ako sa zachovať

Príspevok v téme: ako sa zachovať
sašena

Dobrý deň,
kedže túto stránku navštevujem často a sama neviem ako túto situáciu zvládnuť tak sa obraciam na Vás. Mám 23 ročného syna,vysokoškolák o rok Ing. Od malička s ním mám problémy,ale teraz asi vrcholia a fakt neviem ako sa zachovať. Tie problémy sú asi také,že je dosť uzavretý do seba, a čím ďalej tym menej o ňom viem. Agresívne na mna,a manzela reaguje v niektorých situáciach, napr.krikom,nervami,a povie mi aj chod preč z izby. Nevie sa kontrolovať. Keď sa jemu nevyhovie je zle. Čo ma najviac trápi je jeho správanie ked niekde ide,povie nebudem dlho, pridem o hodinu a nakoniec pride až ráno. Keď má dobru náladu je to v pohode ale keď zlú tak je to hrúza, nervy. Popri škole aj pracuje na dohodu, chodi von aj cez týžden, príde nadranom, pospi dve hodiny a ide do roboty za volant,ako sa dá takto fungovať. Dosť často ponocuje, a potom cez den spi a v noci zas ide von. Čo mam robit, a ako ho zmeniť? Krik nepomáha, ani pekne slovo. Ďakujem za každú radu

eam

Za 1.)moja kamarátka sa tiež sťažovala, že syn je nervózny, niekedy na nevydržanie. nakoniec sa zistilo, že na príčine bola šťítna žľaza. Takže najskôr zisti či je po zdravotnej stránke o.k.
Za 2.)aj ja som si užila s dcérou s tým ponocovaním, teraz ma 25, priateľa a je to už o.k.,dokonca si uvedomila, že som si pri nej užila. Tak snáď aj jeho to prejde a najlepšie keby si našiel priateľku.
Za 3.)skúsila si sa s ním porozprávať, čo ho trápi, prečo je taký a čím ste si to vy rodičia zaslúžili.
Za 4.)nie veľmi sa zhodujem s tým, že ako ste si ustlali tak máte, lebo poznám mnohé rodiny, všetko je v najlepšom poriadku, v rodine viac detí a každý iní.

tpch1

sasena, ako ste si ustlali, tak teraz spite. Vasa vychova, vasa chyba. Konecne ho postavte do pozicie cloveka zodpovedneho za svoje ciny. Alebo je druha moznost-budes mu hovna z riti utierat az do smrti. Tvoja volba, takze potom sa tu nestazuj.

dana660xz

sašenka hmmm, chyba nastala niekde davno vo vychove, ked vas syn klame, krici na vas a podobne. nema voci vam uctu a za tvoju starostlivost sa vam pekne odplaca... ked nepomaha pevne slovo, tak odporucam pevne ciny. ked nema zaujem o tvoju starostlivost tak sa skus nestarat. vobec sa nestaraj: nezehli, neupratuj, nevar mu. a ked napises ze sa to neda a podobne vyhovorky, tak sa nestazuj, ze ti skace po hlave.

george303

Tak isto som mal obdobie ked sa nanme rodicom nic nepacilo a ja si to aj uznam v zivote som urobil vela chyb mozno viac ako vas syn ale keby som ich neurobil tak by som nevedel a nepoucil by som sa znich ....
Pravidelne ako som vecer odchadzal tak som sadal za volant nasraty alebo som jednoducho odchadzal z domu nahnevany a potom som si vybijal zlost na ceste a to vobec nebolo bezpecne ...
Neskor som rodicom vysvetlil ze vobec neni dobre ked odchadzam z domu stym ze musim buchat dverami a uz to zrejme pochopili a je to vpohode ....
Takisto sa hnevali ked som im zatajoval veci ...
Ale naco je dobre aby som ich zatazoval mojimi problemami ?? Ja si ich viem vyriesit sam a nepotrebujem aby mi este davali kazanie a aby sa tym trapili aj oni ...

george303

A preco ho chcete zmenit ?? Co je zle natom co robi ?? Nemoze iba chodit do prace a do skoly potrebuje aj zit je uplne normalne ze odide vecer a pride rano jednoducho sa snazi vyuzivat cas naplno ...
Tiez mam 22 a zijem podobnym zivotnym stylom , rodicia s tym tiez niesu spokojny ale jednoducho je to moj zivot a ja mam dost svojich starosti a nie aby mi este vecer ked idem von rozpravali kedy mam prist domov a podobne hluposti ...
Nechajte ho zit a vsetko bude v poriadku , nesnazte sa ho menit podla toho ako to vyhovuje vam pretoze tak to bude len horsie ...

Nephilim

Priveľa starostlivosti a toho, že vždy dostal to čo chcel:-) Myslím, že by bolo lepšie to všetko v pokoji vydiskutovať a určiť si hranice:-)

elly

No ja si myslim, ze som prave nasla, kde je problem...Problem je v tom, ze vas syn vzdy dostal vsetko po com tuzil a aj ked je uz dospely tak sa o vsetko starate vy. Nevazi si vas zaujem, veci, pracu, nic. Preco? Lebo to vsetko dostane zadarmo!!!! Nechajte ho zit. Ked pracuje, nech prispieva na domacnost. Nebuďte ho. Ked zaspi jeho problem. Pride o pracu. Nech sa sam snazi. Uvidite, ze ked sa o neho prestanete starat, hned bude mat iny pohlad na zivot. Nech si vyskusa co je to zivot. Ja sa cudujem, ze neprispieva na domacnost, nasli ste mu pracu a dokonca platite aj skolu. Ved nema pať rokov :-O Toto je cely problem! Rodicia si myslia,ze ked dietatu vsetko daju tak bude najstastnejsie pod slnkom. Zahrnu ich hrackami a peniazmi, len aby oni mali pokoj od dietata. Davaju mu vreckove. Potom sa necudujme, ze dieta si kupi v skole napr drogy. Spoluziaci vidia, ze dostava peniaze pravidelne tak preco to nevyuzit? Dieta si prestava vazit pracu, skolu, nadobudnuty majetok od rodicov a nevie co so sebou. Teraz nehovorim, ze je to vas pripad, ale vo vacsine pripadov je to tak. Dospely clovek a este muz! Ktory by mal byt schopny zabezpecit svoju rodinu sa nevie postarat sam o seba. Jedine vychodisko je pritlacit na neho pracujes? ano tak budes prispievat na domacnost, chces chodit do skoly? tak budes prispievat..ine vychodisko nie je

martina0222

"ako sa zachovať?"
Prestaň ho brať ako dieťa - je to dospelý chlap, ktorý sa musí naučiť ako sa o seba postarať. Začni rešpektovať jeho súkromie a požiadavky, ktoré pre teba môžu byť nezmyselné (ako chodenie do jeho izby len tak), ale pre neho sú dôležité. Prestaň mu prať, variť a robiť slúžku, chúďa jeho budúca žena, bude k nej rovnaký, alebo horší??
Ináč takých je vela, ak ti to pomôže :D a neviem kde je chyba... možno len niektorí ludia by potrebovali poriadnu facku od života aby sa spamatali... nieže by som im to priala.

J111

Musi zacat v tebe vidiet autoritu, tu zatial nevidi, tak si robi, ako sam uzna za vhodne. Ved sa mu trochu povyhrazaj, napr., ze ked sa neprestane takto spravat, ze vy ho uz nebudete financovat. Co ste taki zaspati?