prípravy na vojnu

chladomor

Ono neide len o to či bude, alebo nebude vojna, lebo krízová situácia tu bude tak či tak, pretože krach finančného systému je 100%tne istá vec. Tá vojna má menšiu šancu, ale nie nulovú, hoci keby nebola, bolo by to určite lepšie. Alebo ani nie?
V čase vojny by aspoň štát zaviedol prísnejší režim a život vo vojnou nedotknutých oblastiach by bol usporiadanejší, i keď nie ideálny (povinný odchod do armády, obmedzenia na tovary, prípadne až potravinové prídely).
Keby nastal len krach bez vojny, tak by všade na svete vznikla totálna anarchia a ľudia by sa určitým spôsobom navrátili do krutého praveku, aspoň na nejaký čas.
Tak si vyberme, čo z toho je lepšie. Na krachu je možno lepšie to, že sa dá odložiť ešte o pár rokov, určite však menej ako o desať.

besttpch

lost, ku mne lietaju od susedov stale potravinove mole a nedaju sa vynicit...uz som tymto sposobom zlikvidovala mnozstvo zasob, tak som vsetko zredukovala na minimum.

lost

No :)))

Da sa pripravovat tak, ze vzdy budem mat 1 toaletak navyse, alebo az tak, ze si vybudujem podzemny protiradiacny kryt na dlhodoby zivot..

Ja osobne silno odporucam mat doma tolko jedla a vody, aby clovek prezil aspon 1 mesiac :) (v domoch este viac, toto je na byt), pretoze to nema len paranoicke dovody, ale aj take, ze ak clovek strati pracu, ma 1 mesiac co jest, bez toho aby minul prakticky co i len 1 cent..

sweater*

myslim si ze ziadna vojnka nehrozi. a keby k nej aj doslo myslim ze take predpotopne zbrane ako atomove by sa nepouzivali

chladomor

Často zaznieva argument, že vďaka atómovým bombám vojna nebude, lebo nikto sa ich neopováži použiť. Dnešné jadrové zbrane sú však modernejšie ako pred 70 rokmi, nespôsobia toľko radiácie. Keby USA keby v Rusku, USA, Číne a v Európe vybuchlo po 50 atómových bômb, tak zvyšok sveta by pokojne žil naďalej, neobývateľné by boli len epicentrá a ja to len najviac 30 rokov.
Som inak zvedavý, ako inak sa vyrieši dlhová, finančná a ekonomická kríza. To nie je ako nádcha, neprejde to samo.

george303

Ono tu vela krat zartujeme o vojne ale nemusis mat strach :D
Unas nic take nehrozi to si dovolia iba na staty tretieho sveta kde sa nachadza nerastne bohatstvo ...
Dnes vsetky krajiny vlastnia zbrane takeho hromadneho nicenia ze medzi sebou sa do bojov urcite pustat nebudu :D