Angina - studene ci teple ?

Príspevok v téme: Angina - studene ci teple ?
lost

Co by ste prehltali?
Kazdy mi hovori inak (co iny lekar, to iny nazor)
prvy je: teple, nie studene ani horuce
druhy: teple, ba priam az velmi horuce, znecitlivy to
treti: studene zmiernuje bolest..

heh a no vyber si..

kde je pravda, ci je to zase len "individualne" ?

sranda to choroba toto.. clovek moze robit prakticky hocico, len nie prijimat jedlo/vodu tj energiu, je to ako strategia USA voci Cine, odrezat od strategickych surovin aj za cenu vojny, kks anginu vymysleli fakt americania :D

lost

no fakt som nemal chut jest ziletky :D
tak som to radsej vzal hlavou proti muru..

ono ked prakticky cely den len lezim a nadavam na vsetko mozne tak vela energie telo nepotrebuje :)

aspon raz som na velmi malo dni citil ako si zije trosecnik na ostrove bez jedla :D

lost

no lepsie o nieco, ale uvidime ked si skusim nieco prehltnut :D
kazdopadne zacinal som so slizami / cestovinami, to sa dalo pocas anginy celkom zniest ako tak :D
inac dik za rady :)

malickaaaaa

Ahoj Lost, no ako sa citis dnes?? :-)dufam ze si na tom lepsie...

Napriklad taka mensia rada je: napr ja ked citim, ze nieco na mna lezie tak hned preventivne si dam nurofen alebo ibalgin aby mi to neprepuklo velmi. Nehovorim,ze neochoriem vobec ale tie pirule maju protizapalove ucinky tak uz od prveho okamihu zacinaju posobit proti virusom.
A co je dolezite je prisun tekutin :-)
caj z materinej dusky, repik a take podobne...

lost

malickaaaaa

"a uz si bol u lekarky? ako vies, ze je to angina? "

ano ale bohuzial az na 4-5ty den :D to dalo angine podstatny nandskok :)

a dik :)

delphia tiez dik :)

este par dni kym po sebe angina poupratuje a konecne sa lost naje :D

delphia

lost ty si ale exot! :D

mas zapal v hrdle- jest vlaznu, skor tekutu stravu (aby bolo jasne, da sa aj tuhu, ale poriadne rozzutu, urcite nie draplave vyprazane maso).
teplota je imunitna odpoved na zapal. znizuj ju az od 38 stupnov.

c vit. este nikdy nikomu neublzil!!!

vodka ti pomoze akurat ak mas hnisavu anginu- vodku na gazu a snazit sa "zotriet" hnisave capy z tkaniva mandli. inac ak beries antibiotika (co pri angine urcite mas naordinovane- nejaky fajny penicilinovy pripravok :P), tak destilaty az ak budes zdravy.

skore uzdravenie

malickaaaaa

Ahoj lost,

no dako mas vela otazok a nik nepise :)

Ja som mavala anginy a to dost casto ale len take ze mi mandle od bolesti islo rozdriapat...a na to mi pomahal iba jox, nic ine... a jedla som vsetko, mamka mi robievala hrianky s cesnakom aby mi to hrdlo poriadne vydriapalo. Vitaminy som tiez brala aj pocas choroby a hlavne vela tekutin aby si chodil curat aby sa tie bacily s tela vyplavili :)
horucky som nemavala takze neviem, myslela som ze horucky su len pri chripke... :-O
a uz si bol u lekarky? ako vies, ze je to angina?
a horuce nepij radsej take akurat nie studene...
skore uzdravenie prajem!

lost

a este nieco !

teplota/horucka je vyvolana prirodzene telom, aby sa zbavilo choroby? tak preo ju treba potlacat napr paralenom? (bavime sa o takej do 39C)

lost

ozaj a este som pocul:
nazor 1 : pocas choroby treba jest co najviac vitaminu C
nazor 2: v ziadnom pripade nie, lebo to pocas choroby uskodi

inac toto ma byt 21 storocie? aby clovek tyzden nemohol jest ? a nic , ziadne dostupne anestetikum?

ozaj, nejaky alkohol ako vodka a ine by nepomohli? :D

lost

samozrejme, este som zabudol, a CO STE JEDLI pocas anginy?
napr rezne neprichadzaju do uvahy, myslim ze rezu mandle svojou tvrdosou az za nepricetnost..
tak isto nic "prachovite" (napr trojobal od reznu, u mna nepresla ani rozmixovana zeleninova polievka, rozriedena, proste tie drobne pevne castice su zloba..)

rozmyslal som nejake poriadne prevarene, rozvarene slize, to by mohlo byt nie ? este to tak skusit..

mate ale nejake tipy a triky ?