdrave/ Dressingy robia zo suroveho tahini / ktore sa mi este ani raz nepodarilo vyrobit, treba na to aspon 1500 wattovy mixer. a k tomu tahini primiesaju bud pomarancovu stavu, ci mango a tak,
ak budem moct, pohladam a popripinam nejake recepty

evcca

no hura, ze pises, konecne nieco normalne na pokec. no maly bude mat dva roky v lete, sice mam narok este na jeden rok materskej ale ...,budeme sa striedat s muzom, on robi na smeny a snad vyjde aj skolka, alebo vyhram milion a zbohom slovenske zdravotnictvo :-)
mne sa dari a ked mam 100% dni som plna energie a toho pocitu sa nemienim vzdat.
ako si ty dochucujes salaty? prepac, ze sa tak casto pytam, ale vidim, ze si uz presla kus cesty a rada sa nieco priucim.

watermelon

no haloo nejak to tu zakapalo :(
evcca chcela by som som ostat minimalne v BE, ale najradsej ako som pisala ist do Thajska
tak tebe sa to krati, ja by som chcela byt s malym aspon 2 roky
no a k jedalnicku
pocas cesty do BE som mala menej ovocia a v restikach som mala salaty, ktore sa mi zdali az prilis ochutene, malo prirodzenej zeleniny, boli to bufety, kde som si mohla nalozit no ale vyber i ked velky, velmi neprirodzeny... a tak sa mi v noci smivalo ze som zzhanala blender a tuzila po ovoci a salatikoch zelenych....
Tu uz pomaly nabieham na svoju stravu, vcera mi prisla prva donaska krabice mang, hrozno (syn sa nan dal), melon (tiez ho zboznuje), pomarance. este mam objednane banany fifi ale tie akosi nechodia a ananasy. kupila som susene figy, pre pripad nudze. Este som kupila bio redku uhorku rajciny papriky

watermelon

Ja chcem raw restauraciu spojenú s dzusovnou. Ale na slovensku by sa neujala, myslím že ľudia uprednostnia hocijaké jedlo nad stavami. Šťavy sú drahé. Slováci na to nedajú prachy. A ďalej nie som podnikavý typ. Ja by som mala len nápady o jedle ale nevedela by som si to založiť. Viesť možno aj áno.ale neviem ako začať. A ešte som mala nápad založiť baby friendly restiku, skrátka takú kde by sa mamicky stretávali s babatkami a všetci by mohli pekne jesť. Ale...