antidepresiva ANO ci NIE

Príspevok v téme: antidepresiva ANO ci NIE
levandulka33

ahoj, prosim o vase nazory a skusenosti s uzivanim AD, viem, ze samotny problem neriesia, len potlacaju a maju mnozstvo neziaducich ucinkov, hlavne v zaciatkoch liecby, ako som sa docitala..Ale ked je cloveku velmi zle a nedokaze tie zle stavy uzkosti a depresie, totalnej otupenosti a odpojenia a nezaujmu + mnozstvo fyzickych problemov s tym spojenych rozbehat, co ma uz robit? Co pomohlo vam v takychto stavoch? Len prosim nepiste, ze prechadzky, stratnutia s ludmi, praca, lebo ked je clovek v ozajstnej depresii, tak mu to moc nepomaha, to sa da, ked je lepsie..Ako sa z toho vykoplut, ake mate skusenosti s liekmi alebo inymi alterntivami? Dakujem moc za vase postrehy:D

levandulka33

INGA neuzivam nic, prolezitostne Frontin, to je ako xanax ten najslabsi, ale pomoze len malinko, v lete mi dali mirzaten 30 mg, ale vobec mi nezaberal, brala som polku, akurat som lepsie spala, ale akoby som nic nebrala, tak som to po styroch mesiacoch vysadila, lebo lekarka ma vobec nepocuvala a prestala som tam chodit, takze tazko povedat po tom lieku som sa citila, akoby som nic nebrala, akurat mierne otupena, ale to som aj teraz pri depresii a uzkostiach, tak preto som zvedava, ako reaguju ludia na taketo lieky..Dnes uz som chcela ist k psychiatricke nejakej inej, ale zasa nemam kde dat dcerku, chce sa mi strasne spat, od stvrtej som hore dnes koli tym stavom blbym...

ajajja

Ja som užívala Arketis ( liečivá látka paroxetín ) + Rivotril, ale ten mi postupne znížením dávok vysadila, keďže je návykový.

ajajja

levandulka33, ja som pri užívaní nemala žiadne také pocity, mne bolo len lepšie a lepšie. Práveže som to konečne bola ja - veselšia, v pohode.
Ale známa niečo podobné spomínala pri AD, hlavne to otupenie emócií. Chuť na sex úplne vymizla, ale napr. aj to čo ju bežne dojalo ( napr. nejaké týrané zvieratká, smutný príbeh atď. ) s ňou nerobilo vôbec nič. Mala aj úzkosti, tlak na hrudi. Viem, že s lekárkou to riešili zmenou AD až jej nakoniec našli tie pravé...

inga2

levandulka a čo to vlastne teraz uživaš ake AD a ake lieky?
lebo ja som este ani nezačalo ,lebo už do predumam ten strach ,ktory siteraz opisovala.ale ja som s azase objednala na psychoterapi na bud,týžden ,tak neviem prečo od toho očakavam že bud mi to nejako vloži do hlavy že je je to pre mna doležite alebo mi to teda nejako rozumne vysvteli a pokeca si so mnou.

levandulka33

a nemate pocit pri uzivani AD, ze ste to neni celkom vy, ze vas ovplyvnuju , otupuju vase emocie, reakcie, ci nemate taky uzkostny pocit, ze "do prdle, som v keli, ked uzivam taketo lieky a ktovie dokedy a ci sa toho niekedy zbavim"....
Dnes v noci som mala taku nenormalnu uzkost, uz sa to nejak od vcera stupnovalo, dala som si o piatej Frontin, zmiernilo mi to tie nenormalne tlaky v hlave na zbalznenie, ale uzkost a strach mam este riadny, prave hladam nejakeho psychiatra, ze dnes vyhladam, uz to ozaj nezvladam a to sa musim starat o male velmi "zive" dieta v tychto stavoch, bojim sa , aby sa mi cosi nestalo, ze sa odvezu a nadroguju kdesi a nespoznam si ani vlastnych pribuznych...Fuj, ozaj mi je dnes strasne:(

tpch1

na depresie sa davaju aj niektore druhy antipsychotik, to je normalne. Otazne je, ci ide naozaj o depresiu, ze. Ja som hlavne nepochopila tvrdenie, ze podavanie antipsychotik vylucuje podavanie antidepresiv, co je samozrejme absolutny nezmysel.

amanda23

nechapem tie antipsychotika, to sa odkedy dava na depresie?? co to uz za liecba, ked ma pacient depresie a uziva antipsychotika, ktore mu nepomahaju...mam ten pocit, ze co psychiater, to iny pristup, jeden ti da jeden liek, druhy asi stvorie na tie iste problemy...

tpch1

asa, kombinacia antipsychotik a antidepresiv je absolutne bezna zalezitost, takze tvoj prispevok som vobec nepochopila.