Manželové kamarátky

Príspevok v téme: Manželové kamarátky
angie30

Ahojte vedel by mi niekto poradiť, čo mám robiť s manželom a hlavne so sebou. Manžel má kamarátku s ktorou si vraj velmi dobre rozumie vypisuje jej sms, v ktorých ju oslovuje miláčik, láska,...pomáha jej riešiť jej osobné problémy. Je to naša poradkiňa z AXI, takže kým sme založili všetky poistky dosť často sa s ňou stretával. Ked som prišla na tie sms začala som mu to vyčítať , že o čo mu ide čo s ňou má. On tvrdí, že je to len kamoška, že si s ňou dobre rozumie a že ja som manželka tak mňa nedokáže brať ako kamošku a riešiť so mnou niektoré problémy. Ked sa pohádame tak jej vypisuje sms, vyvoláva jej.Čo si o tom mám myslieť, alebo ako to mám riešiť?

doubledog

ak si takto rozumiete cez net a nazivo nie, tak to je celkom pozitivne.

mozno len v zivej komunikacii robite nejaku chybu, co sa da relativne lahko odstranit.

anjelik

Angie, asi ťa môj názor prekvapí..pozri, ak ti manžel rozumie lepšie, keď máš okolo seba auru neznámej inteligentnej z netu..tak potom buď ďalej neznáma inteligentná z netu a píš mu svoje názory. On si vytvára k tvojim myšlienkam postoje a spomienky a ak s tebou súhlasí, tak v čom je problém??? V ničom, ty docieliš, síce okľukou, ale svoje. Ber to celé iba ako hru, nepleť do toho svoje vlastné urazené ja..Nie je jedno, ako sa deti učia?? Najlepšie je to počas hry..lebo sú uvoľnené a zabávajú sa. Bav sa aj ty. So svojim vlastným manželom, nauč ho čo najviac. Veď o to ide, aby čo najviac o tebe vedel...je jedno, s kým si myslí, že píše. Ty vieš, s kým píše..;o)

angie30

ahojte, stále riešim problém s tými kamarátkami, ale mám niečo nové.Píšem si s manželom ale on o tom nevie. normálne sa rozprávame a on nadobudol pocit že si perfektne rozumieme.Dokonca mi napísal, aby som sa ozvala vždy keď bidem mocť lebo moje názory na život a vzťahy sú podla neho úžasné a celkom so mnou súhlasí.No chápete to? lebo ja to už načisto nechápem. Tak ked si píše so mnou ako s cudzou osobou, ktorú nepozná tak som bezchybná ale ked sa normálne chce s ním doma rozprávať tak som podla neho blbá. prosím vás o názor.

Mariola

angie , máš to s ním pestré ... Takže kamarátky boli vždy , Axáčka nie je prvá :-( Takémuto manželovi prajem za ženu riadnu sekeru .Dúfam , že sa ňou staneš čo najskôr :-)

malickaaaaa

Angie mas to tazke ale drzim ti palce hlavu hore, 'kozy von' a sup na kavicku s kamosku ci nakupovanie :-)
dufam ze to vyriesis raz a navzdy!

angie30

Ahojte ludia, ste super nečakala som takú velkú hlavne psychickú podporu. Ľutejem, že som sem nenapísala už dávno.
Zdena102 - nie je problém zohnať si číslo na jej muža, ale takto to riešiť nechcem. Toto by som urobila len v krajnom prípade ak by som videla, že sa už nič ine nedá urobiť. Toto nie je prvý problém s nejakou kámoškou a keďže ona pracuje v AXE a má na starosti aj moje poistky nieje problém sa s ňou zoznámiť ale ja po tom netúžim. Máme to trochu rozdelené, niektoré veci rieši manžel a niektoré riešim ja. Napr. on mal na starosti tie blbé poistky tak preto bol s ňou viac v kontakte až sa z toho vykľulo nejaké priateľstvo. Ja napr. som mala na starosti vzriešiť zábradlie a ohradu okolo domu tak som sa skontaktovala s istým pánom, ktorý je mladý a velmi pekný a je ženatý a riešila som s ním sama to zábradlie, ale nikdy som mu nenapísala nejakú intímnu sms a ani on mne. Zoznámili sa aj s manželom a celkom dobre spolu vychádzame aj sa navštevujeme, ale to je všetko ja necítim potrebu vypisovať si s cudzím chlapom ani sa s ním nejak zvlášť kamarátiť, narozdiel od mojho manžela.
Keď sa to tak zoberie moj manžel v podstate vždy potreboval nejakú kámošku odkedy sme sa zobrali. Keď sme spolu chodili(7 rokov) on na mna dosť žiarlil, občas ma aj kontroloval. Robil mi aj žiarlivostné scény aj keď úplne bezdôvodne, vadilo mu ak som mala väčší výstrih, či príliš krátku sukňu. Keď sme sa zobrali a začali prvé problémy , keď sme sa prvýkrát pohádali, hneď zavolal našej spoločnej kámoške a vylieval si u nej srdce. Nevedel riešiť so mnou naše problémy, vždy vybuchol o odišiel myslím do inej izby a nechcel so mnou o problémoch komunikovať. trvalo mi to strašne dlho kým so ho naučila že naše problémy si musíme riešiť mi sami a nie naši známi či príbuzný, dlho trvalo aj to kým sa naučil, že problémy sa neriešia krikom ale v kľude a rozumne bez unáhlených záverov. Lenže on stále niekoho potreboval, po našej spoločnej kamarátke prišla kolegiňa, potom ďalšia, proste vždy niekoho ťahal do nášho života a mňa to už strašne unavuje ale nemienim to vzdať. Viem aj ja robím chyby, lebo tým že je tu vždy ďalšia osoba žiarlim wstále viac,ale musím s tým prestať.
Najviac sa to vyostrilo keď sa nám narodila posledná dcérka, manžel sa dostal do partie kde je každý rozvedený alebo majú milenky, zistila som že sa zaregistroval na pokeci a hladal si takto známosti. Našla som aj rôzne telefónne čísla na slečny a tak som to začala riešiť rázne nazhromažďovala som si dôkazi a všetko som mu vytmavila, že o všetkom viem ,tak nech mi vysvetlí,že čo to má znamenať. Vyhováral sa na blbosti, že to je pre kamaráta a keci keci. Tak som sa skontaktovala s tým kamarátom ale pod iným menom a cez pokec som ho totálne oblbla, vykecal mi všetko aj to čo nemusel, tak som si ho dokonale omotala okolo prsta a keď som zistila všetko čo som chcela tak som sa mu prestala ozývať.Vpodstate ak som si všetko správne poskladala tak z toho vyšlo, že manžel na EŠTE nepodviedol. Potom som sa zaregistrovala pod iným nikom a začala som baliť manžela on na to vobec neprišiel. Ťahalo sa to asi dva týždne, rozhovori boli väčšinou o sexe , chcel sa so mnou stretnúť tak som nakoniec súhlasila a na otázku kde sa stretneme som mu odpovedala, že doma. To bol preňho asi disť velký šok. Ale to som už na neho mala také nervy, že keď sme sa rozprávali o tom tak som povedala, že ak ty budeš robiť také blbosti tak to urobím aj ja a potom ako si ma nasral tak nemám žiadné zábrany.Povedala som to tak rázne, že sa na čas zlakol a potom bolo všetko v pohode. Vymazal všetky tie kontakty, zrušil pokec. No viem, že ostali mu tri také blbé kámošky. Ale tá z axi je asi najhoršia keď si s ňou píše každý deň. A máte pravdu ja som zobrala celú zodpovednosť za deti na seba a jemu som dala príliš veľa voľnosti, keď niečo trebalo kúpiť tak som mu napísala zoznam......Ale už je koniec. Začala som tým,že potrebujem isť na nákup tak ostaneš doma s deťmi ty. Ďalší šok pre neho bol keď som mu oznámila, že idem dalej do školy na výšku ale nie do Košíc ale do Banskej Bystrice. A šokujem ho aj zmenou obliekania, len s tým správaním je to horšie

Zdena102

angie a keby si fakt nechala mužovi aspoň na jeden deň deti na krku? a išla ku kaderníčke a na masáž a ak je to možné potom si dohodiť stretko s nejakou kamoškou hoci s takou ktorou ste sa dlho nevideli.
A ak ti môžem poradiť, jedno peklo som v rodine mala tiež to bola "kamoška" , skús si zistiť nejako číslo na jej muža a dohodni sa s ním na osobnom stretnutí do telefonu mu nič podrobne nevrav, pretože by sa pýtal hneď ženy a na stretku by si mu povedala o čo ide, že už občas nevieš ako to riešiť s manželom, tak nech aspoň on odprace z vašej (tvojej a manželovej)cesty svoju manželku, alebo sa s ním porozprávaj či je s tým spokojný alebo proste jeho pohľad na vec. Hm? a inak spýtala si sa manžela že načo potrebuje takú kamošku? či by nebolo podľa neho lepšie ak by mal za kamošku teba a samozrejme mu skús povedať že aj ty by si sa zmenila v istých veciach v ktorích vidí problém.
Pretože si musí vybrať, si jeho žena mal by ťa plne rešpektovať, keď je to teda neškodná kamoška tak prečo ťa s ňou nezoznámi? prečo sa nestretávate spolu? samozrejme NIE U VAS DOMA!
angie daj vedieť čo a ako...
A ak môžeš napíš mi prosím, aký bol tvoj manžel keď ste spolu chodili, či tiež mal kamošky z výšky alebo prípadne z práce a okolia, či sa bežne stretával s nejakými kamoškami a podobne.

Mariola

angie , máš veľmi malé deti , ale skús na sebe zapracovať ako ti radí anjelik . Ty ju musíš predbehnúť , aby muž zistil , že ty si aj schopná matka aj atraktívna žena . Možno by si mohla jemne naznačiť , že aj o teba má nejaký chlap záujem :-) Som zvedavá , aká by bola jeho reakcia ? Ale to by musel byť len náznak , nie , že na neho vybalíš , že niekoho máš . On si je teraz tebou moc istý ..Si doma s deťmi , nemáš kam újsť . Muž potrebuje o tú svoju aj trošku bojovať . Možno aj "kámoška" z Axy takto dráždi svojho manžela , ked si vypisuje s tým tvojim ...
Žiadne plače , to zruš ..Si hrdá žena , o ktorú je záujem ...A keď aj nie je , vytvor zdanie , že áno :-)

anjelik

Angie, ja ti načrtnem trošku iný pohľad na tvoj problém...:o) My ľudia fungujeme na základe podnetov..jasne, že si vyberáme podľa možnosti tie najpríjemnejšie. A to je aj prípad tvojho manžela. Skús sa teraz neuraziť..a pozrieť na to trošku odosobnene..Ty si doma s tromi deťmi, tvoj svet je celý viac menej o deťoch, domácnosti, praní, varení..atď. A teraz je tu jeho kolegyňa..upravená, usmiata, vo vysokých lodičkách, vždy ochotná načúvať jeho problémom, lebo má to, čo ty nemáš. Má čas..:o)))
Podľa príspevkov vidno, že si rozumné žieňa. Takže moja rada je...ak sa jej chceš zbaviť, musíš dať manželovi minimálne to, čo ona...žiadúce by bolo viac. Si nielen matka, si aj žena...takže staraj sa o seba, nájdi si čas na seba, čítaj knihy, stretávaj sa s priateľkami, píš si na nete, ale nie s tými, čo ti budú radiť rozvod. Vzťah je aj o výhodnosti a akú výhodu by si mala z pár eúr výživného???? Keď by si mala na krku tri deti a bola sama??? Jasné, môžeš si povedať som hrdá žena a ísť si hľadať upratovanie po večeroch..;o)) Tvoja hrdosť musí prameniť z toho, že si samostatná v uvažovaní a nie nejaká žiarlivka, ktorá donekonečna vyhadzuje manželovi, že ako to, že si píše s druhou..ale na to si už došla..:o)) Pokiaľ bude pre neho zaujímavejšia ako ty..vždy si s ňou bude písať. ( a ani chudák nebude nikdy vedieť, že prečo to vlastne robí...ty už to vieš, tak máš jeden bod k dobru...tak makaj, nech ich máš viac..:o) )

eam

Angie30, keď bude ešte s ňou volať, alebo písať, prehoď medzi rečou, že hádam skočím za jej manželom opýtať sa, či mu to nevadí, prípadne si vypýtam jeho číslo ak by potreboval aj on radu, tiež mu rada poradím. Ako sa zatvári. Máš primalé deti, aby takéto čosi robil, asi doma nie je dosť vyťažený, nech sa venuje viac deťom, ty zbehni kaderníčke, kozmetičke. Skús naňho rôznymi fintami a keď ani to nepomôže na rovinu mu povedz nech mu aj perie a stará sa oňho keď je taká dobrá kamarátka a v krajnom prípade keď už to vsadíš na jednu kartu, tak zájdi za jej zamestnávateľom, že sa nechová profesionálne a rozbíja manželstvo.