Holenie britvou

SpikerHC

Ja som zacal so starostlivostou o bradu nedavno a vobec to nieje o pozerstve ani o nicom takom. Ja som sa normalne oholit nemohol kebo mam citlivu pokozku. Tak som si nechal narast bradu. Ale co sa vsade pytam po holeni britvou alebo klasicka ziletka je najlepsia. Ziaden bordel z predosleho holenia maximalna hygiena a hlavne ide o to ze venujes troska casu aj sebe. Je tak ubehana doba ze si treba troska nechat cas pre seba. Pozri v 30tych rokoch chodili vsetci pani alebo aspon moj dedo a jeho otec vzdy upraveny a neboli to pozeri ani buzny. Proste tak to ma byt ze sa chlap o seba stara. Ked budes mat vyrazky po tvari mastne vlasy tak o teba nezakopne ziadna zenska...

0vecka

2 Toom46 podla mna je to to iste ... su pozeri co radi moderne veci a aj taki co radi taketo... ale ja na tom nic zle nevidim...

Toom46

Pardón pozer čo chce frajeriť si kupi najnovší a najdrakší strojcek.S holením s britvou je to ako s fajčením fajky.Ano je to potencionalne nebespečenstvo a chce to vela úsilia a zručnosti.No ide o tú cestu a dovršenie ciela je bonus.Mne sa podarilo ako tak oholiť s nabruseným priborovým nožom.Len tak zo srandy najdi najostrejší noz co maš doma a kolmo ho ostrím pritlač na líce.A nič sa nestalo pokial si nepotiahol a podobne funguje britva.Naučiť sa holit s britvou nieje také tažké ako sa zdá.Dobre sa oholiť bez škbania a trhania treba cvik.Nabrusenie no bud na to veci máš a chce to len čas.A keď ich nemáš ta to nenabrúsiš len tak jednoducho

Matfej

Nazdar,
Britvou sa holim asi 2 roky. Mam nerezovu solingenku. Pravda, s pociatku je vybava vazne dost draha - britva, remene, kamene. Vsetko sa ale da zohnat v starozitnictvach a cez net. Takze ide skor o sikovnost a snahu hladat. Samozrejme chce to urcitu zrucnost, britvu kvalitne nabrusit a obtiahnut. Trvalo mi par mesiacov kym som sa to naucil na starsich britvach. Az ptom som si dovolil ist aj na nerezku. Kazda britva je ina, ma ine vlastnosti, material, inak sa sprava na pokozke. Pre zaciatok by som odporucil nieco lacne, ale ostre, aby to cloveka nesklamalo. Tupa britva je daleko nebezpecnejsia ako ostra ! To treba mat na pamati. S ostrou britvou ide holenie lahko, da sa jemne prechadzat po pokozke. S tupou je to vazne nebezpecne, ak britva "neberie" ma clovek tendenciu viac pritlacit a podobne . Zas za tie 2 roky, som nemal ziadnu nehodu, takze vravim, naucit sa to da, holenie je pomerne rychle (samozrejme nie ako super mach turbo 15), ak je nastroj ostri a obsluha zrucna aj kvalitne. Vsetko chce cvik, urcite nadsenie pre stare veci a chut skusat nove veci. Inak su na nete aj fora, ktore sa venuju cisto britvam. Tam vedia poradit. Pripadne kopec videii na youtube ako britvu spravne drzat,brusit a obtahovat.
Prajem pekny den, a ostru cepel :)

User_37597

asi hovorite o starodavnej britve.lebo tu co ja poznam do nej treba pravidelne kupovat ziletky.
a veru neni to moc bezpecne.staci jeden zly pohyb a mas celu britvu v ustnej dutine :D
ostala by som an tvojom mieste pri ziletkach alebo strojceku

AdamKrt

V dnesnej dobe ? Iba ak si pozer, co chce frajerit.

Je to zadarmo ? Pozri si vybavenie, ktore musis mat, casu, ktory stravis pri bruseni. Naviac musis to mat dokonale ostre. Pravdepodobne to ani tak nenabrusis a budes to musiet dat niekde ostrit, co neni zadarmo.

Plus je to nebezpecne - staci mala nehoda a mas usmev od ucha k uchu... :)