Manipulator sa nemoze zmenit?

Príspevok v téme: Manipulator sa nemoze zmenit?
simisd

dobry den, chcela by som sa opytat,ze ci manipulator sa moze zmenit? Prislo to az po rokoch, ked sme mali urcite problemi. Najprv ma manzel len urazal a ponizoval. Izoloval ma od rodiny, priatelov a dokonca aj prace. Neskor zacal okrem psychickych natlakov uz ma aj fyzicky napadat.prezila som si peklo,no aj tak neviem zit bez neho, som na nom zavisla. Aj som od neho usla, ale vratila som sa spat. Uz ma sice fyzicky nenapadal, lebo som sa radsej vzdy ked sa k tomu schylovalo,tak som odisla, vratila som sa az ked ma opat prosil,ze mu to je luto. No psychicky tyrat ma este kolko razi neobislo. Myslite , ze sa takyto clovek moze zmenit a byt zas normalny ako predtym?

NAZOR

VED KED BUDETE MAT SAMI DETI A BUDETE MAT NEDAJBOZE MANIPULATORA TAK SA ZBADATE.ZE CO STE PRE NEHO SPRAVILI A STRATILI A NESTIHLI...LEBO STE MU CHCELA IST PRIKLADOM A ODTRHLA STE SI OD UST LEN ABY ONO MALO.TO BUDE KRUTY POCIT AZ SA HO NEBUDETE MOCT ZBAVIT ANI V 30-KE LEBO SA NA VAS NALEPI TAK ZE SA ZBLAZNITE A NEDONUTITE HO OSAMOSTATNIT SA ANI ZA NIC A NAKONIEC VAM POVIE ZE VY STE NA VINE AKY JE A AKY MA ZIVOT.A VY OSTANETE AKO OBARENA.A BUDE VAS ZA TO VINIT TAK ZE SA PSYCHICKY ZRUTITE A BUDETE ZIT S TYM POCITOM ZE NEVIETE SYNOVI POMOCT LEBO STE MU POKAZILI ZIVOT ALE LEN VY VIETE AKO STE SA SNAZILI SA O NEHO STARAT A AKO STE MU DOKAZOVALI ZE HO LUBITE A NAKONIEC VAS ANI NEDOCHOVA A ODKOPNE ZA TO VSETKO CO STE PRE NEHO OBETOVALI.TO BY STE MUSELI ZAZIT LEBO TIETO VECI KTORE SA TU PISU SU SLABE ARGUMENTY TU JE DOBRA SKUSENOST A ZIVOT KTORY NAS UCI.NIKTO NEMOZE ZA TO AKY SA NARODIL PRETO SA SO VSETKYM MUSI ZOSULADIT TEN DOTYCNY KTORY NEMA PRAVO OBMEDZOVAT A VYDIERAT SVOJIM CHOVANIM TYCH KTORY HO MAJU RADI ON SI TO AJ TAK NEVAZI ZE NIEKTO PRE NEHO TRPI,ZVAZTE TO.

NAZOR

NEPCHADZA TO Z DETSTVA TO NIEJE PRAVDA.ZA VSETKO ODCUDZUJETE RODICOV A DETSTVO!SA SPAMATAJTE.JEHO RODICIA BOLI TAKY SLUSNI,SKROMNI A CHOD FUNGOVAL AKO MAL.JEHO DETSVO BOLO KRASNE A RODICIA BOLI CITLIVI,MUDRI A NEZNI.MAL TO CO MAT MAL.UCILI SA S NIM A RADILI AJEHO MATKA MI PO CASE POVEDALA ZE Z NEHO CITILA UZ AKO PRI 5-6 ROCNOM,DIVNE VYZAROVANIE A MALA CUDNY POCIT PRETOZE NEPREJAVOVAL ZIADNE EMOCIE A NEDODRZIAVAL SLUBY,KLAMAL A V SKOLE BOL KOMPLIKOVANY A PROBLEMOVY TAK Z COHO?LEBO BOLI RODICIA NA NEHO DOBRI?JEMNI A STAROSTLIVI?HM?ONA SI MYSLELA ZE HO TO PREJDE ZE LEN TROCHU TRUCUJE TAK TOMU NEDAVALA TAKY DORAZ.ALE CIM STARSI TYM HORSI.TAK KDE JE PROBLEM.NEZASTAVAM RODICOV LEBO SU AJ ZLI RODICIA A VACSINA RODICOV SA SNAZI DAT DIETATU TO NAJLEPSIE CO MOZE A J KED PODMIENKY TO NEDOVOLUJU ALE AJ TAK SA TO SNAZIA KOMPENZOVAT ABY ULAHODILI DETOM A NEZBADALI BIEDU ALEBO INE.NECHAPEM PRECO KAZDY HOVORI HNED DETSTVO A RODICIA A TRAUMA ATD.DETI SU UDAJNE VELMI PRISPOSOBIVE UZ RANNOM VEKU A MAJU ROZUMCEK KTORY VEDIA POUZIVAT AKO NAPR.PREC SA HODIA DETI O ZEM?LEBO SI VYNUCUJU VIAC AKO JE MOZNE A VEDIA SI VYPOCITAT ZE LEN TAK DOSIAHNU ZE TO DOSTANU A ZE RODIT NEUROBI NIC A UVEDOMUJU SI ZE VZDY ZVITAZIA.TO NIEJE ROZUM???TAKZE JEDNOZNACNE JE TO V NOM UZ OD NARODENIA.ALE TO SA STAVA I V NAJLEPSICH RODINACH,VERU.MAJTE SA...

NAZOR

VY STE ALE TRAFENE,PARDON ZA VYRAZ.ZIJETE S MANIPULATOROM ALE PREDSA VAM JE S NIMI DOBRE ,TO JE TROCHU PROTI PRIRODE ,ALE VASA VEC.MANIPULATOR TO MA V KRVI,NEVINTE DETSVO TO S TYM NEMA NIC SPOLOCNE ,TO JE V NOM MA TO ZDEDENE PO OTCOVI ALEBO NIEKOM Z RODINY AJ PO PRARODINE...AK NEDATE ZBOHOM TAKEMU CLOVEKU TAK STE PREHRALI.PRI NOM SA CLOVEK CITI NEISTO A VINU ZVALUJE NA VAS AJ KED SI JU NEUVEDOMUJETE,ON VAM TO VNUTI ANI NEVIETE AKO A PSYCHICKY TRPITE LEBO VAS VYDIERA ANI NETUSITE.TAK TO JE.JE TO TYRAN A DIABOL V LUDSKEJ PODOBE A VY NEMATE TUSENIA CO ROBI S VASIM PODVEDOMIM ,DONUTI VAS HRAT JEHO HRU AJ KED BY STE ZA NORMALNYCH OKOLNOSTI NEROBILI TO CO ROBITE PRI NOM.POZOR NA TO MAM SKUSENOSTI A TERAZ MAM JASNO VO VECIACH A KED SOM SI TO DALA VSETKO DO KOPY A PREMIETLA SI CO VSETKO NA MNE PACHAL ZACALA SOM HO NENAVIDIET A KED SOM MU DALA ZBOHOM ZACALA SOM SA CITIT VOLNE A NEPRENASLEDOVAL MA POCIT VINY A STAROSTI KTORE NA MNA DAVAL.VLASTNE SOM ROBILA VSETKO ZA NEHO AJ ROZMYSLALA A KED SOM UROBILA CHYBU TAK SOM SI TO VICITALA A PODCENOVALA SA ZE SOM NEDOKONALA A ON JE BOH ALE TO UCINILO TO ZE VAS MANIPULOVAL A DONUTIL VAS TAKTO UVAZOVAT.TOTO ONI DOKAZU.INAK SU O TOM CLANKY KTORE KED SOM SI PRECITALA VSETKO SEDELO.NAJDITE SI TO NA NETE.ZAUJIMAVE CITANIE.SU TO SOBCI A ZAVAZDAJU V PROSPECH SEBA.DAJTE SI POZOR.JE TO CITIT Z VASICH PRISPEVKOV ZE STE NA NICH ZAVISLE A TO ONI CHCU.

natusa42

simisd tak ked su taki mili jeho rodicia,tak to potom nemoze mat z detstva,priamo,co sa tyka rodiny,potom to bude nieco ine ...nechapem,mozno ma vrodene,že je manipulator a slaboch,ktory sa pusti do slabsej zeny..."hrozne zbil " ?normalne mi az zimomriavky nabehli a slzy do oci...to si teda viem predstavit,ked vlastni rodicia ta schovali ...a tvoji rodicia ,co na to ?ziju,ci uz nie ?:( ked ta oni neuchrania ?
takze v detstve to asi nebude ,to je zaujimave ,potom mozno je len nervak .." len " ..hm ...

karlicka ano,dobry nazor,uznavam ,mozno triezvo rozmyslam,ale aj tak som sa ja neoslobodila a neriadim sa podla toho ,co som napisala...stale som s NIM ty asi vies..s kym ..

simisd

natusa praveze nechapem,lebo je z velmi slusnej rodiny, uplne si s nimi rozumiem a vdy nam pomohli. No a mne tiez. Najprv nic netusili, ale raz som skoncila u nich a bola som tam tyzden co sa o mna starali a nechceli svojho vlastneho syna pustit k nim domov. to ma vtedy strasne zbil, boli z toho neskutocne sklamany a trapilo ich to. Priali si aby ked sa to bude opat opakovat, hned im dala vediet. No ja som im uz odvtedy nepovedala a klama,ze nie. Stale sa o mna zaujimali a ja som im nechcela ublizit tym,ze by som im povedala pravdu o ich synovi. Maju ma radi a povazuju ma za dceru a ja si ich velmi vazim. Moj manzel mi zakazal s nimi aj komunikovat a chodit k nim, ale to som neprestala, mozno trochu obmedzila. Naozaj nechapem, ze kde by mohol byt problem, lebo ja sa v jeho rodine citim dobre. No manzel sa tam vzdy pohada na sprostostiach a odide. Rozist? neviem, ale viem ,ze nechcem s nim byt. Nechcem ho stratit, lebo tak ako tvoj je mi najlepsim priatelom.