Problem s hranim - pomozte ako na to???

Príspevok v téme: Problem s hranim - pomozte ako na to???
Tichavoda

Ahojte, moj frajer ma podla mojho nazoru problem s hranim hier (pocitac a kartove hry). Neprejde jeden den, kedy by nehral. To podozrenie, ze je zavisly mam uz dlhsie a aj som sa ho na to narovinu niekolkokrat pytala, no vzdy mi mal nejaky akceptovatelny argument (v tej konkretnej chvili). Dnes som omylom otvorila jejo vypis z banky a prisiel na mna naval, ked som videla, kolko penazi si posiela na online ucet kde hra. Nemyslim, ze hadkou alebo obvinovanim mam nejaku realnu sancu mu pomoct, skor asi naopak. Tiez verim tomu, ze by zas vytiahol nejaku skvelu a nepeiestrelnu vyhovorku :( Skusala som nieco najst na nete ale tam je len o ustavnom lieceni, a to mu v ziadnom propade nemozem navrhnut. Neviete mi niekto poradit ako na to? Myslite ze by pomohlo ak by som stale vymyslala nejake ine aktivity ze by mu na to nezvysil cas? Alebo co myslite? Prosim, za kazdu konstruktivnu radu budem vdacna.

lost

Sice ked to napisem takto, tak to moze bude krute a chladne, ale cely vesmir je chladny a nekompromisny.

za 1. Mas stastie ze je to frajer a nie muz.
za 2. sice je to klise, ale je ich tam vonku este dost, pretoze
za 3. TY mas len jeden zivot, je len na tebe, ci a ako ho premarnis (na odvykanie frajera od hazardu)

ano - su dve teorie podla mna..
prva je "stoj co stoj bojovat za to co mame" nech to stoji kolkokolvek casu chce.

alebo niekedy je aj taka ze "prehru treba priznat a vediet odist skor, nez sa este da" respektive kedy to za to este stoji..

tak neviem, pisem takto, lebo nechem dat jasnu radu co robit (to by bolo zbytocne, kedze ty zijes svoj zivot atd.. a nie ja, neda sa povedat co s tym presne robit :) )

zalezi na tom ako hra, mozno ma na online uctoch uz miliony z vyhier.. a mozno nie, mozno je to len cierna diera na peniaze..

ONLINE hazard je hrozny v tom, ze clovek vidi cisla len, dam priklad:

1000Eur

- pri predstave je to celkom dost, ze?

ake ak by niekto chytil do ruky 1000Eur fyzickych, tak je to uplne iny pocit, ako v surovych cislach na internete..

(pamatam sa ako som pumpoval svoje pokrove ucty a bolo to velmi divne, ako jednoduche je o to prist, proste bezcitne chladny online svet, velmi drsne..) - clovek proste prehra dom za par sekund!! aj ked je to len virtualne, no proste katastrofa..

Toto moze byt napomocne:

www.gamblersanonymous.org

lost

Sam obcas hram poker a ine hry, ale nevedel som sa k tomu vyjadrit, lebo ono nikto kto nehral, nikdy nema sancu pochopit o com to je..

Vysvetlite niekomu, ako chuti sex, ak je este panic/panna. Da sa to? asi nie :D

Tak isto je narocne vysvetlit, ako chuti alkoho, ci drogy, a tak isto aj ako chuti poker, ci hazard..

urcite JE mozne seknut s hazardom len tak, pre nic za nic, zo minuty na minutu.. ale.. mozno to zalezi od toho, ako velmi zavisly clovek je, napr ja som nebol hardcore hrac, cize nemozem za nich tvrdit, ze je to mozno aj u nich..

Pokial berie peniaze z bezneho uctu, tj. nema money manazment, tak to je velmi zle, lebo vasen pride a je po celom majetku, nebude prvy ani posledny..

Tiez mam zopar kamosov, co tipuju a potom prehraju, po par vyhrach, ale neprestanu..

Syty hladnemu neveri - pokial este ma kde byvat a co dat do ust, nemusi vediet pochopit, ako zle moze byt ak pride o VSETKO (vratene rodiny)..

Je to ale cinnost, ako akakolvek ina - alkoho, drogy, sex alebo rokenrol...

Je to OK, ale v malom.

Kazdy ma pravo minut svoje zdanene peniaze na cokolvek len chce, aj hazard.. To je proste fakt.

Horsie ale je, ked sa ten tenky lad pod nim prelomi a nevie sa sam vytiahnut spat na lad - napr lebo nikto nie je naokolo. No a niekedy v tej ladovej vode chce proste zomriet, takze tazko povedat :)

Tichavoda

Dakujem za prispevky. nevydrzim to a porozpravam sa s nim zajtra narovinu. Bojim sa toho, reakcie a nasledkov, ale adamkrt mas pravdu, ze to je asi lepsie riesit hned v "zaciatkoch". Mam v rodine niekoho, koho gamblerstvo dostalo na uplne dno, tak mozno je moja reakcia na to kus prehnana, ale je to hnus. Ale idem do toho :) tak este raz, dakujem, snad to dopadne dobre.

AdamKrt

Mozno lepsie bude dat stop - vyber si, este skor. Ked uz bude poriadne zavisly bude to len horsie a zavislost je stale len horsia a horsia. Zo zaciatku sa to da lahsie ukoncit, ako neskor.

Ved ked to ma ako konicka, nech stavkuje, ale bez penazi. Pripadne, nech sa stanovi nejaky maly obnos, ktory minie, ale nikdy ho nesmie prekrocit.

Magy

to je tazko - pokial je financne sebestacny a jeho hranie nijako nezasahuje do vasho spolocneho vztahu alebo zivota po financnej alebo casovej stranke, je malo moznosti, ako na neho ucinne zatlacit. je mozne, ze ma zacinajucu zavislost, ale prave to je problem, ze pokial sa to vyrazne nezhorsi, tak sa to nebude moct zacat zlepsovat (liecbou).
v kazdom pripade budes musiet byt zatial obozretnejsia, riesis financie oddelene a davat pozor, ci sa jeho stav nezhorsuje. ak mu to prerastie cez hlavu, prvym priznakom zacne byt to, ze nebude uz zvladat financovat svoje gamblerstvo a zacne sa zadlzovat. v tom horsom pripade prenesie dlzoby a tarchu aj na teba. a to bude moment, ked budes musiet radikalne spravit stop a dat mu na vyber.

AdamKrt

Tak sa porozpravaj, co si od toho slubuje ? Ze vyhra a zbohatne na tom ? To by herne neexistovali, je to vypocitane na tom, ako oberat ludi.

Ak sa mu jedna o to hranie, tak sa to da orientovat cisto na hranie, pri ktorom moze mat rovnake vzrusenie z vyhry, ale nemusi pritom minat peniaze. Tak aspon neprivedie rodinu k problem. Cize z vacsieho zla bude len mensie.

AdamKrt

Urob to takto. Pozri si internetove obchody, alebo hrackarstva. Hra asi poker, ruletu, nieco podobne. Kup karty, ruletu. Tie peniaze nech hra proti Tebe a ked prehra, dostane ich nazad. Vsetko budu len jeho peniaze. Takto nech si to hra do nekonecna... :)

A ak sa mu jedna len o ten pocit z hrania, tak mozete aj peniaze nahradit, ze napr. si ich len virtualne zapisete na papier.

Nezavidim - od takeho chlapa radsej ruky prec, pokial sa z toho nedostane, pokial si nechces znicit zivot.

Tichavoda

Prosim, ak niekto viete, poradte mi, ako to skusit najskor bez odbornikov. Kopia sa nezaplatene ucty, aj ked som ho podozrievala, ze tie peniaze dava tam, klamal, ze nie. Bojim sa, ako to moze dopadnut :(