Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Rosemary

chichi, aj ja som sa prejedla...
Robila som na večeru tie špagety s rajčinovou omáčkou, inak je fakt dokonalá aj keď v nej boli kupované sušené rajčiny. Neviem presne koľko som toho zjedla, lebo som urobila trochu viac než v recepte, ale jedli to aj deti, takže som potom ešte jedla krekry s rajčinami a cibuľkou a teda dosť veľa som ich zjedla, ach jaj. Ja už budem jedávať asi len ovocie, po tom mi je najlepšie. :D Takže to bolo na večeru, na raňajky 5 pomarančov a obed 4 jablká a 5 banánov.

GoFruit

R: pomarancovo-granatova stava tak do 1,5 l
O: smoothie kel, mango, pol ananasu, 3 banany, OJ
V: dopila som smoothie (dokopy 2 l)
Pol piel de sapo, banany fifi asi 6ks - a prejedla som sa, lenze ked mi vsetky 3 kg dozreli naraz a zajtra uz budu pokazene.... no vidis Rosemary, keby sme boli susedy, uz sa mozes napchavat...
a teraz mam krce v bruchu... snad to rychle prejde

Evcca ty si raz pisala ze cvicis tai ci??? Da sa to aj samostatne naucit alebo treba kurz?

Dnes som si dala 1hod flow yogy plus kratke skakanie a tancovanie

Lilly

Ďakujem Vám všetkým , ste zlaté :-)

Sedmi-kraska, to Workaway znie zaujímavo, som ani nevedela , že niečo také je, mne by sa tiež páčilo, niekam vypadnúť do zahraničia cez leto :-)

Dnes:
- 2 veľké jablka, 2 pomaranče
- kilo mandarínok
- šťava: mrkva+ špenát.
- 4 paradajky, paprika, 1/2 cukety

Možno ešte nejaké ovocie zobnem večer :-)

Rosemary

Sedmikráska, najlepší je pôst, alebo aspoň pomarančovú šťavu a teplú vodu s citrónom, ale verím tomu že ty zvládneš aj ten pôst. A hlavne predstavovať si sama seba zdravú a plnú energie. Ty už zdravá si. :D
Gofruit, soľ je naozaj nanič. Ja tiež keď si dám niečo slané večer tak mám potom chuť na ovocie. Ale také šaláty kde je cibuľa a nejaké tuky si proste musím osoliť.

Sedmi_kraska

Ďakujem krásne všetkým, čo ma podporujú v mojich snoch ... dosť intenzívne nad tým teraz uvažujem . Inak Vickey, kam by si možno chcela ísť , ak nie na školu ? ...neviem či poznáš Workaway ...je to fajn stránka, plná pozitívnych ludí, čo ti ponúkajú prácu za ubytovanie, stravu a možnosť sa zdokonalovať v jazyku atd ... to ma tiež dosť láka :) viem si predsatviť byť aj rok niekde na juhu Francúzska a pracovať na nejakej biofarme alebo tak :)

Inak Lilly aj ja gratulujem , aj ku krásnemu jedálničku :)

Ja dnes : R: 2mandarínky, pomaranč
D: to isté
O: uhorka , paprika
V: ľad.šalát, pol avokáda, paprika, ružičkový kel

+ pijem zázvorový čas, mám zapalený nosohltan, stekajú mi hlieny do hrdla a mám chytené priedušky :/ zajtra ostávam doma, chcem to vyležať , ale budem musieť ísť aj k dr po ospravedlnenku

Mám dať pôst ? alebo šťavy zajtra ?

GoFruit

Ta sol je o nicom. Teraz mam strasnu chut na ovocie a nemozem.
Ja sa najlepsie citim v dni bez tukov a bez soli ale stale vymyslam a nakupujem suroviny a korenia co vidim v raw receptoch. A potom mi to stoji v skrini a potom vymyslam ze co s tym.... Prave som rozmyslala ze musim prestat vymýšľať lebo naozaj neviem preco to robim. Prestat tolko nakupovat...ach jaj...ale ako?

Rosemary

S orechovou omáčkou už áno. Ja som si to začala robiť tak, že pondelok až štvrtok budem mať dni bez tukov, a víkendové dni si budem dávať aj tuky navečeru. Teraz som to porušila v pondelok, takže zajtra uvidím ale až si budem robiť tie špagety, tak podľa hladu. Ozaj chcela som niekedy skúsiť tie brocoli bites, tak by som mohla zajtra, hm.
Dnes:
R: 1,2 l šťavy z pomarančov, jabĺk, zelerových stoniek a zázvoru
O: 4 jablká, 4 banány
V: mango, 2 pomaranče, 1/2 ľadového šalátu.

GoFruit

Ahoj Rosemary, hm neviem ci je to dost syte, lebo aj dnes aj vcera som po tom tlacila este raw syr. Tak asi nie. Aj som rozmyslala, ze preco mam po takom slanom este chut na dalsie slane. No tieto spagety urcite nebudem robit denne ale chcem ich este vyskusat s dakou orechovou omackou, ta by mala byt hadam syta, nie?
No zajtra musim dat deň bez tukov. Uz to tu vopred ohlasujem, potom to snad neporusim. Ale inac sa citim vynikajuco, hlava cista a mysel jasna. Nie je to ako ked som dakedy dala krekry a hned taka tazoba alebo zavoj cez mozog....