Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Rosemary

Ahojte vospolok.
Lily, ja ti tiež gratulujem k úspešnému zvládnutiu skúšok, aj k včerajšiemu krásnemu jedálničku a aj k super nálade.
Vicky, jablká s cesnakom som minulú zimu jedávala takmer denne asi dva mesiace v kuse, hrozne mi to chutilo, čítala som o tom už dávno. Ale včera keď som si ich dala, tak som zistila, že už mi to nesedí, stálo mi to v žalúdku aj tri hodiny, takže už som s tým asi skončila.
Gofruit na tie sušené rajčiny som sa pýtala práve preto, že už takmer nepoužívam soľ a tie kupované sa mi zdajú teda slané dosť. Ale asi to vyskúšam zajtra. A bolo to sýte dosť? Lebo po týchto jedlách z uhoriek, rajčín, paprík bývam ešte hladná a len pozerám čo by som ešte zjedla. :D

GoFruit

Lily gratulujem k uspesnemu urobeniu skusok a teraz mozes pokojne papkat zivu krasnu stravu. Jupiii tesim sa s tebou.

GoFruit

R: 7dl jablkovej stavy
Po hodine 7dl zelenej stavy
O: 3 manga, zopar lici
V: pol piel de sapo a po hodine uhorkove spagety ako vcera.....maly to zo zaciatku nechcel a ked som mu do toho hodila jarnu cibulku tak sa po nej naciahol ze hned zabudol na cervenu divnu stavu no a chutilo mu to velmi....len je cely cerveny
este som mala par krekrov a trochu raw syra...

vicky_025

GoFruit, som rada že máš vďaka mne chuť na jablkovú šťavu :D držím palce s tými spotrebičmi ktoré si želáš. a ďakujem, budem sa snažiť jednať sebavedome, nech vidia že som odhodlaná. keď som si neistá asi to vedia dobre využiť proti mne...
s tými bio ovozel je to hlavne tou cenou, že ich ľudia aj naozaj nechcú veľmi kupovať. dávajú ich často predražene, 4 jablká za dve eurá trebárs... a to tiež s voskom na šupke.
Rosemary, ďakujem :) a z tvojho jedálnička, jablká s cesnakom by ma asi ani nenapadlo spájať, chutí to dobre?
ohľadne jazykov, je pravda čo napísala Sedmikráska. často je to o snahe,možno to trvá trošku dlhšie a ide to ťažšie, ale dás a to :)
s tým cestovaním a krajinami mi teraz tak hovoríte z duše.. ani neviem chvíľu som ani nedokázala odpísať, ako som len sedela a rozmýšľala...

Sedmikráska ak ti môžem poradiť, rob si podľa seba... aj keby si "padla na ústa" ako si napísala, nestojí ti to viac za to, ako neskúsiť to vôbec? a potom premýšľať po zbytok života aké by to bolo keby?
každý vraví že keď nejdeš na školu hneď, už sa ti nebude chcieť ale myslím, že to nie je pravda... poznám dosť ľudí čo si robia alebo dorábajú výšku a majú okolo tridsiadky, a aj o dosť viac... pretože až teraz začali mať jasnejšie v tom, akým smerom sa vôbec chcú naozaj uberať. a keď teraz budeš hoc aj tri roky cestovať, kto vraví že potom sa ti nebude chcieť študovať? mňa pred rokom mama donútila ísť na výšku hneď po strednej a ľutujem to. chcela som namiesto toho odísť aspoň na rok preč, hoc aj len pracovať a potom trochu pocestovať, ujasniť si niektoré veci a dať sa psychicky aj telesne dokopy. a namiesto toho som sa pol roka trápila na ťažkej škole a nerobila skutočne nič iné, len sa nonstop učila a aj cez najmenšiu chvíľu voľného času pracovala, aby som vôbec mohla zaplatiť za jedlo, lístky na autobus... je to veľký tlak. nezostal mi žiaden priestor na také vyvetranie, oddýchnutie, uvedomenie si, čo asi chcem najviac v najbližšom období. a teraz som zaseknutá na brigáde, kde si dokopy nezarobím vôbec nič, lebo všetko ide hneď preč na prispievanie za bývanie, potom strava,... bludný kruh. ešte som ani neposlala prihlášky na ďalší rok, lebo netuším proste. to čo mám ako tak vybraté mi nepríde ako to správne pre mňa, respektíve mi chýba taký ten pocit nadšenia z toho. stále tak dúfam, že by som odišla aj teraz niekedy proste preč... lenže ako napísala GoFruit, už na mňa tak každý preniesol svoj strach, že sa ním cítim by väznená. a to musím prekonať. takže ak máš ako sen ísť niekam na misiu do afriky a cítiš to tak celou bytosťou, že je to to správne, začni si o tom niečo viac zisťovať, zbierať informácie... :) posunie ťa to trochu bližšie a redsa len to ešte nie je nič záväzné.

Lilly

Ahojte všetci :-)

Tak konečne mám po všetkých skúškach, bolo to riadne hnusne a naročné skúškove. Ale teraz sa cítim psychicky tak ľahúčko, že mám všetky skúšky spravené. Konečne sa všetko vráti do normálu a mám čas na všetko :-)

Včera:
- jablká
- 1 kg pomaranče
- 8 banánov

Eliptický trenažer: 60 min.

GoFruit

Sedmikraska, to ze sa bojis je len preto, lebo do teba dospeli hucia a neveria ti, tento strach musis odstranit, to nie je tvoj strach, to je ich strach. Ked si citas nieco o uspesnych ludoch, drviva vacsina uspela lebo isla za svojimi cielmi, nepsravala sa konformne, neposluchala v skole...ucila sa zle. Ja ti to hovorim z pohladu toho, ze dost lutujem tie zabite roky na vyske, ale tiez som bola do toho dotlacena.... nechcem tvrdit ze by som nesla, keby ma nenutili, ale robila by som nieco ine...keby som nasledovala svoje sny, ale tiez som im zialbohu neverila, neverila som si, ale tento strach nam je vstepovani odmalicka, lebo dospeli si myslia ze vedia veci lepsie ako deti... a to nie je pravda, oni maju svoj pohlad na vec a svoje strachy a tie prenasaju na deti. Ja velmi verim, ze syna nebudem do takehoto niecoho nutit, nechcem ho nutit aby sa ucil dobre, ale chcem podporovat jeho sny. Sedmikraska, zacni si citat co som sem dala jajsem link, pochopis to cele a dostanes spat svoju odvahu.
A ty rosemary, co to tu splietas, aj s 5 detmi mozes cestovat, zabudla si??? prenastavit prosim. No okey, s 3 sa asi tazsie cestuje ako ked si sama, ale vsetko sa da, ked sa chce.
Ludia ja sa citim tak bajecne po tej stave, vsetko lubim cely svet. taky je krasny :)

Sedmi_kraska

Len ja sa bojím toho, že čo ak mám len veľké oči ... možno som len nerozumná a mladá :D a mám detské ciele.. ked ja si neviem predstaviť taký ten klasický dnešný život- práca, deti, manžel , ... o peniaze mi v živote nejde vôbec, nemám ich rada, ale uvedomujem si že v dnešnom svete to bez nich nejde ...

A škola by sa dala odložiť o rok, ale tiež mi každý hovorí, že už sa mi potom nebude chcieť , výjdem z cviku a tak ... ja sa len bojím toho, že si pôjdem za svojím, padnem na ústa a podriadim sa spoločnosti úplne ... dnes je ťažké ísť proti prúdu .. verím, že všetko bdue tak ako má byť .

Rosemary práve toho sa bojím, lebo ja viem, že tú svoju mladú energiu si musím takto vybúriť kým sa usadím a budem mať deti ( ak to vôbec niekedy bude) . a po škole už budem mať zas dosť rokov, na to aby som takto " vymýšlala " :) ..

Ale dakujem veľmi pekne za podporu :) od dospelého človeka niečo takéto nepoučujem často :)

GoFruit

Nie, Rosemary mala som susene cherry rajciny z obchodu ale boli solene a jedlo vyslo na moj vkus dost presolene. Musim si nasusit vlastne. Ale inac je ta omackavazne velmi dobra. Ak mas len z obchodu tak daj ovela menej ako pise Marie a samozrejme uz nesol.
Este som dnes dala vecer stavu 8 dl zelenej....

Rosemary

Gofruit na tú omáčku si si tiež sušila svoje rajčiny?
Dnes:
R: OJ - 1l
O: smoothie banány, černice, medovka, peľ - 1,5 l
V: mango, pomaranč, 1/2 ľadového šalátu - všetko pokrájané a niekoľko rozmixovaných jahôd ako dresing. Mňáám.

Rosemary

Ozaj by si si mala sedmikráska ísť za svojimi snami, lebo keď sa už usadíš a napríklad budeš mať tri deti ako ja :DDD, tak potom budeš môcť len ľutovať že si sa nechala od nich odradiť. Oco je úžasný - teraz budeš mať hody..:D