mykóza ?

Príspevok v téme: mykóza ?
Juliana485

ahojte, asi 3 deň pociťujem mierne svrbenie na vonkajších rodidlách a nepríjemné pálenie pri močení. Výtok mám však normálny. Je to mykóza podľa vás alebo niečo iné ? Mykózu som mala asi pred rokom a pociťovala som silné svrbenie, pálenie aj pri umývaní pošvy s gélom na intímnu hygienu a mala som hrudkovitý výtok. Prosím o vaše názory a vopred ďakujem

Mima 25

Ahoj Juliana, na tvojom mieste by som išla hneď k lekárovi, takéto veci netreba zanedbávať. Čítala som a aj lekárka mi to potvrdila, že najlepšie je sa umývať čistou vodou, prip. len mydlom. Mykózu je dobré hneď a poriadne preliečiť. Ja som to mala raz a to mi lekárka predpísala antimykotikum a subezne s tym som brala aj wobenzym- na posilnenie imunity. Mykóza sa mi odvtedy nevrátila, ale antimykotikom bol preliečený aj moj frajer. Držím palce, nech máš toto trápenie čím skôr z krku.

pe84

ten gel pri umyvani urcite vynechaj, vysusuje a preto ti to este zhorsuje, odporucam len cistu vodu, to svrbenie by naznacovalo mykozu, ak si nie si ista, radsej chod k lekarke, na vaginalnu mykozu sa mi osvedcil pripravok Canesten GYN, velmi rychlo prinesie ulavu a je velmi ucinny, da sa vybrat vaginalna tableta al. krem, co ti viac vyhovuje a vhodny je aj krem na vonkajsie pouzitie, je to lepsie poriadne preliecit, do 2 tyzdnov by mal byt definitivny vysledok :)

alenka_maxova

nie som odbornik, ale jedneho ti odporucim - doktorku. Nic nedas za to, ked k nej pojdes! Svrbenie moze ukazovat na mykozu, palenie pri moceni zas na zapal. A sama si tieto dve veci len tak nevyliecis. Bez k lekarovi