Úzkosť

silvinciatko

Ahojte,

chcel aby som vyskusat psychoterapiu...
je tu niekto, kto pozna nejakeho dobreho psychoterapeuta s ktorym je spokojny?
Dakujem za kazdy tip..
a ako to funguje, treba to cez obvodnu a psychologicku alebo sa da objednat priamo k psychoterapeutovi?
Dakujem

monika99

ahojky ludkovia! Dufam ze si este na mna pamatate??? Dostala som padaka v praci,dneska som sa bola rozlucit a odovzdat veci-notebook,mobil atd.Takze mam prazniny.......
Co sa uzkosti tyka,no parada uz som si zvykla,za posledny mesiac machyta uzkost kazdy den ale uz v inej podobe ako predtym,predtym som sa dusila,teraz mam strach zo smrti dokola,strach z bezvedomia,a bla bla.....neuverite ale zvykla som si na to,ked to na mna ide co je kazde rano tak rychlo skocim do sprchy a zmijem to,acuduj sa svete pomaha to...lieky neberiem.....
Inak som bola na perfis dovolenke v taliansku,aj tam ma ta pliaga prenasledovala.....
Takze si hladam pracu,snad od septembra niekam nastupim......
co hafan tani?

tati

tani,neviem kolko ich mam,ale myslim,ze menej nez 8...definitivne suhlasim s milosom,ze je to v nasej hlave.ja som bola na vikend s kamaratmi prec mesta a v ramci nasho vyletu sme sa rozhodli vyliezt na vrchol prirodneho parku v connemare.samozrejme prsalo,fukal silny vietor a bol to dost narocny vystup pre niekoho ako ja,takze takmer na vrchole pri pohlade nadol som zacala pochybovat,ze to zvladnem a ozvala sa uzkost.hned ako som si to v hlave usporiadala a porozpravala sa v duchu sama so sebou,ze aj ked tam odpadnem,tak sa nic take strasne nestane a nejak ma uz dopravia dolu,mozno aj vrtulnik zavolaju,vsetko to zmizlo:-)
mam uz vsak skutocne plne zuby tejto uprsanej krajiny a chcem ist niekam inam,kvoli tej sprostej uzkosti som vsak nerozhodna.uz dlho som nemala ziaden zly stav,ale v hlave sa mi stale objavuje 'co ked' a neviem to odtial vyhnat.najma ked si predstavim zimne mesiace,mam pocit,ze uz teraz ma to chyta znova....a nepomaha mi ani pozitivne mysliet:-(

zuzanka65

Táni, bábo naozaj nie, ale prírastok do rodiny v istom ohľade aj áno. :-)
Tato sa nám vrátil po vyše troch rokoch zo zahr. a chceli by sme aby už ostal doma, lenže nie je to jednoduché, vieš kríza, zatiaľ nemá prácu. Jeden takýto pokus nám minulý rok zlyhal a po mesiaci sa vrátil späť do zahr. a to ešte ani kríza nebola. Ja mám z toho nervy už asi tri mesiace, aj sa teším aj sa bojím, čo bude, lebo u mňa nezaplatené účty sú spúšťačom paniky. To by bolo nadlho, takže len takto v skratke, ja mám veľký strach z dlžôb a vôbec, akonáhle sa začne hovoriť o peniazoch, tak sa mi zhoršuje stav, ale na druhej strane nechcem už takto ďalej pokračovať, ja s dcérou sama tu a muž v zahr., tak závislá na peniazoch zas nie som a tiež viem, že muž si prácu určite nájde, niečo už vymyslíme a zas máme čo poterbujeme, ešte nejaké dlhy splatiť a všetko bude ok.

tatiana26

ZUZKA bááábo? Čí nie? :)

No, ja ich mám 15, teda už len 14 vlastne, preto sa pýtam :-) som vedela, že ty budeš vedieť o čo ide...

zuzanka65

Ahoj Táni, máme sa fajn, havka je super.Áno, mám amalgámobvé plomby, 2 už asi od 10-tich rokov a potom dlho, dlho nič a asi tri nové mi pribudli zhruba v tridsiatke, takže dokopy päť, nie je to veľa, tie čo mám už vyše tridsať rokov môžu robiť šarapatu, hoci sú len dve, viem na čo myslíš, prečo sa to pýtaš, tiež som sa tým zaoberala istý čas, ja však nie som taká dôsledná, mne niekedy stačí poznať príčinu a ďalej sa tým prestanem zaoberať. Teraz ma drží zase niečo iné, začala som brať magné-B6, tak uvidíme, čo to spraví, ale cítim sa fajn, lebo som celkove v pohode, sú tu aj nejaké životné zmeny ( očakávané), ktoré vo mne vyvolávali obrovský strach, ale aj úľavu zároveň, zatiaľ to ide všetko dobre. Držím aj Vám všetkým palce, nech sa všetko na dobré obráti, len treba veriť...